Lato to okres sprzyjający aktywnościom fizycznym i próbowaniu swoich sił w nowych dziedzinach sportu. Nie zawsze muszą to być jednak bardzo wysiłkowe, wymagające specjalistycznego przygotowania i treningów dziedziny. Tego lata Jack Wolfskin wraz z brand ambasadorką Martyną Wojciechowską, proponują odpocząć na łonie natury i wybrać się na odprężające wycieczki hikingowe.


Hiking to nic innego, jak piesze wycieczki górskie, które charakteryzują się jedynie tym, że nie trwają dłużej niż dzień. Jest to więc bardzo spokojny i niewymagający rodzaj aktywności fizycznej, której do sportów wyczynowych bardzo daleko. Z tego właśnie względu hiking będzie świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie mają wielkiego doświadczenia w wyprawach w góry. Wyprawa hikingowa z pewnością wymaga jednak odpowiedniego przygotowania. Mowa oczywiście o odzieży i obuwiu, które będą nadawały się na godziny spaceru po zmieniającym się, nierównym podłożu i ochronią nas w najbardziej nieprzewidywalnych warunkach atmosferycznych.

 

Na tego rodzaju wyprawę niezbędne będą więc wygodne, sprawdzone buty oraz przede wszystkim odzież wierzchnia. Kurtki czy kamizelki, które wybierzemy na taką wycieczkę, powinny zabezpieczyć nas przed wiatrem czy deszczem, a także odpowiednio ogrzać organizm. Jack Wolfskin ze swojego portfolio wyselekcjonował produkty, które spełniają wszystkie powyższe wymagania. W ramach tych działań powstała także dedykowana sesja zdjęciowa z udziałem Martyny Wojciechowskiej w malowniczym, leśnym krajobrazie.

 

Kurtki i bluzki w wyjątkowych, przyciągających wzrok pomarańczowych i zielonych kolorach, będą świetnym uzupełnieniem garderoby, a dzięki swoim technicznym właściwościom, idealnie nadadzą się na spacery i wyjścia w góry. Przykładem takiego produktu jest przeciwdeszczowa kurtka Go Hike Jacket, wykonana z materiałów z recyklingu, która dzięki zastosowaniu membrany TEXAPORE PRO jest także nieprzemakalna, wiatroszczelna i oddychająca. Jako warstwę docieplającą warto zaopatrzyć się natomiast w kurtkę Routeburn Pro Hybrid, która także jest wiatroszczelna, ale dzięki wypełnieniu z PRIMALOFT, przede wszystkim odpowiednio ochroni przed zimnem.

 

Na wyprawę hikingową niezbędny będzie także wygodny i pojemny plecak, który stanowić będzie jednocześnie uzupełnienie sportowej stylizacji. Ostatnim, lecz równie kluczowym elementem, jest obuwie. Wyprawa w tereny górskie wymaga od nas zabezpieczenia stopy i zapewnienia jej stabilizacji. Idealnym rozwiązaniem będą więc buty Terraquest Texapore, wyposażone w membranę pochodzącą z recyklingu, która ochroni przed zimnem i przemakaniem, a jednocześnie jest oddychająca, dzięki czemu zwiększa komfort podczas użytkowania w różnorodnym terenie w trakcie wielogodzinnego wyjścia.

 

Wysoka jakość produktów marki Jack Wolfskin sprawia, że służą one konsumentom latami. W ramach hasła „We Live to Discover” niemiecki brand pragnie inspirować do spędzania czasu w outdoorze i odkrywania nowych pasji, także tych sportowych, a jednocześnie zachęca do zapoznania się bliżej z ofertą odzieży i akcesoriów dla kobiet, mężczyzn i dzieci opatrzonych wilczą łapą.Najczęściej zadawane pytania


Jakie są zalety uprawiania hikingu latem?

Latem dni są dłuższe, co daje więcej czasu na wędrówki. Warunki pogodowe są często bardziej przewidywalne, a ścieżki są mniej śliskie i błotniste. To również świetna okazja do obserwowania roślinności i zwierząt, które są aktywne w cieplejszych miesiącach.

Czy są jakieś szczególne wyzwania lub zagrożenia związane z hikingiem latem?

Latem musisz zwrócić uwagę na odpowiednie nawodnienie, ponieważ ryzyko odwodnienia jest wyższe. Ochrona przeciwsłoneczna to również kluczowa kwestia. Ponadto w niektórych regionach latem mogą występować burze, więc ważne jest monitorowanie prognozy pogody.

Jak się ubrać na letni hiking?

Wybór odpowiedniej odzieży to klucz do komfortu podczas letniego hikingu. Zaleca się lekkie, oddychające tkaniny, które mogą pomóc w odprowadzaniu potu od ciała. Nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne i odpowiedni filtr przeciwsłoneczny są również niezbędne.

Jakie są najlepsze miejsca na letni hiking?

Wybór najlepszego miejsca zależy od Twoich preferencji i umiejętności. Wiele parków narodowych i rezerwatów przyrody oferuje zróżnicowane szlaki, od łatwych po trudniejsze. Zawsze warto zasięgnąć opinii lokalnych przewodników lub społeczności online, aby znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Czy potrzebuję specjalnego sprzętu na letni hiking?

Sprzęt potrzebny na letni hiking zależy od trasy i jej trudności. Wygodne, odpowiednio wyprofilowane buty trekkingowe są kluczowe. Lekki plecak z wystarczającą ilością wody, przekąskami, mapą, kompasem i zestawem pierwszej pomocy to również ważne elementy wyposażenia. Niektóre trasy mogą wymagać dodatkowego sprzętu, więc zawsze warto sprawdzić zalecenia dla konkretnego szlaku.


Podobne artykuły:


Wersja do druku