Dla wielu ludzi przyjemność związana z obdarowywaniem innych jest równie ważna, jak otrzymywanie prezentów. Wręczanie upominków na Mikołajki daje okazję do doświadczania wyjątkowej radości i spędzenia przyjemnych chwil z bliskimi. Jednak czasem pomysł na prezent nie jest oczywisty, a poszukiwania bywają trudne — na szczęście doradzamy co wybrać na prezent na Mikołajki!

Prezent na Mikołajki jako symbol 

Przyjęło się w zwyczaju, że w każdego roku 6 Grudnia wręczamy naszym bliskim i znajomym niewielkie upominki. Tradycja wręczania sobie upominków na Mikołajki ma swoje korzenie w kulturze i tradycji wielu krajów, zwłaszcza w Europie. W ten wyjątkowy dzień możemy zasmakować, uczuć, na jakie z niecierpliwością wszyscy czekamy — wspólnych chwil z rodzina i bliskimi w Wigilię, dzień Bożego Narodzenia. Wręczanie upominków na Mikołajki często wiąże się z elementem tajemnicy, ponieważ nie zawsze wiadomo, kto jest nadawcą prezentu. To może być dodatkowo ekscytujące, zwłaszcza dla dzieci. Symboliczny prezent na Mikołajki może być wyrazem naszego zaangażowania w relację oraz sposobem na wyrażenie wdzięczności czy po prostu sympatii. Nie musimy być dziećmi, by wręczać sobie tego dnia coś wyjątkowego! 

Co na Mikołajki? — Nadzwyczajna porcelana! 

Jak już powiedzieliśmy wręczanie upominków na Mikołajki stanowi źródło radości i rozrywki w okresie przedświątecznym. To sposób na rozpoczęcie sezonu świątecznego odrobiną magii i pozytywnego nastroju. Nadzwyczajna porcelana jest świetnie dopasowana do każdej okazji — również na Mikołajki znajdziemy wiele możliwości z gotowymi motywami świątecznymi, czy napisami. Jako dodatkową opcję możemy wybrać swój własny napis, który zamieścimy na filiżance, kubku lub innych akcesoriach porcelanowych. Taka dedykacja z pewnością będzie miłym zaskoczeniem dla każdego. Jako wyraz sympatii i zaangażowania w dobór prezentu sprawi wiele radości. Dla wielu duże znaczenie ma również praktyczny wymiar takich prezentów. Korzystanie, na co dzień w przedświątecznym klimacie z kubka lub filiżanki mikołajkowej będzie świetnym wstępem do bożonarodzeniowego szaleństwa! Pyszna kawa lub herbata wypijane z przyjemnej porcelany umili każdy długi zimowy wieczór. 

Prezent na Mikołajki — Kubek czy filiżanka? 

Wyjątkowe kubki o różnej pojemności (nawet kubki do 1 litra pojemności!) to doskonały pomysł na prezent dla miłośników dużych dawek napojów. Dla miłośników kawy lub herbaty sprawdza się zarówno kubki jak i filiżanki. Najwięcej oczywiście zależy od preferencji i zwyczajów osoby, której chcemy kupić porcelanowy prezent na Mikołajki. Jeśli posiadamy wiedze, ze dana osoba kocha duże pojemności, to wybierzmy kubek. Możemy wybrać standardowa pojemność 250 ml lub większą dla jeszcze większej frajdy. Z koeli jeśli mamy informacje, że nasz bliski uwielbia popijać herbatkę z filiżanki (lub kawę), to koniecznie zdecydujmy się na filiżankę ze spodkiem! Elegancka filiżanka z porcelany będzie długo utrzymywać ciepło napoju, a dzięki napisowi lub dedykacji będzie przypominać o okazji, na jaką została wręczona. Dla wielu osób ma znaczenie również dużą praktyczny wymiar tego typu prezentu — w końcu każdy z nas korzystać z porcelany na co dzień! 


 

Najczęściej zadawane pytania


Czy Mikołajki to okazja do wręczania drogich czy raczej symbolicznych prezentów?

Tradycyjnie Mikołajki są okazją do wręczania drobnych, często symbolicznych prezentów. Niemniej jednak wszystko zależy od indywidualnych zwyczajów i oczekiwań - dla niektórych to doskonała okazja, by podarować coś wyjątkowego i bardziej wartościowego.

Jakie propozycje prezentów są uważane za "nadzwyczajne" w sezonie Mikołajek tego roku?

W tym roku popularne są personalizowane prezenty, takie jak biżuteria z grawerem, książki z dedykacją czy spersonalizowane kalendarze. Ponadto na topie są eko-gadżety, zestawy doświadczeń (np. bony na przeżycia czy degustacje) oraz przedmioty związane z domowym SPA i relaksem.

Czy są jakieś uniwersalne prezenty, które zawsze cieszą się popularnością na Mikołajki?

Tak, do uniwersalnych prezentów, które zazwyczaj przynoszą uśmiech na twarzy obdarowywanego, można zaliczyć czekoladki, książki, ciepłe skarpety czy rękawiczki, zestawy kosmetyków czy też gry planszowe.

Gdzie szukać inspiracji, jeśli chcemy podarować coś naprawdę wyjątkowego i niebanalnego?

Warto przeszukać internetowe platformy z rękodziełem i autorskimi projektami, takie Allegro. Ponadto sklepy z prezentami często oferują unikatowe i niecodzienne propozycje, a także można zwrócić uwagę na lokalnych twórców i ich produkty.

Czy prezent na Mikołajki musi być duży i drogi, aby był "nadzwyczajny"?

Absolutnie nie. Nadzwyczajność prezentu polega często na jego unikatowości, osobistym charakterze lub myśli, którą niesie. Ważniejsza jest uwaga, z jaką został wybrany i intencja, niż jego wartość materialna. Często małe, ale wyjątkowe i dobrze przemyślane upominki przynoszą najwięcej radości.


Podobne artykuły:


Wersja do druku