To właśnie dzięki komiksom, bardzo często u dzieci rodzi się miłość do czytania. Takie książeczki polecane są zwłaszcza maluchom, które lubią oglądać obrazki i są zainteresowane fabułą, tylko wtedy kiedy akcja rozgrywa się dynamicznie. Dzięki temu, że w komiksach znajduje się sporo obrazków, a kwestie poszczególnych bohaterów umieszczone są w dymkach, chętnie sięgają po nie zarówno dzieci, które lubią czytać, jak i te, dla których ważniejsze w książeczkach są obrazki. Jakie komiksy warto kupić 10-latkowi? Podpowiadamy. 

 

Komiksy o Asteriksie

Polecane dla dziesięciolatków komiksy to przede wszystkim te, które zawierają sporo obrazków, a także przedstawiają ciekawą fabułę. Z pewnością zaliczają się do nich w opowieści o Asteriksie i jego przygodach, w których towarzyszy mu jego przyjaciel Obelix. Jego problemy z Cezarem i Rzymianami dostarczą dziecku nie tylko sporo rozrywki i uśmiechu, ale również nauczą go ważnych wartości, takich jak współdziałanie w grupie, wiara we własne możliwości czy cierpliwości. Wybierając komiksy dla dziesięciolatka, warto stawiać na tytuły, które z jednej strony zaciekawią dziecko, a z drugiej jednak niosą ze sobą pewne przesłanie.

Komiksy o Garfieldzie

Szukając ciekawego komiksu dla dziesięciolatka, można postawić również na tytuły, które są znane dziecku na przykład z bajek czy filmów. Zalicza się do nich nie tylko wcześniej wspomnianą serię o Asteriksie, ale także komiksy o Garfieldzie, czyli najbardziej znanym w popkulturze kocie. Komiksy opowiadające o przygodach tego leniwego rudzielca, który objada się lazanią, są niezmiennie popularne już od 50 lat. Dostępne są zarówno w krótszych, jak i dłuższych wersjach. Stale powstają nowe komiksy, dzięki czemu dziecko może śledzić dalsze poczynania Garfielda.

Kajko i Kokosz

Znaną już od kilkudziesięciu lat serią komiksów, która wychowała nie jedno pokolenie, jest ta opowiadająca o przygodach dwóch słowiańskich wojów, od których imion pochodzi jej tytuł, czyli Kajko i Kokosza. Kajko to postać mądra i uczciwa, Kokosz z kolei jest samolubny, lecz silny. Ich przygody, a także postępowanie w różnych sytuacjach pozwolą dziecku nauczyć się pewnych wartości. Kajko i Kokosz to również omawiana w niektórych szkołach lektura.

 

Komiksy Minecraft

Jeśli szukamy komiksu dla dziecka, które zamiast czytać, woli oglądać telewizję, a przede wszystkim grać w gry komputerowe, dobrym pomysłem może być kupienie mu egzemplarza komiksu Minecraft. Jego akcja toczy się w ulubionym przez dzieci uniwersum, a przedstawione w nim historie są ciekawe i różnorodne. Dodatkowo są na tyle krótkie, że maluch nie zdąży znudzić się nową lekturą.


 

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku