Piękna, wyraźna i idealnie wystylizowana oprawa oczu to marzenie niejednej kobiety. Wiele z nas może pochwalić się długimi rzęsami, a przede wszystkim gęstymi i symetrycznymi brwiami, którym do idealnego wyglądu właściwie niczego nie potrzeba. Jednak te z nas, które stały w kolejce do matki natury po inne atuty, również mają szansę na piękne, pełne brwi! 
Codzienny makijaż brwi 
Obecnie na rynku kosmetycznym mamy do wyboru całe mnóstwo wszelkiego rodzaju produktów do makijażu brwi. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz jedynie lekkiego uzupełnienia brwi i ich utrwalenia, czy też chcesz wyraźniej je zaznaczyć, na pewno znajdziesz coś, co spełni twoje wymagania i odpowie na wszelkie potrzeby. Jeżeli marzą Ci się mocno wyrysowane brwi, możesz spróbować kredek i pomad, które pomogą nadać precyzyjny kształt i nasycony kolor twoim brwiom. Jeśli wolisz delikatniejszy efekt, możesz wypróbować specjalne cienie do brwi i delikatne linery – uzupełnisz nimi ewentualne ubytki, dorysowując pojedyncze włoski. Dobrym rozwiązaniem jest także wykonanie henny – możesz zrobić to w zaciszu domowym lub udać się na wizytę u kosmetyczki. Taki zabieg pozwoli cieszyć się idealnymi brwiami na dłużej, nie musisz codziennie ich malować. Efekt utrzyma się jeszcze dłużej, gdy zdecydujesz się na trwalszą hennę pudrową. Jeżeli jednak nie potrzebujesz nadawać swoim brwiom intensywniejszego koloru, a ich kształt nie wymaga korekty, świetnym rozwiązaniem będą utrwalające żele i mydełka do brwi. Przy ich pomocy możesz odpowiednio ułożyć włoski i cieszyć się nieskazitelnym wyglądem twoich brwi. Więcej na temat mydełek do brwi przeczytasz tutaj: https://starsfromthestars.pl/makijaz/brwi/mydelka-do-brwi/ 

Laminacja brwi 
To świetny zabieg zarówno dla posiadaczek gęstych, jak i rzadkich brwi. Polega na precyzyjnym nałożeniu na brwi odpowiednich preparatów, które sprawią, że włoski staną się mniej oporne na układanie. Po zabiegu wystarczy przeczesać je szczoteczką, czasami lekko uzupełnić delikatnym cieniem ewentualne prześwity, i można cieszyć się pięknymi, idealnie ułożonymi i lśniącymi brwiami. Co więcej, zabieg wpływa również pozytywnie na stan włosa – odżywi go i zregeneruje. Pamiętaj jednak, żeby wybrać sprawdzoną specjalistkę, która ma uprawnienia i odpowiednie doświadczenie w wykonywaniu tego typu zabiegów. Źle wykonana laminacja może przyczynić się do zniszczenia włosów brwi.  

Makijaż permanentny brwi 
To najbardziej kosztowny z wymienionych, ale również najtrwalszy i dający największy komfort, zabieg. Polega na trwałej pigmentacji skóry brwi. Przed wykonaniem makijażu permanentnego linergistka powinna upewnić się, że nie występują żadne przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Następnie wykonuje geometrię brwi, aby pigmentacja była symetryczna i dopasowana do proporcji twarzy. Po zabiegu brwi muszą się wygoić. Wszystko to jest jednak warte zachodu, ponieważ po zabiegu możesz całkiem zapomnieć o makijażu brwi! Pigmentacja utrzymuje się do około dwóch lat po zabiegu! Potrzebne mogą okazać się drobne uzupełnienia barwnika po tym czasie, choć wszystko zależy od tego, jak skóra będzie współpracowała z pigmentem. 

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku