Zabieg wykonania makijażu permanentnego ust, czy brwi jest prosty, praktycznie bezbolesny i bezpieczny, a mimo wszystko posiada pewne obostrzenia, o których warto pamiętać zanim zdecydujemy się go podjąć. Sytuacje, które łączą się z bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu makijażu permanentnego to na przykład ciąża lub infekcje wirusowe i bakteryjne. Są także takie przypadki, które wymagają wcześniejszej konsultacji. Należy do nich na przykład cukrzyca i to na niej skupimy się w dzisiejszym artykule.

Czy można wykonać makijaż permanentny brwi, mając cukrzycę? Wyjaśniamy!

Cukrzyca nie wyklucza wykonania makijażu permanentnego brwi. Wiąże się jednak z pewnymi obostrzeniami i wymaganiami, które trzeba spełnić. Linergistka podejmie się zabiegu tylko w przypadku, gdy chory uzyska pozytywną opinię lekarza i dobre wyniki krwi.

Związane jest to z tym, że cukrzyca znacząco wpływa na regenerację organizmu i zwiększa podatność na infekcje. Chory nim uzyska pozytywną opinię lekarza musi udowodnić, że jego organizm poradzi sobie z obciążeniem jakim jest regeneracja po zabiegu makijażu permanentnego.

Jak przygotować się do zabiegu makijażu permanentnego brwi chorując na cukrzycę?

Pierwszym co musimy zrobić, to znaleźć gabinet medycyny estetycznej, który podejmie się zabiegu makijażu permanentnego na osobie z cukrzycą. Nie wszystkie salony się na to decydują. Następnym krokiem jest udanie się do lekarza i uzyskanie pisemnej zgody, że stan zdrowia chorego i wyniki pozwalają na zabieg makijażu permanentnego. Musisz też dostosować z lekarzem leki i dawkowanie, aby nic nie stało na przeszkodzie zabiegowi. Pozostaje tylko zadbanie do siebie, aby infekcja ani inne zdarzenie losowe nie stało się bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu rzęs i brwi.

Odpowiednia pielęgnacja po wykonaniu makijażu permanentnego - kluczowy aspekt dla cukrzyków

Od momentu wykonania zabiegu makijażu permanentnego, osoby z cukrzycą mają do wykonania sporo pracy. Najważniejsza jest prawidłowa pielęgnacja. Jest ona niezmiernie istotna, ponieważ u osób z cukrzycą często występują problemy z gojeniem, a to może prowadzić do infekcji i podrażnień i wpłynąć na ich bezpieczeństwo i finalny efekt tatuażu.

Ważne jest więc, aby gdy tylko zabieg makijażu permanentnego dobiegnie końca, załączyć odpowiednią pielęgnację nastawioną na jak najszybszą regenerację miejsca makijażu. Pomóc w tym może zestaw regeneracyjny po makijażu permanentnym od NebaPMU. Zawiera w sobie krem, który odżywi i nawilży miejsce gdzie został wykonany makijaż permanentny, serum, które odżywi i wspomoże skórę w regeneracji i masło do późniejszego stosowania, które zabezpieczy brwi.

Warto także pamiętać, że chociaż cukrzyca nie wyklucza wykonania makijażu permanentnego rzęs i brwi to może sprawić, że pigment się nie przyjmie i efekt będzie znikomy, albo w wypadku pigmentów w kolorach brązu, uzyskany efekt będzie miał odcienie szarości.

Cukrzyca a makijaż permanentny brwi - podsumowanie

Cukrzyca to nie jedyny powód, dla którego zabieg makijażu permanentnego rzęs i brwi może być utrudniony lub zakazany. Dla bezpieczeństwa swojej urody przesuń zabieg jeśli:

  • nie czujesz się najlepiej,

  • masz zaplanowane wakacje w pełnym słońcu (nie wolno opalać skóry po wykonaniu zabiegu),

  • przyjmujesz odżywki na porost rzęs i brwi,

  • masz za sobą botox, zabieg makijażu permanentnego, lub plastykę powiek (mięśnie twarzy powinny ułożyć się naturalnie),

  • przyjmujesz leki rozrzedzające krew (może dojść do małych krwawień),

  • przechodzisz nowotwór (musisz mieć pozytywną opinię lekarza i dobre wyniki),

  • ciąża, wewnętrzne stosowanie leków sterydowych, okres karmienia piersią, złe wyniki są bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania makijażu permanentnego.

Zabieg makijażu permanentnego wykonujemy dopiero po spełnieniu wszystkich wymagań, które mają na celu bezpieczeństwo pacjenta i osiągnięcie oczekiwanego efektu. Jest to zabieg permanentny i zostanie z nami na lata, jeśli więc przemilczymy pewne kwestie lub nie zastosujemy się do zaleceń linergistki może być dla nas niebezpieczny lub wymagać poprawek.


Najczęściej zadawane pytania


Czy cukrzyca jest przeciwwskazaniem do wykonania makijażu permanentnego brwi?

Cukrzyca nie jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania makijażu permanentnego brwi, ale stanowi pewne ryzyko. Wysoki poziom cukru we krwi może wpływać na proces gojenia, zwiększając ryzyko infekcji i opóźniając regenerację skóry. Zaleca się konsultację z lekarzem przed podjęciem decyzji o zabiegu.

Jakie środki ostrożności powinny podjąć osoby z cukrzycą przed wykonaniem makijażu permanentnego?

Osoby z cukrzycą powinny upewnić się, że ich poziom cukru we krwi jest stabilny i kontrolowany. Ważne jest również poinformowanie wykonującego zabieg o swoim stanie zdrowia i wszelkich lekach, które są przyjmowane. Dodatkowo, należy przestrzegać zaleceń lekarza dotyczących pielęgnacji rany po zabiegu.

Czy istnieją dodatkowe ryzyka związane z makijażem permanentnym brwi u osób z cukrzycą?

Tak, osoby z cukrzycą mogą mieć zwiększone ryzyko infekcji i wolniejsze gojenie ran. Mogą również doświadczać zmniejszonej zdolności skóry do absorpcji pigmentów, co może wpływać na efekt końcowy makijażu permanentnego.

Jak długo powinno się czekać na zabieg po ustabilizowaniu poziomu cukru we krwi?

Zaleca się odczekanie minimum kilku tygodni po osiągnięciu stabilnego poziomu cukru we krwi przed wykonaniem zabiegu. Jest to czas niezbędny, aby upewnić się, że poziom cukru pozostanie stabilny i nie wpłynie negatywnie na proces gojenia.

Jakie są zalecenia po zabiegu makijażu permanentnego brwi dla osób z cukrzycą?

Osoby z cukrzycą powinny dokładnie przestrzegać zaleceń dotyczących pielęgnacji po zabiegu, aby uniknąć infekcji. Należy utrzymywać czystość obszaru zabiegowego, unikać dotykania brwi nieumytymi rękami, stosować przepisane maści antybakteryjne i unikać ekspozycji na słońce. Ponadto, ważne jest monitorowanie poziomu cukru we krwi i kontakt z lekarzem w przypadku jakichkolwiek niepokojących objawów.


Podobne artykuły:


Wersja do druku