Dom z ogrodem to spełnienie marzeń wielu z nas. To przestrzeń, w której chcemy czuć się swobodnie i bezpiecznie. Aby tak było, warto zadbać o odpowiednie oddzielenie naszej prywatnej posesji od świata zewnętrznego. Pomóc w tym mogą osłony ogrodzeniowe, które zapewnią prywatność oraz ochronę przed zgiełkiem ulic, spalinami czy wiatrem. Jakie są rodzaje osłon ogrodzeniowych i jak je zamontować krok po kroku?

Rodzaje osłon ogrodzeniowych i ich zalety

Jednym z rodzajów osłon ogrodzeniowych stosowanych do zapewnienia prywatności na posesji są taśmy ogrodzeniowe. Są to taśmy wykonane z polipropylenu najwyższej jakości, odpornego na promieniowanie UV oraz niskie temperatury.

Nadają się jako osłony do paneli ogrodzeniowych bez przetłoczenia i z przetłoczeniem, balustrad balkonów i ogrodzeń siatkowych. Zapewniają nie tylko prywatność, ale też ochronę przez wiatrem oraz nawiewaniem liści i śniegu.

Taśmy ogrodzeniowe odznaczają się też trwałością koloru i kształtu, pomimo zmiennych i niekiedy skrajnych warunków atmosferycznych. Dzięki temu posłużą na lata i nie stracą estetycznego, dekoracyjnego wyglądu.

Nie wymagają też konserwacji, w przeciwieństwie do ogrodzeń drewnianych czy metalowych, są łatwe w utrzymaniu w czystości i można je samodzielnie zamontować, nawet bez fachowej wiedzy czy narzędzi.

Jak zamontować osłonę ogrodzeniową?

Do montażu taśmy ogrodzeniowej potrzebne są klipsy montażowe. Ich funkcją jest zapewnienie stabilnego i trwałego zabezpieczenia taśm na panelu. Klipsy uniemożliwiają wysunięcie się taśmy pod wpływem wiatru czy mechanicznego uderzenia.

Klipsy montażowe są dopasowane zarówno kształtem, jak i kolorystyką do taśm ogrodzeniowych, dzięki czemu całość prezentuje się spójnie i estetycznie. Różne rodzaje klipsów dają też możliwość dopasowania do grubości drutu ogrodzenia.

Taśmę ogrodzeniową można przeplatać na wiele sposobów – wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Na początku odmierza się odpowiednią długość taśmy, następnie przycina. Najczęściej przeplata się ją poziomo, choć są też klipsy montażowe umożliwiające montaż pionowy. Tak postępujemy z każdym pasmem taśmy, aż uzyskamy końcowy efekt. Przy przeplataniu taśmy trzeba pamiętać o jej odpowiednim napięciu, inaczej nie spełni swojej funkcji.

Producent osłon ogrodzeniowych

Thermoplast (https://thermoplast.eu/) to producent i dystrybutor oryginalnych systemów ogrodzeniowych, w tym taśm ogrodzeniowych z najwyższej jakości polipropylenu. Oferuje bogatą ofertę pod względem sposobu montażu, wzorów, kolorów i szerokości taśm.

W ofercie są taśmy ogrodzeniowe przeznaczone do montażu poziomego: Classic, Smart Mat, Orange Skin, Basic i Technorattan. Są też taśmy do montażu pionowego: System Simple Line oraz nowość na polskim rynku – System The Guard.

Co ważne, wszystkie procesy produkcyjne w Thermoplast są certyfikowane zgodnie z normą ISO 9001, a jakość kontrolowana jest przez specjalistów na każdym etapie produkcji.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku