Kompleksowa pielęgnacja ciała obejmuje nie tylko twarz oraz włosy, ale również dłonie, na które często zwracamy szczególną uwagę. Zadbane dłonie to domena wielu osób, a dla niektórych, szczególnie, tych pracujących bezpośrednio z klientem odgrywają ważną, jeśli nie kluczową rolę. Jak dbać o swoje ręce w domu? Co warto wiedzieć o ich wyglądzie i zabiegach stylizacji? Każdy z nas ma inne preferencje względem perfekcyjnego manicure, dlatego sięgnij po więcej informacji!

Stylizacja dłoni jest ważna z punktu widzenia wielu osób, a szczególnie tych, które swoim wyglądem reprezentują konkretne stanowisko i stają się jego wizytówką. Ostateczny wygląd dłoni zależy od wielu czynników, a co ważne sprawia, że czujemy się zdecydowanie bardziej pewnymi siebie osobami.

Piękne dłonie w domu - zabiegi, które można wykonać na własną rękę!

Nie każdy ma ochotę i możliwości ku temu, by o dłonie dbać w salonie kosmetycznym. Na szczęście istnieje wiele sprawdzonych sposobów na to, by paznokcie świetnie prezentowały się również po wykonaniu standardowego manicure w domu.

Podstawowym i jednocześnie skutecznym zabiegiem kosmetycznym będzie manicure hybrydowy, do którego wykonania wystarczy standardowy zestaw, składający się z lakieru i bazy. Nowoczesne lakiery hybrydowe łączą w sobie cechy bazy, topu i koloru, dzięki czemu wykonanie manicure zajmuje tyle, co standardowe malowanie płytki. Dobierając bazę do manicure hybrydowego, pomyśl nad zakupem produktu o formule kauczukowej, która zdobywa coraz większą popularność. O tym, jakie są jej atuty przeczytasz tutaj: https://swiat-kosmetykow.pl/baza-kauczukowa. By wykonać stylizację, niezbędna będzie lampa UV/LED, waciki bezpyłowe, drewniany patyczek, pilnik oraz celaner. 

W domu można również wykonać manicure standardowymi lakierami, które zmyjesz w każdej chwili i bez użycia dodatkowych produktów. Taki klasyczny manicure jest jedną z najpopularniejszych i eleganckich opcji.

Różnorodną ofertę lakierów do paznokci znajdziesz na stronie: https://swiat-kosmetykow.pl/. Sprawdź, jakie kolory i produkty masz do dyspozycji.

Żele w domu - czy to jest możliwe? Paznokcie żelowe można wykonać w kilku prostych krokach!

Choć mogłoby się wydawać, że wykonanie paznokci żelowych to nie lada wyzwanie to w praktyce ich aplikacja nie jest tak trudna. Aby zrobić żele, wystarczy kierować się kilkoma ważnymi zasadami. Wykonanie stylizacji jest bardzo podobne do przygotowania standardowej hybrydy. Najpierw trzeba przygotować płytkę, odsunąć skórki, opracować kształt i zmatowić paznokieć. Stylizację możesz wykonać na swojej naturalnej płytce lub pokusić się o jej przedłużenie na formach lub szablonach. W takim wypadku trzeba pamiętać o odpowiednim dopasowaniu do każdego paznokcia. Teraz czas na primer, następnie bazę, a po utwardzeniu w lampie aplikujemy żel. Kształt paznokcia zależy od indywidualnych preferencji. Na końcu nałóż cienką warstwę topu i utwardź całość. 

Paznokcie żelowe robią ogromne wrażenie przez to, że są długie, piękne i kształtne. O tym, jakie produkty dobrać, przeczytasz tutaj: https://swiat-kosmetykow.pl/zele-krok-po-kroku. Pamiętaj, że trening czyni mistrza!

Już wiesz, jak dbać o swoje dłonie? Niech prezentują się wspaniale także na co dzień, nie tylko od święta!


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku