Na stronach porównywarki cenowej E-Katalog znajduje się ponad 900 modeli lodówek dostępnych do zamówienia w sklepach internetowych w Polsce. Analiza preferencji internautów pozwoliła ekspertom portalu dowiedzieć się, którym producentom i modelom ufają oni najbardziej.

 

Ocena producentów

Samsung utrzymuje silną pozycję lidera w rankingu producentów: jego lodówki są preferowane przez 18% odwiedzających E-Katalog. Najbliższy konkurent południowokoreańskiego giganta, Gorenje, zyskuje 15% preferencji, a Bosch demonstruje wynik na poziomie 13%. Co ciekawe, w ciągu ostatnich sześciu miesięcy słoweńscy i niemieccy producenci zamienili się miejscami: Gorenje zwiększyło swój udział i przesunęło się na czystą drugą pozycję, podczas gdy Bosch, wręcz przeciwnie, stracił 2% i spadł na brązowy stopień piedestału.

Wspomniana pierwsza trójka znacznie oddaliła się od rywali, z których najlepsi muszą zadowolić się zaledwie 6% zapytań - mowa o LG i Liebherr. Lodówki Hisense mają 5% preferencji, takim samym wynikiem mogą pochwalić się marki Beko i Whirlpool. Pierwszą dziesiątkę zamykają Snaige i Candy (po 3%).

Pozostali producenci obecni na polskim rynku (ponad 50 marek) kontrolują łącznie zaledwie 21% preferencji, a żadnemu z nich nie udało się zdobyć więcej niż 2%.


Top 5 modeli

Pod koniec 2023 r. ranking najpopularniejszych lodówek w E-Katalogu jest prowadzony przez następujące modele:

● 1. miejsce. Bosch KGN36VL326 (cena w sklepach internetowych - od 1 900 zł).

● 2. miejsce. Liebherr CU 3331 (od 2 900 zł).

● 3. miejsce. Gorenje RK 4181 PW4 (od 1 350 zł).

● 4. miejsce. Gorenje NRK 6202 AXL4 (od 2 050 zł).

● 5. miejsce. Samsung RB38T676FSA (od 2 450 zł).

Uwaga: ceny są aktualne w momencie pisania tekstu, wykorzystano informacje z E-Katalog.pl.

Na co zwracają uwagę kupujący?

Analiza preferencji pokazuje, że 89% odwiedzających E-Katalog jest zainteresowanych klasycznymi lodówkami, 7% wybiera przestronne modele Side-by-Side, a kolejne 4% patrzy na luksusowe urządzenia otwierane wahadłowo. Optymalna, zdaniem większości użytkowników, pojemność komory chłodzenia wynosi około 200-250 litrów, a komory mrożenia - 75-100 litrów, a 80% kupujących preferuje dolne położenie zamrażarki.

Lwia część odbiorców (77%) poszukuje lodówki działającej na zasadzie No Frost, a 14% - Full No Frost. Tylko 9% potencjalnych nabywców jest gotowych przepłacić za cichszy i bardziej niezawodny silnik inwerterowy w porównaniu z konwencjonalnymi sprężarkami, a 13% jest gotowych zapłacić za możliwość oddzielnego sterowania komorą (dwa obiegi chłodzenia).Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku