O dobroczynnym wpływie wody na ludzki organizm mówi się sporo. Uczestniczy ona w wielu ważnych procesach w organizmie, dodaje energii oraz orzeźwia. Co do tego, że trzeba ją pić w odpowiednich ilości chyba nikt nie ma wątpliwości. Którą jednak z dostępnych na rynku wód wybrać, aby była jak najlepsza dla zdrowia? Odpowiedź na to i inne pytania znajdziesz w tym artykule. Zapraszamy.

Woda mineralna idealna dla zdrowia

Półki sklepowe uginają się od rozmaitych wód do picia, a ich producenci zapewniają, że to właśnie oferowane przez nich produkty są najlepsze dla zdrowia. Warto pamiętać jednak o tym, aby nie wierzyć jedynie hasłom reklamowym, a przyjrzeć się bliżej zawartości danej butelki. Jak sugerują specjaliści od żywienia, to woda mineralna powinna stanowić wybór każdego z nas. Dlaczego? Ponieważ niezwykle pozytywnie wpływa na ludzki organizm:

·         Chroni i nawilża narządy oraz skórę,

·         Uczestniczy w ważnych procesach w organizmie,

·         Pomaga uniknąć przewlekłego zmęczenia i rozdrażnienia,

·         Minimalizuje ryzyko występowania bólów głowy oraz problemów ze snem,

·         Korzystnie wpływa na sylwetkę, kondycję fizyczną i umysłową.

Dobroczynne działanie wody mineralnej to zasługa zawartych w jej składzie minerałów, które są kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania organizmu i w konsekwencji dobrego samopoczucia.

Woda gazowana czy niegazowana?

Zarówno woda niegazowana, jak i gazowana stanowią dobry wybór w naszej codziennej diecie. To, na którą z nich ostatecznie się zdecydujemy, powinno być uwarunkowane przede wszystkim naszymi preferencjami smakowymi. Są jednak pewne grupy osób, dla których woda gazowana nie będzie najlepszą opcją. Nie poleca się jej:

·         Dzieciom,

·         Osobom z problemami gastrycznymi,

·         Kobietom w ciąży i karmiącym piersią,

·         Osobom borykającym się z niektórymi chorobami (m.in. nadciśnieniem tętniczym).

Warto wspomnieć jednak o tym, że osoby, które nie przepadają za wodą niegazowaną, a z różnych względów nie mogą pić zwykłej wody gazowanej, mają możliwość wyboru innego wariantu, stanowiącego doskonały kompromis między jednym a drugim rozwiązaniem. Mowa tu o niskonasyconej dwutlenkiem wodzie Kinga Pienińska. Czym różni się od klasycznych produktów? Otóż Kinga Pienińska to woda lekko gazowana, stanowiąca świetny wybór dla osób, którym zależy na odpowiednim nawodnieniu organizmu, a przy tym uwielbiającym bąbelki. Ponadto doskonale sprawdza się również w przypadku tych, którzy ze względów zdrowotnych powinni ograniczyć picie zwykłej wody gazowanej.

Jaka woda będzie najlepsza dla organizmu?

Przeszukując półki sklepowe w celu znalezienia idealnej wody mineralnej, wiele osób zadaje sobie pytanie – która z nich będzie najlepsza dla mojego organizmu? Zdrowa woda do picia Kinga Pienińska to niewątpliwie jedna z najbardziej trafnych odpowiedzi. Dostępna zarówno w wersji niegazowanej, lekko gazowanej, jak i gazowanej stanowi doskonały sposób na prawidłowe nawodnienie organizmu i dostarczenie mu wszelkich niezbędnych minerałów. Szeroki jej wybór dostępny jest w ofercie osheeshop.eu. Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem sklepu. 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku