Letnie miesiące zdecydowanie należą do najpiękniejszych w ciągu roku. Wysoka temperatura powietrza, słońce i mnóstwo atrakcji na świeżym powietrzu – czy można chcieć czegoś więcej? Z niecierpliwością czekasz na piękne i upalne letnie dni, ale jednocześnie martwisz się nadmierną potliwością? Niestety to dolegliwość, z którą boryka się wiele osób. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka cennych wskazówek, które z pewnością pomogą Ci pozbyć się problemu z nadmiernym poceniem się latem.

Nadmierna potliwość – co to oznacza?

Zastanawiasz się, czym właściwie jest nadmierna potliwość? Otóż musisz wiedzieć, że pocenie się jest naturalnym procesem zachodzącym u każdego człowieka. Pot wydzielany jest przez gruczoły potowe. Ten mechanizm ma na celu utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała. Jednak niektórzy borykają się z nadmierną potliwością, do której dochodzi, gdy wzmożona zostanie aktywność gruczołów potowych. Problem ten zazwyczaj dotyczy okolicy pach, dłoni, a także stóp. 

 

Przyczyny nadmiernej potliwości

Nadmierna potliwość jest dolegliwością, która może znacząco wpłynąć na komfort Twojego życia. Jednak, aby poznać skuteczne sposoby walki z tym problemem, warto najpierw dowiedzieć się, jakie czynniki mogą powodować wzmożone wydzielanie potu.

 

Do głównych przyczyn nadmiernej potliwości można zaliczyć między innymi: czynniki genetyczne, nieodpowiednią dietę, palenie papierosów, przyjmowanie niektórych leków, nadużywanie kofeiny, silny stres, nadwagę i otyłość, infekcję, niektóre choroby przewlekłe. Jeśli borykasz się z omawianym problemem i nie jesteś w stanie samodzielnie sobie z nim poradzić, warto udać się na konsultację do lekarza.

 

Sposoby na nadmierną potliwość latem

Chcesz wiedzieć, jak uporać się z problemem nadmiernej potliwości latem? Po pierwsze warto zadbać o swoją dietę i nawodnienie organizmu. Codzienne posiłki powinny być bogate w cenne składniki odżywcze. Zaleca się unikanie wysoko przetworzonej żywności.

 

Bardzo ważne jest dbanie o higienę osobistą. Duże znaczenie ma również wybór odpowiednich antyperspirantów, które będą w stanie nie tylko pozbyć się nieprzyjemnego zapachu, ale także uregulują nadmierne pocenie się latem. Jeśli szukasz świetnych produktów, koniecznie zdecyduj się na dermokosmetyki SVR. Gwarantujemy, że spełnią Twoje oczekiwania! Ostatecznym rozwiązaniem może być laserowe usunięcie gruczołów potowych w klinice medycyny estetycznej lub konsultacja z lekarzem i wdrożenie leczenia farmakologicznego.

 

Choć lato to przepiękna pora roku, to problem nadmiernej potliwości może znacząco wpłynąć na Twój komfort, pewność siebie i ogólne samopoczucie w upalne dni. Jeśli chcesz wyeliminować tę dolegliwość ze swojej codzienności, przede wszystkim konieczne jest trzymanie się zasad zdrowego stylu życia, dbanie o dietę bogatą w cenne składniki odżywcze, a także nawodnienie organizmu. Poza tym oczywiście kluczowa jest higiena osobista i stosowanie odpowiednich kosmetyków.

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku