Piekarniki parowe stają się coraz bardziej popularne, a jedną z czołowych marek na rynku jest Electrolux. Piekarnik parowy Electrolux to połączenie nowoczesnej technologii z funkcjonalnością, co czyni go niezastąpionym pomocnikiem w każdej kuchni. W naszym rankingu najlepszych piekarników parowych, modele tej marki zdecydowanie się wyróżniają.

Porównanie piekarników parowych Electrolux: seria SteamPro

Seria SteamPro to flagowe modele piekarników parowych Electrolux. Wyróżniają się one zaawansowaną technologią Steamify®, która pozwala ustawić tylko temperaturę, a piekarnik automatycznie dostosuje odpowiednią ilość pary. Daje to gwarancję idealnego rezultatu - mięso jest soczyste w środku i chrupiące na zewnątrz, a pieczywo nabiera złocistej skórki.

Cechy charakterystyczne piekarników parowych Electrolux

Piekarnik parowy Electrolux wyposażony jest w wiele funkcji, które ułatwiają gotowanie. Jedną z nich jest SteamBoost, który dodaje parę podczas pieczenia, sprawiając, że potrawy są bardziej soczyste. Inną zaletą jest funkcja SteamCrisp, która łączy tradycyjne pieczenie z dodatkiem pary, co pozwala uzyskać równomiernie upieczone i soczyste potrawy.

Wygoda i funkcjonalność

Piekarniki parowe Electrolux wyposażone są w intuicyjny wyświetlacz dotykowy, który ułatwia korzystanie z różnych funkcji. Dzięki funkcji SteamBake możemy cieszyć się idealnym pieczywem, a zaawansowana technologia SteamPro pozwala na precyzyjne ustawienie parametrów pieczenia. Piekarnik jest także wyposażony w termosondy, które pomagają monitorować temperaturę wewnątrz potrawy, aby zapewnić idealne rezultaty.

Energooszczędność i ekologia

Electrolux dba także o środowisko, dlatego piekarniki parowe tej marki wyposażone są w funkcję pyrolizy, która pozwala na samoczynne czyszczenie piekarnika. Proces ten jest nie tylko wygodny, ale także ekologiczny, ponieważ nie wymaga użycia żadnych środków chemicznych.

Wybór odpowiedniego piekarnika parowego

Wybór odpowiedniego piekarnika parowego to nie lada wyzwanie. Warto sprawdzić, jakie funkcje oferuje dany model, zwracając szczególną uwagę na możliwość regulacji temperatury i ilości pary. Piekarniki parowe Electrolux oferują wiele funkcji, które ułatwiają codzienne gotowanie i pieczenie.
Piekarniki parowe Electrolux to połączenie nowoczesnej technologii z funkcjonalnością. Dzięki wielu funkcjom, takim jak Steamify®, SteamBoost czy SteamCrisp, gotowanie staje się prostsze i bardziej przyjemne. Wybierając piekarnik parowy Electrolux, można być pewnym, że każda potrawa będzie doskonale przygotowana.
Artykuł powstał w ramach współpracy z marką Electrolux

Najczęściej zadawane pytania


Czym różnią się piekarniki parowe Electrolux SteamPro od tradycyjnych piekarników?

Piekarniki parowe Electrolux SteamPro różnią się od tradycyjnych piekarników tym, że oprócz standardowych funkcji termoobiegu i grilla, oferują także gotowanie za pomocą pary. Dzięki temu potrawy są soczyste w środku, a przygotowanie posiłków jest zdrowsze, zachowując więcej składników odżywczych.

Jakie są główne funkcje piekarników Electrolux SteamPro?

Główne funkcje piekarników Electrolux SteamPro to: gotowanie w pełni parowe, gotowanie kombinowane (para i ciepło konwekcyjne), funkcja Sous Vide, pieczenie konwekcyjne, grillowanie oraz wiele programów automatycznych, które dostosowują parametry gotowania do rodzaju przygotowywanej potrawy.

Czy piekarniki z serii SteamPro są łatwe w obsłudze?

Piekarniki Electrolux SteamPro są zaprojektowane z myślą o łatwości użytkowania. Posiadają intuicyjne panele sterowania, często z dotykowymi ekranami i przewodnikami kulinarnymi, które ułatwiają wybór odpowiednich ustawień do różnych rodzajów potraw.

Czy można używać zwykłych naczyń w piekarniku parowym Electrolux SteamPro?

Do większości funkcji piekarnika parowego można używać zwykłych naczyń do pieczenia, ale dla optymalnego wykorzystania funkcji parowej zaleca się stosowanie naczyń odpornych na wilgoć lub specjalnych naczyń do gotowania na parze.

Jakie są zalety gotowania metodą Sous Vide w piekarnikach Electrolux SteamPro?

Gotowanie metodą Sous Vide w piekarnikach Electrolux SteamPro pozwala na przygotowanie potraw w niskiej, precyzyjnie kontrolowanej temperaturze, co zapewnia niezrównaną miękkość i soczystość mięs, ryb oraz warzyw. Ta metoda umożliwia też zachowanie maksimum smaku i wartości odżywczych, co jest trudne do osiągnięcia w tradycyjnych metodach gotowania.


Podobne artykuły:


Wersja do druku