W sklepach z wyposażeniem sypialni można znaleźć wiele ciekawych materacy w niskiej i atrakcyjnej cenie. Warto jednak wiedzieć, na co szczególnie zwrócić uwagę podczas kupowania tańszego materaca, bo liczy się nie tylko twardość i wielkość, ale także zastosowane materiały i konstrukcja.

Czy warto kupić tani materac?

Wybór taniego materaca to nie zawsze kwestia ograniczonego budżetu. Dobry producent zawsze będzie miał w swojej ofercie modele w różnych przedziałach cenowych, co pozwala klientom na wybór produktu najlepiej odpowiadającego ich potrzebom i oczekiwaniom.

Czasami decyzja o zakupie taniego materaca jest podyktowana specyficznymi okolicznościami, takimi jak wybór tańszego modelu do pokoju dziecka, który za kilka lat będzie wymagał wymiany, czy też zakup materaca na czas przeprowadzki lub remontu, gdy budżet jest ograniczony. Ostatecznie, cena materaca zależy od wielu czynników, a tanie modele niekoniecznie muszą być złej jakości. Warto jednak zwrócić uwagę na skład i konstrukcję materaca, aby wybrać taki, który spełni nasze oczekiwania i zapewni komfortowy sen.

Co wpływa na cenę materaca do spania?

Cena materaca zależy od wielu czynników, które należy wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji o zakupie. Oto najważniejsze z nich:

 • Materiały
 • — im lepsze, trwalsze i bardziej higieniczne komponenty, tym wyższa cena materaca. Produkcja materacy z nowoczesnych pianek i inteligentnych materiałów wymaga zaawansowanych technologii, co również wpływa na cenę.
 • Pokrowiec
 • — rodzaj i materiał, z którego został wykonany pokrowiec, ma wpływ na końcową cenę materaca. Dodatkowo możliwość zdjęcia pokrowca w celu wyprania zwiększa koszt zakupu. Najtańsze będą materace z pokrowcem, którego nie można zdjąć i wyprać.
 • Wysokość
 • — im więcej materiału użyto do produkcji materaca, tym wyższa cena.
 • Miejsce produkcji
 • — wyroby sprowadzane spoza granic Polski zwykle są droższe ze względu na koszty transportu i magazynowania. Z drugiej strony, niektóre międzynarodowe marki produkujące w Chinach po najniższych kosztach oferują materace w atrakcyjnych cenach, ale jakość i trwałość mogą pozostawiać wiele do życzenia.
 • Produkcja na zamówienie vs produkcja masowa i magazynowanie
 • — duże firmy często idą na ilość, nie jakość. W magazynach przechowywane są materace przez wiele lat, co może wpłynąć na jakość produktu, zwłaszcza jeśli w magazynie panuje np. wilgoć. Materace produkowane na zamówienie są zwykle droższe, ale gwarantują wysoką jakość i higienę.
 • Koszty produkcji
 • — wynagrodzenie pracowników oraz koszty energii, wody i gazu mają wpływ na cenę materaca. Wiele zależy od regionu lub miejsca, w którym materac został wykonany.
 • Marketing i reklama
 • — większe marki inwestują więcej w marketing i promocję, aby być bardziej widocznym od konkurencji. To również wpływa na cenę produktu.

Podsumowując, cena materaca zależy od wielu czynników, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie. Ostateczna decyzja powinna być podyktowana potrzebami i wymaganiami klienta, a także dostępnym budżetem. Dobrze jest rozejrzeć się za materacem w miejscu, gdzie można go wygodnie przetestować, a doświadczony sprzedawca pomoże dobrać odpowiedni rodzaj materaca, twardość i odpowie na wszelkie pytania. Warto znaleźć sklep z materacami, który słynie z polskich produktów wysokiej jakości i profesjonalnej obsługi.

Tani materac do 1000 zł – nasze propozycje

Tanie materace, jakie możemy zaoferować w budżecie do max. 1000 zł to:

• Materac Texel

• Materac Estrella

• Materac Bionatural

• Materac Amsterdam

Tanie materace do 1500 zł – nasze propozycje

Sprawdź nasze tanie materace w budżecie do max. 1500 zł:

• Materac Bahrain H3

• Materac Estrella Lux

• Materac Aruba Lux H2

Tanie materace – podsumowanie i porady

Jeśli dysponujesz niewielkim budżetem, to lepiej jest kupić tani materac o prostej konstrukcji, za to wykonany z materiałów wysokiej jakości. Im więcej rodzajów materiałów tym materac będzie droższy, dotyczy to ilości samych pianek czy sprężyn, ale też wysokości oraz długości i szerokości materaca. Minimalny rozmiar dla jednej osoby to materac 90x200 cm, ale raczej tylko dla szczupłej czy drobnej. O wiele bardziej komfortowy będzie materac 120x200 cm. Z kolei tani materac 160x200 cm czy materac 140x200 cm to dobry wybór dla pary, chociaż w przypadku tego drugiego warto podkreślić, że 140x200 to rozmiar dobry dla szczupłych osób, albo dla pary, która lubi atmosferę bliskości i intymności i gdzie partnerzy nie potrzebują dużo wolnego miejsca. Gdzie kupić tani materac w Kielcach? W salonie Expert Snu gdzie znajdziesz też łóżka, kołdry, poduszki i wiele innych produktów do spania.


Najczęściej zadawane pytania


Czy tanie materace są gorszej jakości niż droższe modele?

Nie zawsze. Cena materaca zależy od wielu czynników, w tym od użytych materiałów, technologii produkcji czy marki. Tanie materace mogą być wyjątkowo dobrej jakości, pod warunkiem że są dobrze wykonane i pochodzą od renomowanego producenta. Ważne jest, aby dokonać starannego badania rynku przed zakupem.

Czy tanie materace mogą być szkodliwe dla zdrowia?

To zależy od konkretnego materaca. Niezależnie od ceny, ważne jest, aby materac był odpowiedni dla Twojego stylu spania i preferencji komfortowych. Wybierając materac, należy zwrócić uwagę na atesty i certyfikaty, które potwierdzą jego bezpieczeństwo i jakość.

Czy tanie materace są odpowiednie dla osób z problemami kręgosłupa?

To zależy od indywidualnych potrzeb użytkownika. Niektóre tanie materace mogą zapewnić odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa, ale inne mogą nie być tak efektywne. Przed zakupem materaca, warto skonsultować się z lekarzem lub fizjoterapeutą, aby uzyskać rekomendacje dotyczące odpowiedniej twardości i typu materaca.

Czy tanie materace są trwałe?

Trwałość materaca zależy głównie od jakości materiałów, z których został wykonany, a niekoniecznie od ceny. Niektóre tanie materace mogą służyć przez wiele lat, jeśli są dobrze utrzymane. Pamiętaj, aby zawsze przestrzegać instrukcji pielęgnacji dostarczonych przez producenta.

Jakie są najpopularniejsze typy tanich materaców?

Najpopularniejsze typy tanich materaców to materace sprężynowe, piankowe i lateksowe. Materace sprężynowe są zazwyczaj najtańsze, ale mogą nie oferować takiego komfortu i wsparcia jak droższe modele. Materace piankowe i lateksowe są nieco droższe, ale oferują lepszą adaptację do kształtu ciała i są często polecane dla osób z problemami kręgosłupa.


Podobne artykuły:


Wersja do druku