Klarta Humea Grande to najnowszy, wydajny nawilżacz w portfolio marki Klarta. Młodszy brat Humea WiFi to nawilżacz, który od lat cieszy się popularnością i sporym uznaniem klientów (średnia z 886 ocen – 4,8 na portalu Ceneo.pl). Teraz doczekał się on większej, bardziej wydajnej i nowocześniej wersji. Klarta Humea Grande ma szansę wypełnić rynkową niszę dużych nawilżaczy ewaporacyjnych, zwłaszcza że cena pozostaje wciąż atrakcyjna.

Klarta Humea Grande – nawilżacz w wersji XL

2 razy większa wydajność nawilżania sięgająca aż 650 ml/h i większy, 4-litrowy na wodę przy zachowaniu wciąż dość kompaktowych wymiarów.
Klarta Humea Grande jest większa, nowocześniejsza i gotowa, by zastąpić 2 nawilżacze ewaporacyjne jednym.
Do uzyskania tak imponujących parametrów przyczynił się mocniejszy silnik, filtr o większej powierzchni parowania oraz brak pływaka, który zastąpiony został teraz przewodnościowym czujnikiem obecności wody w postaci dwóch równoległych elektrod.
 
nawilżacz powietrza Klarta Humea Grande

Klarta Humea Grande – dla kogo?

Humea Grande to nawilżacz ewaporacyjny zaprojektowany z myślą o mieszkańcach domów, gdzie pomieszczenia często są większe lub wyższe niż w standardowych mieszkaniach, pracownikach biur, którzy swą pracę wykonują w tzw. open space, osobach borykających się z naprawdę niską wilgotnością.
Klarta Humea Grande sprawdzi się w:
 • Pomieszczeniach o powierzchni nawet 80 m2
 • Wysokich mieszkaniach, np. loftowych lub kamienicznych
 • Domach/mieszkaniach z ogrzewaniem podłogowym i/lub rekuperacją, gdzie poziom wilgotności jest z reguły bardzo niski
 • Biurach, gabinetach usługowych, przestrzeniach typu open space

Wygoda i komfort w codziennej eksploatacji

Klarta Humea Grande korzysta dość mocno z rozwiązań sprawdzonych już przez Klartę Humeę WiFi. Dlatego też zachowany został wygodny, boczny wlew do uzupełniania wody. Jest też okienko, przez które można podejrzeć aktualny jej poziom.
W przypadku zbliżającego się braku, urządzenie poinformuje o tym za pośrednictwem symbolu podwójnej kreski na wyświetlaczu. Nawilżacz automatycznie zmniejszy obroty na najniższe.
W momencie całkowitego braku wody urządzenie pracuje jeszcze przez pewien czas, tak by osuszyć filtr. Ma to na celu zapobieganie rozwojowi bakterii i zarodników pleśni na powierzchni filtra.

Sterowanie mobilne i własne reguły pracy

Nawilżacz Klarta Humea Grande może zostać połączony z aplikacją mobilną Smart Life – Smart Living, dostępną na urządzenia z systemami iOS i Android. Rozwiązanie to pozwala:
 1. Zdalnie monitorować poziom nawilżenia pomieszczenia
 2. Ustawić higrostat w zakresie od 40 do 75 %
 3. Zmienić prędkość nawilżania
 4. Zaprogramować timer
 5. Zarządzać podświetleniem nawilżacza (do wyboru 7 kolorów stałych i cykl automatycznej zmiany kolorów)
 6. Stworzyć własne reguły pracy nawilżacza – zależne od czasu, pogody, obecności użytkowników w mieszkaniu i przede wszystkim
 7. Posiadając już inne zarejestrowane w aplikacji urządzenia Klarta, stworzyć tzw. „rodzinę” urządzeń, wygodnie zarządzając kilkoma sprzętami w jednym miejscu.
nawilżacz powietrza z aplikacją - Klarta Humea Grande
Dla bardziej tradycyjnych użytkowników producent przygotował nieco przeprojektowany panel sterowania, gdzie wszystkie najważniejsze opcje doczekały się swojej ikonki (niektóre funkcje aktywuje się poprzez dłuższe wciśnięcie danego przycisku).

2 kolory nawilżacza i aż 7 kolorów podświetleń

Wraz z nowym modelem nawilżacza Klarta, wraca też czarny kolor urządzenia. Klarta Humea Grande będzie więc dostępny w wersji White oraz Black. Użytkownicy mogą również cieszyć się 7 kolorami podświetlenia ambientowego, które subtelnie rozświetla panel sterowania.
Zapraszamy do odwiedzenia strony  https://klarta.pl/nawilzacze-powietrza/, gdzie znajdziesz idealny model dopasowany do Twoich potrzeb. Zainwestuj w swoje zdrowie i dobry nastrój każdego dnia, wybierając nawilżacze powietrza Klarta.
 
 
 

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku