Zapalenie pachnącej świecy to łatwy sposób na stworzenie przytulnego, luksusowego i spokojnego nastroju w każdym pomieszczeniu. Wielowymiarowe zapachy Plantes & Parfums Provance zdążyły już podbić serca Francuzek, goszcząc w domach influencerek, studiach jogi, butikowych hotelach i gabinetach spa. Drzewne nuty, zabarwione czarnym piżmem, drzewem pomarańczowym i słodką wanilią, mieszkają się ze świeżością ziół i kwiatów. Aromaty świec są pachnące, ale nie ostentacyjne, zapewniając eleganckie, aromatyczne tło na każdą okazję. Marka jest już dostępna w Polsce, w ofercie Premium Living. Sprowadziła ją Agnieszka Bujak, która świat zapachów do wnętrz poznała jako dystrybutor firmy Duxiana, jednych z najbardziej ekskluzywnych łóżek na świecie.


Prowansja znana jest z bogatego i różnorodnego dziedzictwa kulturowego, a także tradycyjnego rzemiosła. Jednym z najbardziej charakterystycznych produktów regionu są niewątpliwie świece; ręcznie tworzone wyjątkowe dzieła, które stały się prawdziwą chlubą regionu. Te od marki Plantes & Parfums Provance wykonane są z czystego wosku sojowego, który zapewnia im wyższą jakość i dłuższą żywotność, niż tradycyjnym świecom z parafiny. W odróżnieniu od świec klasycznych, produkowanych z ropy naftowej, zapachy Plantes &Parfums są ekologiczne i biodegradowalne, co czyni je bardziej przyjaznymi dla środowiska. Tradycję ich wyrobu podtrzymują lokalni rzemieślnicy, którzy nadal ręcznie produkują zapachy, stosując tradycyjne metody, przekazywane z pokolenia na pokolenie.

O zapachowych świecach, dyfuzorach i mgiełkach do pościeli Plantes & Parfums Provance zaczęto mówić już jakiś czas temu. Firma ma za sobą pełną pasji historię, zapisaną 30 lat w sercu Prowansji. Świat natury, jej klimat i zapach inspirują „nosy”, odpowiedzialne za finalną kompozycję. Nuty zapachowe są tworzone przez najlepszych perfumiarzy w Grasse, a ich unikatowość polega nie tylko na wyjątkowych kompozycjach, ale przede wszystkim na naturalnym składzie, co jest niewątpliwie rzadkością.

 
Jaki zapach wybrać jesienią?

Jesień to idealna pora, aby zdecydować się na zapach do domu o wyrazistych nutach. Sięgnij po ciepłe i pikantne zapachy, takie jak Cashmere Softness, Imperial Night z owocami figi i liśćmi cedru czy Gourmandisies Delcaties, w których aromat prowansalskich ciasteczek Calisson przeplata się z nutami migdałów, miodu i orzechów włoskich. Aby stworzyć ciepłą i komfortową atmosferę, interesujące może okazać się wybranie świecy lub dyfuzora z przekornie przypominającymi lato nutami cytrusowymi lub Cannelle Orange, kojarzącym się ze świątecznymi piernikami, cynamonem i landrynkami. Jeśli skłaniasz się ku delikatniejszym zapachom, w ofercie Premium Living znajdziesz również propozycje o kwiatowych i ziołowych nutach, które doskonale zaadaptują się na sezon zimowy. Wydzielają świeży, delikatny i subtelny zapach, który jako świeca, dyfuzor lub mgiełka do pościeli perfekcyjnie sprawdzi się w salonie, łazience, gabinecie i sypialni.

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku