Kolagen to kluczowe białko strukturalne naszej skóry. Odpowiada za jej jędrność, elastyczność, wytrzymałość oraz nawilżenie. Dzięki swoim bezcennym właściwościom, kolagen to must-have młodej cery, a co za tym idzie – także jeden z mocnych filarów terapii przeciwstarzeniowych. Co warto wiedzieć o kolagenie i jak wykorzystać go do skutecznego odmłodzenia?


Kolagen to – dużym skrócie – jedno z kluczowych białek naszego organizmu, składające się z aminokwasów, a wytwarzane przez fibroblasty. W naszym ciele jest go stosunkowo dużo. Stanowi aż 30 proc. masy wszystkich białek organizmu i blisko 75 proc. suchej masy skóry! Włókna kolagenowe to sprężysty, trójwymiarowy „stelaż”, na którym opierają się wszystkie struktury skóry właściwej, a zatem – jego rola dla wyglądu i kondycji cery jest wiodąca. Tyle teorii. Praktyka pokazuje, że kolagen to nasza polisa na młodą skórę oraz punkt wyjścia do anti-agingu w kosmetyce gabinetowej i domowej.

Białko z super-mocą

Jak wskazują kosmetolodzy, „wyjątkowa moc” ludzkiego kolagenu (w skórze jego 90 proc. to kolagen typu I) polega na jego ciągłej odnowie – rocznie wymieniamy do 3 kg. tego białka! Dzięki temu skóra pozostaje elastyczna i zachowuje młody wygląd. Niestety z wiekiem (nawet już po 25 roku życia) zdolność organizmu do syntezy i odtwarzania włókien kolagenowych zaczyna maleć, a w skórze przyśpiesza proces starzenia. – W miarę upływu lat produkcja kolagenu zmniejsza się, a my obserwujemy zmiany w owalu twarzy i pierwsze objawy starzenia, takie jak drobne zmarszczki. Na szczęście potrafimy dostarczać skórze składniki do budowy kolagenu i rynek beauty śmiało po nie sięga. To must-have anti-agingumówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, Ekspert marki mesoBoost®. Lata doświadczenia na rynku gabinetowym pokazują, że bardzo skuteczne działanie przeciwstarzeniowe wykazuje kolagen naturalny, w najczystszej formie ekstrahowany bezpośrednio ze skór rybich. Właśnie taki kolagen, zawarty został w linii COLLAGEN FORTE mesoBoost®. Pobudza on fibroblasty, czyli komórki produkujące kolagen ustrojowy, do namnażania się i zwiększonej aktywności dodaje.

Tripeptydy i antarktycyna

Jak wskazują kosmetolodzy, kolagen dobrze współgra w terapiach przeciwzmarszczkowych z innymi składnikami aktywnymi. Na topie takich połączeń wymieniają oni antarktycynę i tripeptydy. – Aktywne tripeptydy „potrafią” chronić struktury kolagenowe przed enzymatyczną degradacją i przyczyniają się do długofalowego wygładzenia zmarszczek fizjologicznych, dlatego z punktu widzenia odmłodzenia są niezwykle cenne. Zdecydowanie warto szukać w domowej pielęgnacji przeciwstarzeniowej połączenia tripeptydów z kolagenem mówi Agnieszka Kowalska. – Drugim z cennych składników, o których watro pamiętać, jest antarktycyna. To bardzo skuteczny stymulator produkcji kolagenu, który dodatkowo zapobiega wysuszeniu skóry, wspomaga proces jej regeneracji i chroni naskórek od czynników zewnętrznych. Ciekawostkę stanowi fakt, że antraktycyna wykorzystana w produktach marki mesoBoost® uzyskiwana jest z fermentacji szczepów bakterii wyizolowanych z błota na Wyspie Świętego Jerzego na Antarktycedodaje.

Serum czy krem

Jedno z kluczowych pytań podczas planowania domowej pielęgnacji skóry dojrzałej to: co wybrać – serum, czy krem. Odpowiedź kosmetologów jest prosta: należy… nie wybierać. Praktyka pokazuje, że największą efektywność osiągamy stosując produkty w formie serum w połączeniu z kremami do twarzy. W ten sposób multiplikujemy efektywność składników aktywnych i zapewniamy skórze odpowiedni poziom nawilżenia. – Kluczowe dla skuteczności działań odmładzających są: dobór właściwych komponentów o aktywnym działaniu i systematyczność. Warto ukształtować w sobie dobre nawyki pielęgnacyjne. W tym przypadku takim pożytecznym zwyczajem będzie stosowanie rano i wieczorem serum, a następnie – po wchłonięciu kosmetyku, nakładanie kremu. W ten sposób zamykamy całą procedurę mówi Agnieszka Kowalska.

 

mesoBoost® COLLAGEN FORTE

Krem do twarzy

 

Krem do twarzy COLLAGEN FORTE od mesoBoost® to wielozadaniowy preparat przeznaczony do skóry starzejącej się, pozbawionej witalności. Składniki preparatu zapewniają efekt restrukturyzacji i silnie wspomagają długofalowy efekt nawilżenia skóry. Kluczowy składnik formuły to najczystsza forma kolagenu, który pozostaje najbardziej biozgodny z profilem aminokwasów w ludzkiej skórze.

  • KOLAGEN NATURALNY - nowej generacji kolagen w najczystszej formie, ekstrahowany bezpośrednio ze skór rybich. Aktywuje produkcję ustrojowego kolagenu, stymulując w naturalny sposób komórki odpowiedzialne za jego wytwarzanie (fibroblasty).

  • NIACYNAMID - składnik o działaniu przeciwzapalnym, łagodzi zaczerwienienia, ale również hamuje proces starzenia poprzez wychwytywanie wolnych rodników.

  • KWAS MLEKOWY - w produkcie mesoBoost® działa jako humektant, powoduje wzrost nawilżenia skóry. Użyte stężenie kwasu mlekowego powoduje lifting skóry.

Pojemność: 50 ml
Cena: 110 zł


 

mesoBoost® COLLAGEN FORTE

Serum do twarzy

 

 Serum do twarzy COLLAGEN FORTE mesoBoost® stworzone zostało dla cery z objawami starzenia. Naturalny kolagen, który stanowi czołowy element receptury, wyróżnia się najczystszą formą. Formułę serum dopełniają dwa zintegrowane, wysoce aktywne tripeptydy, które chronią struktury kolagenowe przed enzymatyczną degradacją i zapewniają długofalowy efekt wygładzenia zmarszczek fizjologicznych.

  • KOLAGEN NATURALNY - nowej generacji kolagen w najczystszej formie, ekstrahowany bezpośrednio ze skór rybich. Aktywuje produkcję ustrojowego kolagenu, stymulując w naturalny sposób komórki odpowiedzialne za jego wytwarzanie (fibroblasty).

  • ANTARKTYCYNA - stymulator produkcji kolagenu, ekstrakt uzyskany z fermentacji szczepów bakterii wyizolowanych z błota na Wyspie Świętego Jerzego na Antarktyce. Dodatkowo zwiększa zawartość wody w skórze.

  • KOMPLEKS PEPTYDÓW - wysokie stężenie protein: pszenicy, soi, tripeptyd 10, tripeptyd 1 wygładzają skórę i spłycają zmarszczki.

Pojemność: 30 ml
Cena: 95 złNajczęściej zadawane pytania


Czym jest kolagen i jaką rolę odgrywa w skórze?

Kolagen to białko, które stanowi główny składnik tkanki łącznej w ludzkim ciele, w tym w skórze. Jest odpowiedzialny za zapewnienie skórze wytrzymałości, elastyczności i gładkości. W miarę starzenia się, naturalna produkcja kolagenu w organizmie maleje, co prowadzi do pojawienia się zmarszczek, utraty jędrności i elastyczności skóry. Suplementacja kolagenu może pomóc w odbudowie struktury skóry i spowolnieniu procesów starzenia.

Jak działają kosmetyczne rekonstruktory skóry zawierające kolagen?

Kosmetyczne rekonstruktory skóry zawierające kolagen mają na celu uzupełnienie niedoboru tego białka w skórze. Mogą one pomóc w poprawie jej gęstości, elastyczności i ogólnej kondycji. Kolagen w tych produktach może być pochodzenia zwierzęcego lub roślinnego i jest często połączony z innymi składnikami, takimi jak witaminy, minerały i antyoksydanty, które wspierają jego działanie i przyczyniają się do regeneracji i odżywienia skóry.

Jak stosować kosmetyczne rekonstruktory skóry z kolagenem, aby uzyskać najlepsze wyniki?

Aby uzyskać najlepsze wyniki, stosuj kosmetyczne rekonstruktory skóry zgodnie z zaleceniami producenta. Zazwyczaj zaleca się aplikację na oczyszczoną skórę twarzy, szyi i dekoltu dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Regularne stosowanie produktu jest kluczowe dla osiągnięcia widocznej poprawy stanu skóry. Ważne jest również utrzymanie zdrowego trybu życia i diety bogatej w antyoksydanty, aby wspierać naturalną produkcję kolagenu w organizmie.

Czy istnieją jakieś skutki uboczne stosowania kosmetycznych rekonstruktorów skóry zawierających kolagen?

Większość osób dobrze toleruje kosmetyczne rekonstruktory skóry zawierające kolagen. Jednak, jak w przypadku każdego produktu kosmetycznego, mogą wystąpić indywidualne reakcje alergiczne lub podrażnienia, szczególnie u osób z wrażliwą skórą. Jeśli zauważysz jakiekolwiek niepokojące objawy, takie jak zaczerwienienie, swędzenie czy pieczenie, przestań stosować produkt i skonsultuj się z dermatologiem.

Czy wszystkie typy skóry mogą korzystać z kosmetycznych rekonstruktorów skóry zawierających kolagen?

Kosmetyczne rekonstruktory skóry z kolagenem są zazwyczaj odpowiednie dla wszystkich typów skóry, ale najlepiej sprawdzają się u osób, które zauważają oznaki starzenia, takie jak zmarszczki, utrata elastyczności czy suchość skóry. Osoby z wrażliwą skórą powinny jednak zachować ostrożność i wybierać produkty przeznaczone specjalnie dla ich typu skóry, aby uniknąć podrażnień. Zawsze warto przeprowadzić test na małym obszarze skóry przed pełnym zastosowaniem produktu.


Podobne artykuły:


Wersja do druku