Bursztyn to niezwykle cenny surowiec w przemyśle kosmetycznym, który z roku na rok zyskuje coraz większe uznanie w oczach kosmetologów. Doskonale sprawdza się jako składnik produktów do pielęgnacji włosów, zwłaszcza tych wymagających intensywnej regeneracji i odbudowy. Właśnie na sile bursztynu swoją moc opiera linia Jantar Medica od Instytutu Dermokosmetyków Ideepharm.


Czy bursztyn można określić mianem „klejnot do pielęgnacji włosów? Jak najbardziej! Będąc bogatym źródłem mikroelementów i pierwiastków, takich jak krzem, magnez, żelazo, wapń, potas i kwasy żywiczne, ma szerokie spektrum działania: nawilża, odżywia, regeneruje, a nawet chroni przed promieniowaniem UV. Dlaczego bursztyn najbardziej kochają włosy bardzo zniszczone i osłabione, potrzebujące regeneracji i odżywienia? Z uwagi na fakt, że kosmetyki ze „złotem Bałtyku” przyspieszają odbudowę komórkową, wzmacniają cebulki i zapobiegają ich przedwczesnemu starzeniu, a także ograniczają produkcję sebum oraz stanowią naturalną barierę chroniącą przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, takich jak słońce czy wiatr.

Produkty z bursztynem mogą mieć różną postać, dlatego w linii Jantar Medica od Instytutu Dermokosmetyków Ideepharm znajdziemy m. in. szampon, mgiełkę bez spłukiwania oraz kurację w ampułkach. Ich zaawansowane formuły oparto na unikalnych właściwościach bursztynu i cenionych, wyselekcjonowanych składnikach aktywnych, dzięki czemu zapewniają kompleksową pielęgnację nawet bardzo zniszczonych włosów. Efekty widoczne już od pierwszego zastosowania, a ich skuteczność potwierdziło specjalistyczne laboratorium badawcze.

Szampon z wyciągiem z bursztynu do włosów zniszczonych poprawia ich kondycję od pierwszego zastosowania. Zawiera składniki aktywne, które doskonale uzupełniają swoje działanie: ekstrakt z bursztynu, biotynę, argininę, niacynamid i keratynę. W efekcie sprawia, że włosy odzyskują miękkość, są gładkie, sprężyste, łatwo je rozczesać, stają się podatniejsze na układanie, a ich wypadanie zostaje ograniczone.

 

Mgiełka z wyciągiem z bursztynu dedykowana jest włosom bardzo zniszczonym, matowym i wymagającym regeneracji. Poza ekstraktem z bursztynu zawiera biotynę, argininę, niacynamid, proteiny i keratynę. Mgiełka nie obciąża i można ją stosować zarówno na mokre, jak i suche włosy. Przy regularnym stosowaniu włosy stają się gładkie i lśniące, mniej podatne na łamanie i rozdwajanie, łatwo się rozczesują i są odporniejsze na uszkodzenia.

Kuracja w ampułkach z wyciągiem z bursztynu do włosów bardzo zniszczonych i osłabionych zapewnia skuteczną regenerację od pierwszego zastosowania, wzmacniając kosmyki od nasady aż po końce. Dzięki zawartości ekstraktu z bursztynu, biotyny, argininy, niacynamidu, pantenolu, keratyny i witamin sprawia, że stają się bardziej odporne na wypadanie, są wyraźnie grubsze, odzyskują blask i zdrowy wygląd.Najczęściej zadawane pytania


Co to jest bursztyn i jak powstaje?

Bursztyn to skamieniała żywica drzew iglastych, która powstawała przez miliony lat. Formuje się z żywicy wyciekającej z drzew, która z czasem twardnieje i fosylizuje, zachowując w sobie często drobne organizmy lub rośliny.

Jakie są regeneracyjne właściwości bursztynu?

Bursztyn jest ceniony za swoje właściwości zdrowotne, które obejmują łagodzenie bólu, zwłaszcza związanego z zębami u dzieci, jak również pomoc w redukcji stanów zapalnych i poprawie elastyczności skóry. Uważa się także, że bursztyn ma działanie uspokajające i wspomaga równowagę emocjonalną.

Jak można używać bursztynu do celów regeneracyjnych?

Bursztyn można nosić bezpośrednio na skórze w formie biżuterii, takiej jak naszyjniki, bransoletki czy pierścionki. Uważa się, że kontakt z ciepłem skóry uwalnia substancje lecznicze z bursztynu. Można go również stosować jako składnik maści czy olejków wykorzystywanych w masażu terapeutycznym.

Czy istnieją naukowe dowody na regeneracyjne działanie bursztynu?

Chociaż wielu ludzi doświadcza pozytywnych efektów stosowania bursztynu, dowody naukowe na jego regeneracyjne właściwości są ograniczone. Badania nad jego działaniem są nadal przedmiotem dyskusji naukowej, a efekty mogą różnić się w zależności od osoby.

Czy każdy rodzaj bursztynu ma te same właściwości?

Istnieją różne rodzaje bursztynu, w zależności od miejsca pochodzenia i sposobu powstawania. Najbardziej znany, bursztyn bałtycki, jest szczególnie ceniony za swoje właściwości lecznicze, jednak inne rodzaje mogą mieć nieco odmienne właściwości w zależności od ich składu chemicznego i struktury.


Podobne artykuły:


Wersja do druku