Laserowa depilacja to obecnie jedna z najskuteczniejszych metod na stałe usunięcie niechcianych włosów. Po wykonaniu serii zabiegów, pacjenci mogą cieszyć się gładką skórą na długi czas. Jednym z najbardziej zaawansowanych i efektywnych urządzeń do trwałego usuwania owłosienia jest laser diodowy Primelase Excellence od firmy Cocoon Medical. To urządzenie zostało uznane za najważniejszy debiut roku 2020 w kategorii laserów medycznych. Wyróżnia się on najwyższą mocą wśród laserów diodowych dostępnych na rynku, co przekłada się na wyjątkową efektywność zabiegu.

Obszary wykonywania depilacji laserowej

Zabiegi laserowej depilacji można przeprowadzać na każdej części ciała, gdzie pacjent chce usunąć niepożądane owłosienie, w tym na nogach, w strefie bikini czy pod pachami. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy pragną cieszyć się perfekcyjnie gładką skórą. Szczególnie popularne są zabiegi usuwania owłosienia w okolicach intymnych, pod pachami i na nogach. Również mężczyźni coraz częściej decydują się na usunięcie włosów z pleców i klatki piersiowej. Głównym celem depilacji laserowej jest zapewnienie pacjentom większego komfortu i wygody.

Wykluczenie przeciwwskazań do depilacji

Podobnie jak w przypadku innych zabiegów kosmetycznych, pierwszym etapem jest konsultacja. Podczas tego spotkania kosmetolog ocenia, czy pacjent nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia depilacji laserowej. Specjalista odpowiada na wszelkie pytania, omawia cały proces zabiegu. Istnieje kilka czynników, które mogą wykluczać możliwość przeprowadzenia depilacji, w tym:

  • choroby onkologiczne,
  • ciąża,
  • okres laktacji,
  • posiadanie rozrusznika serca,
  • choroby skóry, takie jak łuszczyca,
  • świeża opalenizna oraz stosowanie samoopalacza,
  • bielactwo,
  • aktywne infekcje skórne
  • przyjmowanie suplementów czy ziół, które mają właściwości światłouczulające, np większe dawki wit A

Depilacja laserowa ‒ na czym polega zabieg?

Laser emituje trzy impulsy światła na sekundę, dzięki czemu zabieg odbywa się szybko i skutecznie. Nie można pominąć również funkcji chłodzenia Crystal Freeze, która minimalizuje ból i sprawia, że zabieg jest bardziej komfortowy. System chłodzenia głowicy utrzymuje temperaturę na poziomie 5 stopni Celsjusza przez cały czas trwania zabiegu.
W trakcie sesji depilacyjnych, energia emitowana przez laser jest pochłaniana przez pigment włosa, co prowadzi do termicznego zniszczenia mieszka włosowego i jego trwałego usunięcia. W rezultacie, ciepło wytworzone przez laser efektywnie likwiduje cebulki włosowe, co prowadzi do zaniku włosów i ich stopniowej redukcji.

Kiedy widoczne są pierwsze efekty?

Już po pierwszym zabiegu można zauważyć pierwsze efekty, a pełne rezultaty są widoczne po około 4-8 sesjach. Efekty depilacji laserowej utrzymują się przez kilka lat. W jaki sposób? Następuje trwałe usunięcie włosów z różnych części ciała. Skóra staje się gładka i miękka w dotyku. Dzięki temu nie ma potrzeby codziennego golenia, co oszczędza czas. Dodatkowo eliminowane są problemy takie jak podrażnienia skóry, wysypki czy wrastające włosy, które często są efektem tradycyjnego golenia. Taki zabieg zapewnia komfort i pewność, że nogi czy inne części ciała wyglądają doskonale.

Podsumowanie

Depilacja laserowa jest skutecznym rozwiązaniem dla każdego, kto chce na stałe usunąć włosy – niezależnie od płci. Do zabiegu stosuje się zaawansowane technologie laserów, między innymi nowoczesną platformę Primelase Excellence. Metoda ta nie powoduje bólu i zapewnia znakomite rezultaty, które pozostają na długi czas. Zatem, jeśli pragniesz pożegnać się z uciążliwym procesem golenia włosów i cieszyć się gładką, wolną od niechcianych włosów skórą, depilacja laserowa jest idealnym rozwiązaniem.


Najczęściej zadawane pytania


Czy depilacja laserowa jest bezbolesna?

Odczucia bólu podczas depilacji laserowej mogą się różnić w zależności od progu bólu osoby i obszaru leczonego. Wiele osób opisuje odczucie jako lekkie ukłucie lub ciepło. Istnieją również metody łagodzenia bólu, takie jak stosowanie znieczulających kremów przed zabiegiem czy specjalne głowice chłodzące w aparaturze do zabiegów.

Ile zabiegów jest potrzebnych, aby uzyskać trwały efekt?

Liczba potrzebnych zabiegów zależy od indywidualnych cech, takich jak typ skóry, kolor i grubość włosów. Zazwyczaj wymagane jest od 4 do 8 sesji, aby uzyskać zadowalające wyniki. Często również po około roku wykonuje się jeden dodatkowy tzw. zabieg przypominający. Jednak wiele zależy od celu samej laseroterapii.

Czy depilacja laserowa jest odpowiednia dla każdego rodzaju skóry?

Depilacja laserowa jest najskuteczniejsza u osób o jaśniejszej skórze i ciemniejszych włosach. W przypadku ciemniejszych typów skóry, konieczne może być zastosowanie specjalnych laserów, aby uniknąć ryzyka poparzeń czy przebarwień. Dlatego dobrze jest zdecydować się na zabieg w sprawdzonym gabinecie u kosmetologa, który dobierze najodpowiedniejszą dla nas metodę.

Jak długo trwa efekt po serii zabiegów?

Efekty depilacji laserowej mogą być trwałe, choć niektórzy pacjenci mogą wymagać zabiegów przypominających w przyszłości. Włosy, które odrastają po zabiegu, zazwyczaj są jaśniejsze i cieńsze. Te, które odrastają najczęściej w czasie serii zabiegów były w tzw. fasie uśpienia, dlatego nie mogły zostać zniszczone. Wówczas wystarczy jeden zabieg, który zapewni pełną i permanentną gładkość skórze

Czy są jakieś specjalne zalecenia dotyczące pielęgnacji skóry przed i po zabiegu?

Istnieje szereg zaleceń zarówno przed jak i po zabiegu. Jednak nie wszystkie muszą dotyczyć konkretnej osoby. Warto porozmawiać na ten temat z kosmetologiem na spotkaniu kwalifikacyjnym. Przede wszystkim konieczne jest odstawienie ziół i leków fotouczulających w odpowiednich odstępnie czasu przed zabiegiem, na skórze nie może być ran, nie można jej wcześniej depilować woskiem, zwykle zaleca się zgolenie maszynką. W dniu zabiegu nie należy nakładać na skórę żadnych produktów pielęgnacyjnych. Po zabiegu wskazane będzie odpowiednie pielęgnowanie skóry przy pomocy produktów o działaniu łagodzącym, unikanie nadmiernego ciepła, nasłonecznienia czy kąpieli w basenach przez krótki czas. O dokładniejszych zaleceniach porozmawiaj ze specjalistą.


Podobne artykuły:


Wersja do druku