Rolety w salonie to rzecz niezbędna. W pomieszczeniu tym na co dzień spędza się tak wiele czasu – zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorem – że konieczne jest zamontowanie na oknie osłony, która nie tylko ochroni domowników przed ostrym słońcem, ale też osłoni ich przed niepożądanym wzrokiem przechodniów czy sąsiadów. W tym miejscu pojawia się zatem pytanie: jakie rolety będą odpowiednie do salonu? Odpowiedzi na nie szukamy w poniższym artykule, a zatem: zapraszamy do lektury!

Rolety wewnętrzne czy zewnętrzne – co lepsze do salonu?

Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że chcąc kupić rolety do domu, generalnie mamy dwie opcje: rolety wewnętrzne, czyli montowane zazwyczaj na ramie okiennej od wewnątrz, oraz rolety zewnętrzne – montowane po stronie zewnętrznej. Które lepiej sprawdzą się w salonie?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Zasadniczo największa różnica polega na tym, że wśród rolet zewnętrznych mamy do wyboru tylko takie, które są spuszczane z góry. Z kolei rolety wewnętrzne w sklepie Karnix to także modele regulowane od dołu (tzw. plisy okienne), które mogą osłonić dowolną część okna. Wybierając rolety zewnętrzne, decydujemy się zatem na pewien kompromis. Niemniej ich zaletą może być z kolei praktycznie całkowity brak ingerencji w wystrój salonu.

Tutaj musimy jednak zaznaczyć, że rolety zewnętrzne często są droższe, a dodatkowo – ich montaż jest znacznie bardziej wymagający. Modele wewnętrzne zazwyczaj można zamontować w sposób bezinwazyjny.

Rolety wewnętrzne do salonu: rolety rzymskie, rolety dzień-nocy czy inne?

Na potrzeby tego artykułu skupmy się na roletach wewnętrznych – tu bowiem wybór jest znacznie większy. Generalnie poza klasycznymi, uniwersalnymi roletami w kasecie w salonie dobrze sprawdzą się także następujące rolety:

  • rolety rzymskie sprawdź rolety rzymskie na stronie karnix.pl! Są to bardzo eleganckie modele, stylowo prezentujące się zarówno wtedy, gdy są zwieszone, jak i wtedy, gdy są zwinięte. To bardzo dobry wybór do salonu, jednak z uwagi na ich dekoracyjny charakter dobrze jest ostrożnie łączyć je z zasłonami i firanami,

  • rolety dzień-noc – to bardzo praktyczne rozwiązanie, które z powodzeniem można połączyć z zasłonami i firanami. Dwuwarstwowe rolety dzień-dzień noc umożliwiają precyzyjne regulowanie nasłonecznienia pomieszczenia,

  • rolety plisowane – czyli tzw. plisy okienne. Są to rolety montowane w taki sposób, że można je regulować od góry i od dołu. W ten sposób łatwo dostosować osłonę okna do wysokości położenia słońca oraz zachować odrobinę prywatności, opuszczając rolety tylko w dolnej części.

W jakich sklepach szukać rolet? Polecamy Karnix!

Pamiętaj, by rolety rzymskie, plisowane i inne zawsze kupować w renomowanych sklepach, cieszących się dużym uznaniem. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wybierasz produkty wysokojakościowe i trwałe. Zobacz na przykład plisy okienne i rolety dzień noc w ofercie sklepu Karnix – to bardzo wytrzymałe, eleganckie i stylowe produkty!

 

Najczęściej zadawane pytania


Jaki rodzaj rolet powinienem wybrać do salonu?

Wybór rolet do salonu zależy od wielu czynników, takich jak styl wnętrza, poziom prywatności, który chcesz osiągnąć, a także ilość naturalnego światła, które chcesz wpuszczać do pomieszczenia. Rolety rzymskie, żaluzje pionowe lub poziome, rolety dzień-noc lub plisy mogą być dobrymi wyborami, w zależności od twoich potrzeb i preferencji.

Czy kolor rolet powinien pasować do koloru ścian w salonie?

Kolor rolet nie musi koniecznie pasować do koloru ścian, ale powinien współgrać z ogólną kolorystyką wnętrza. Możesz wybrać rolety w kontrastującym kolorze, aby dodać akcentu do wnętrza, lub wybrać odcień, który jest bliski kolorowi ścian, dla spójnego i harmonijnego wyglądu.

Jakie materiały są najbardziej odpowiednie dla rolet w salonie?

Materiał rolety powinien być dopasowany do stylu i funkcji salonu. Jeśli chcesz zapewnić prywatność i kontrolę światła, wybierz gęstsze materiały, takie jak tkaniny zaciemniające. Jeśli preferujesz naturalne światło, ale chcesz zachować pewien poziom prywatności, lekkie i prześwitujące tkaniny mogą być dobrym wyborem.

Czy powinienem wybrać rolety ręczne czy automatyczne?

Wybór między roletami ręcznymi a automatycznymi zależy od twojego budżetu, potrzeb i stylu życia. Rolety automatyczne są wygodne i mogą być sterowane za pomocą pilota lub smartfona, ale są zazwyczaj droższe. Rolety ręczne są bardziej ekonomiczne, ale wymagają ręcznego podnoszenia i opuszczania.

Jak prawidłowo zmierzyć okno, aby dobrać odpowiednie rolety?

Mierzenie okna jest kluczowe dla prawidłowego doboru rolet. Zmierz szerokość i wysokość okna od krawędzi do krawędzi, uwzględniając ewentualne wystające elementy, takie jak klamki. Zawsze dobrze jest zmierzyć okno w kilku miejscach, aby upewnić się, że masz najdokładniejszy pomiar.


Podobne artykuły:


Wersja do druku