Cocktail bar to dziś jedna z najczęściej wybieranych przez nowożeńców atrakcji weselnych. Decydują się na niego pary, które pragną zapewnić sobie i swoim gościom jeszcze bardziej bogaty i atrakcyjny czas na zabawie weselnej. Ogromnym atutem drink baru jest jego uniwersalny charakter. Jako atrakcja weselna świetnie sprawdzi się bowiem na zabawach utrzymanych w praktycznie każdej stylistyce – od wesel w stylu glamour, poprzez zabawy w stylistyce boho, na imprezach utrzymanych w rustykalnych klimatach kończąc. Kluczem do sukcesu w jego organizacji jest wybór odpowiedniego barmana, który przygotuje weselnikom drinki z prawdziwego zdarzenia.

Cocktail bar na polskim weselu. Dlaczego warto?

Współczesne atrakcje weselne mogą mieć bardzo różny charakter. Żadne nie cieszą się jednak takim zainteresowaniem gości jak te, które pozwalają im spróbować smaków nowych napojów i potraw, a przy okazji także zobaczyć ich profesjonalne przygotowywanie na żywo.
Taką możliwość zapewnia m. in. cocktail bar – ciekawa i oryginalna atrakcja weselna, którą warto rozważyć, jeśli zależy nam na urozmaiceniu przebiegu zabawy weselnej oraz dostarczeniu gościom niezapomnianych wrażeń i emocji. To także dodatek do imprezy, dzięki któremu można wprowadzić inną kulturę spożywania alkoholu oraz sprawić, że pomimo jego obecności na zabawie, zachowa ona klasę i elegancki charakter.
Dzięki drink barowi para młoda może zapewnić swoim gościom dostęp do różnego rodzaju alkoholów i tym samym zerwać z przeświadczeniem, że na polskich weselach dominuje głównie czysta wódka, szampan i ewentualnie wino. W cocktail barze może pojawić się m. in. rum, whisky, gin, piwo i wiele innych mniej lub bardziej szlachetnych trunków, które goście będą mogli wybierać i kosztować wedle własnego uznania.
Profesjonalny barman zatroszczy się natomiast nie tylko, aby podać im to, na co mają ochotę, lecz także przygotuje na bazie dostępnych trunków i dodatków wyszukane drinki i cocktaile, które będą nie tylko wyśmienicie smakowały oraz zapewniały gościom świetny nastrój, lecz także fantastycznie wyglądały i prezentowały się na zdjęciach. Cocktail bar z profesjonalną obsługą barmańską i efektownymi drinkami z pewnością stanie się hitem zabawy weselnej!

Jak wybrać profesjonalnego barmana do cocktail baru?

Aby zorganizować profesjonalny cocktail bar, wcale nie trzeba znać się na alkoholach! Wystarczy nawiązać współpracę z profesjonalistą, który zatroszczy się o zorganizowanie tej atrakcji od A do Z. Ich ofert najlepiej szukać na łamach portali weselnych, które zapewniają przyszłym nowożeńcom szybki dostęp online do wszystkich popularnych atrakcji weselnych, w tym także do organizowanych przez profesjonalnych barmanów cocktail barów.
Poszukując barmana, któremu powierzymy prowadzenie drink baru na swoim weselu, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przy jego wyborze znaczenie powinna mieć nie tylko sama cena usługi, ale także jej zakres oraz profesjonalne zaplecze barmana. Jeśli zależy nam, aby do naszego cocktail baru ustawiła się długa kolejka weselników, a sama atrakcja stała się niekwestionowanym hitem wieczoru, warto postawić na współpracę z doświadczonym barmanem, który posiada co najmniej kilkuletnie doświadczenie w pracy na tym stanowisku oraz profesjonalne umiejętności w zakresie przygotowywania popularnych drinków i cocktaili.
Taka osoba nie tylko zatroszczy się bowiem o zadowolenie gości z obsługi przy barze, lecz także pomoże młodej parze w umiejętnej organizacji całego przedsięwzięcia, w tym m. in. w wyborze i zakupie alkoholi i dodatków do drinków, zapewnienie sprzętu i akcesoriów potrzebnych do przygotowywania napojów, a także dostarczenie gościom dodatkowej rozrywki. Cocktail bar można bowiem jeszcze bardziej uatrakcyjnić, wzbogacając go o profesjonalny pokaz barmański!

Najczęściej zadawane pytania


Dlaczego warto mieć profesjonalny cocktail bar na wesele?

Profesjonalny cocktail bar dodaje klasy i stylu każdej weselnej uroczystości. Doświadczeni barmani nie tylko przygotowują pyszne, wyszukane drinki, ale również zapewniają rozrywkę i mogą stać się atrakcją dla gości. Profesjonalny bar wprowadza również element luksusu i pozwala na personalizację oferty alkoholowej, dzięki czemu możesz dopasować menu do preferencji i tematyki wesela.

Jakie kwalifikacje powinni posiadać barmani na weselu?

Barmani na weselu powinni posiadać profesjonalne doświadczenie w przygotowywaniu szerokiej gamy drinków, zarówno klasycznych, jak i bardziej innowacyjnych. Ważne jest, by mieli oni także doświadczenie w pracy na dużych imprezach i umiejętność szybkiej obsługi dużej liczby gości. Dobrze jest, gdy mają również uprawnienia do obsługi alkoholu i przeszli szkolenie z obsługi klienta.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy oferującej cocktail bar na wesele?

Przy wyborze firmy warto zwrócić uwagę na jej doświadczenie, referencje od poprzednich klientów oraz portfolio. Ważne jest, aby firma była elastyczna i otwarta na wasze indywidualne potrzeby oraz była w stanie dostosować ofertę do waszego budżetu i preferencji. Sprawdź także, czy oferują pełny serwis, w tym sprzęt, składniki i personel.

Ile kosztuje wynajęcie profesjonalnego cocktail baru na wesele?

Koszt wynajęcia profesjonalnego cocktail baru na wesele może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak liczba gości, rodzaj i ilość serwowanych drinków, długość czasu trwania imprezy oraz lokalizacja. Przed podjęciem decyzji warto uzyskać kilka wycen od różnych dostawców, aby móc porównać oferty.

Jak zaplanować menu drinków na wesele?

Menu drinków powinno odzwierciedlać gusty zarówno Pary Młodej, jak i ich gości. Można uwzględnić klasyczne koktajle, jak i bardziej unikatowe mieszanki, uwzględniając opcje alkoholowe i bezalkoholowe. Dobrym pomysłem jest konsultacja z wybranymi barmanami, którzy mogą zaproponować kreatywne i spersonalizowane opcje, pasujące do tematyki wesela i preferencji smakowych gości.


Podobne artykuły:


Wersja do druku