Umieszczenie reklamy swojej firmy na dużym wydarzeniu to z pewnością świetny sposób na dotarcie z nią do większego grona odbiorców. Rozwieszanie plakatów, bannerów czy rozdawanie ulotek nie jest natomiast zbyt oryginalne i nie będzie w stanie przyciągnąć dużej liczby nowych klientów. We współczesnym marketingu liczy się unikatowość – firma najbardziej wybijająca się na tle innych zyskuje najwięcej.


Formą promocji stacjonarnej, którą przez wzgląd na swoją popularność stosuje się na wielu współczesnych eventach są dmuchańce. W poniższym wpisie opowiemy nieco o ich różnorodności i wskażemy najpopularniejsze formy wybierane względem konkretnego charakteru samego wydarzenia. Zapraszamy!

Dmuchańce na wydarzeniach sportowych – w co najlepiej zainwestować?

Imprezy sportowe są idealną okazją do zaprezentowania swojej firmy. W dzisiejszych czasach to właśnie kontrakty sponsorskie dają sporo, jeśli chodzi o marketing. Oprócz reklam zlokalizowanych w centrum wydarzeń bądź na strojach uczestników, bardzo często właściciele firm dbają także o odpowiednią oprawę. Niezastąpione w tej kwestii okazują się dmuchane bramy reklamowe. Mogą one zarówno witać kibiców przy wejściu na stadion, jak i symbolizować start lub metę w jakimkolwiek wyścigu czy biegu. Szczególnie w drugim przypadku można być pewnym, że logo firmy znajdujące się na takiej bramie, z pewnością zostanie zaprezentowane na wszystkich transmisjach i dostrzeżone przez każdego fana.

Oprócz samej bramy, na wydarzeniach sportowych znajdują się jeszcze dmuchane balony bądź inne, wykonane na specjalne zamówienie kształty z symbolami promowanej działalności.

 

Funkcjonalna powierzchnia reklamowa – niezbędny element marketingu na eventach branżowych

Trzeba powiedzieć, że różnego rodzaju targi i wydarzenia branżowe są filarem reklamy. Warto więc dobrze wyposażyć swoje stoisko, ażeby stworzyć atrakcyjną i w pełni funkcjonalną oprawę dla potencjalnych klientów i kontrahentów. Najciekawsze dmuchańce reklamowe przeznaczone na tę formę wydarzeń to stoliki cateringowe. Akcesoria te swoim wyglądem praktycznie nie przypominają produktów dmuchanych. Mniejsze stoliki mogą pełnić funkcję siedzeń, natomiast większe służą do trzymania na nich posiłków. Funkcjonalność jest więc w pełni zachowana, a możliwość umieszczenia na takich siedziskach własnego logo, jeszcze bardziej zachęca do skorzystania z usług przedsiębiorstwa.

W kontekście targów, takich i podobnych akcesoriów jest zdecydowanie więcej. Można zaliczyć do nich różnego rodzaju dmuchane namioty reklamowe, a także trybunki z miejscem na rozłożenie wszystkich gadżetów i ulotek firmowych.

Imprezy masowe i festiwale – dlaczego warto umieścić na nich dmuchańca?

Dmuchańce reklamowe na imprezach muzycznych to idealna forma odnajdywania się przez uczestników. Bardzo często podczas trwania festiwali każdy z nas obiera charakterystyczne punkty, na podstawie których będzie szukał zagubionych po terenie imprezy znajomych. Warto jednak skorzystać z możliwości stworzenia unikatowego kształtu po to, by łatwo było rozróżnić go na tle innych dmuchańców.Najczęściej zadawane pytania


Dlaczego dmuchańce reklamowe są popularnym wyborem na różne imprezy?

Dmuchańce reklamowe są atrakcyjne wizualnie i mogą być dostosowane do różnych tematów i charakterów imprez. Mogą służyć jako efektywna forma promocji marki, produktu czy wydarzenia, przyciągając uwagę i zachęcając do interakcji z uczestnikami imprezy.

Jakie są kluczowe czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze dmuchańców reklamowych do konkretnego wydarzenia?

Ważne jest, aby wybierać dmuchańce, które pasują do charakteru, tematyki i celu imprezy. Należy również uwzględnić rozmiar dostępnego miejsca, budżet, bezpieczeństwo uczestników oraz specyfikacje techniczne potrzebne do instalacji i obsługi dmuchańca.

Czy dmuchańce reklamowe są odpowiednie do każdego rodzaju imprezy?

Dmuchańce reklamowe mogą być stosowane na różnych typach imprez, takich jak targi, festiwale, wydarzenia sportowe czy imprezy firmowe. Jednak ich wybór powinien być dostosowany do celów i odbiorców imprezy, a także do warunków pogodowych i lokalizacji.

Jakie są różnice między różnymi rodzajami dmuchańców reklamowych?

Dmuchańce reklamowe różnią się pod względem rozmiaru, kształtu, koloru, materiału i funkcji. Mogą mieć różne formy, takie jak bramy, ścianki, tunel czy figury przestrzenne. Wybór zależy od charakteru imprezy, preferencji marki i interakcji, jaką chcemy wywołać u uczestników.

Czy dmuchańce reklamowe są trudne w instalacji i obsłudze?

Instalacja i obsługa dmuchańców reklamowych zwykle nie są skomplikowane, ale wymagają uwzględnienia pewnych kwestii bezpieczeństwa i technicznych. Zaleca się korzystanie z usług profesjonalnej firmy, która dostarczy niezbędny sprzęt i personel do prawidłowej instalacji i obsługi dmuchańca, zgodnie z wymaganiami danego wydarzenia.


Podobne artykuły:


Wersja do druku