Wokół pracy Opiekunki w Niemczech przez lata nagromadziło się wiele stereotypów. Nie brakuje osób wypowiadających się na jej temat z niepokojem. Rozmawiając z samymi Opiekunkami można jednak odnieść wrażenie, że tego, co budzi pozytywne zaskoczenie, jest znacznie więcej niż tego, co może okazać się powodem do obaw.


 

Nie taki Niemiec straszny

Osoby, które interesuje opieka w Niemczech jako miejsce pracy zwykle, obawiają się kontaktów z niemieckimi podopiecznymi. Trudno ignorować to, że relacje między naszymi narodami przez dziesięciolecia były napięte. Niemcy nie cieszą się w Polsce najlepszą opinią i często są opisywani jako narósł surowy, zasadniczy i pozbawiony poczucia humoru. Także wizerunek Polaka w Niemczech nie składa się z samych zalet. Nic więc dziwnego, że odkrycie tego, jak życzliwi, przyjaźni i empatyczni potrafią być Niemcy jest często jednym z największych zaskoczeń dla Polaków.

Już pierwsze dni pobytu w Niemczech uczą, aby nie bazować na stereotypach. Z czasem Opiekunki osób starszych same zaczynają z nimi zresztą walczyć. Jest to najlepszy chyba dowód na to, że często największymi ograniczeniami są te, które tkwią w naszych głowach.

Niemieckiego można się nauczyć

Nie tylko postawa rodowitych Niemców zachwyca osoby, których specjalnością jest praca opieka. Pozytywnym zaskoczeniem jest często również to, z jak dużą łatwością może przebiegać nauka języka niemieckiego. Wiele osób uczących się go w Polsce z niepokojem myśli o wyjeździe i o ostatecznym teście potwierdzającym jego znajomość. Te same osoby, już na miejscu, muszą jednak przyznać, że praktyka pozwala opanować nie tylko podstawowe słownictwo, ale i zagadnienia gramatyczne. To doskonała wiadomość dla wszystkich tych kobiet i mężczyzn, którzy myślą o pracy w niemieckiej opiece, obawiają się jednak, że niedostateczna znajomość języka niemieckiego będzie dla nich przeszkodą. https://www.aterima-med.pl/oferty-pracy

Ciekawe miejsca i możliwość ich poznania

Praca Opiekunki w Niemczech kojarzy się przede wszystkim z godzinami spędzonymi z seniorem. Rzeczywiście, osoby starsze wymagają opieki i wiele czasu spędza się troszcząc się o nie. Nie oznacza to jednak, że Opiekun nie ma własnego życia. Nie jest zatrudniony przez całą dobę i sam decyduje o tym, jak wykorzystać czas wolny. Ku zaskoczeniu wielu osób, doskonałym pomysłem może być wykorzystanie go na zwiedzanie, bo w Niemczech istnieje naprawdę wiele miejsc, które warto jest poznać. Takimi miejscami są zarówno urokliwe miasteczka, jak i tereny zielone, muzea, kina, parki rozrywki oraz wiele innych punktów, w których można wypocząć, dobrze się bawić i odkrywać bogatą niemiecką kulturę. Wiele z nich można zresztą odwiedzić w towarzystwie swojego podopiecznego.

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku