Tapety to nie tylko idealny sposób na udekorowanie wnętrza, ale również na dodanie do niego indywidualnego charakteru. Można wykorzystać je w  sposób tradycyjny – wytapetować wszystkie ściany w pokoju lub też wybrać jedną, która będzie wyróżniała się na tle pozostałych. Na rynku dostępnych jest wiele wzorów tapet, które pozwalają na łatwe dopasowanie ich do każdego stylu wnętrza. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze tapety.

 

Tapety w kwiaty

Kwiatowe wzory - kwiatowe wzory to klasyczny i bardzo popularny wzór tapet, który nigdy nie wychodzi z mody. Są one idealne dla osób, które cenią sobie delikatność i romantyzm we wnętrzu. Kwiatowe wzory są dostępne w wielu wariantach, od subtelnych i delikatnych kwiatów, po bardziej intensywne i kolorowe wzory.

Tapety geometryczne
Wzory geometryczne - wzory geometryczne to jeden z najbardziej popularnych trendów w dziedzinie tapet. Są one idealne dla osób, które cenią sobie minimalizm i prostotę we wnętrzu. Wzory geometryczne są dostępne w wielu wariantach, od subtelnych i delikatnych kształtów, po duże i bardziej skomplikowane graficznie elementy.

Tapety egzotyczne

Wzory egzotyczne to jeden z najbardziej oryginalnych trendów w dziedzinie tapet. Charakteryzują się one motywami tropikalnymi, takimi jak liście palmowe, motyle, kwiaty egzotyczne czy ptaki. Tapety te idealnie wprowadzają do wnętrza wakacyjny klimat i są szczególnie popularne w pokojach wypoczynkowych i sypialniach.

Tapety vintage

Wzory vintage - wzory vintage to jeden z najbardziej popularnych trendów w dziedzinie tapet. Są one idealne dla osób, które cenią sobie retro styl i chcą nadać swojemu wnętrzu oryginalny charakter. Wzory vintage są dostępne w wielu wariantach, od wzorów inspirowanych latami 50-tych i 60-tych, po wzory inspirowane klasycznymi motywami, takimi jak kwiaty, paski i grochy.

Tapety abstrakcyjne

Wzory abstrakcyjne - wzory abstrakcyjne to jeden z najbardziej nowoczesnych trendów w dziedzinie tapet. Są one idealne dla osób, które cenią sobie oryginalność i nowoczesny styl we wnętrzu. Wzory abstrakcyjne są dostępne w wielu wariantach, od wzorów inspirowanych sztuką nowoczesną, po wzory inspirowane kształtami i kolorami natury.

Tapety w liście

Wzory tapet w liście są z kolei bardzo popularne wśród miłośników natury. Charakteryzują się one motywami liści roślin, zarówno tych egzotycznych, jak i tych rodzimych. Tapety te wprowadzają do wnętrza spokojny klimat i są idealne do zastosowania w salonach, sypialniach czy przedpokoju. Tapety w liście są dostępne w wielu wariantach, od subtelnych i delikatnych wzorów, po bardziej intensywne i kolorowe wzory, co pozwala na łatwe dopasowanie ich do stylu wnętrza.

Jakie podłoże na tapety jest najbardziej popularne?

Tapety papierowe to jeden z najstarszych i najpopularniejszych rodzajów tapet. Są one wykonane z papieru, który może być wzmocniony specjalnymi włóknami. Dzięki temu są bardzo lekkie i łatwe do aplikacji oraz ich struktura jest bardziej wytrzymała na rozdarcie. Tapety papierowe są dostępne w wielu wzorach i kolorach, co pozwala na łatwe dopasowanie ich do każdego stylu wnętrza. Również kolory wydruku pięknie się prezentują na tapetach drukowanych na papierze.

Mimo swojej długiej tradycji, tapety papierowe są wciąż najchętniej wybierane przez osoby planujące remont. Aktualne tapety papierowe są o wiele bardziej wytrzymałe niż produkty wytwarzane kilkadziesiąt lat temu. Do tego prezentują się o wiele ładniej, a oferta wzorów i kolorów jest naprawdę bogata.


Najczęściej zadawane pytania


Jakie są obecnie najpopularniejsze wzory tapet?

Trendy w dziedzinie tapet często się zmieniają, ale obecnie na czołówce popularności znajdują się wzory z motywami botanicznymi, geometryczne, abstrakcyjne, a także tapety z efektem 3D. Również tapety inspirowane naturą, takie jak motywy drzew czy kamieni, cieszą się dużym zainteresowaniem.

Czy popularne wzory tapet są odpowiednie do każdego pomieszczenia?

Wybór tapety zależy od wielu czynników, w tym rozmiaru i przeznaczenia pomieszczenia, stylu wnętrza, a także osobistych preferencji. Niektóre wzory mogą lepiej sprawdzić się w sypialni, inne w salonie, a jeszcze inne w kuchni czy łazience. Ważne jest, aby wybrać tapetę, która będzie pasowała do reszty wnętrza.

Czy popularne wzory tapet szybko wychodzą z mody?

Trendy w dziedzinie wnętrz, podobnie jak w modzie, zmieniają się. Jednak wybór tapety powinien przede wszystkim zależeć od twoich osobistych preferencji, a nie tylko od aktualnych trendów. Dobrze dobrana tapeta, nawet jeśli nie jest najnowszym bestsellerem, może cieszyć oko przez wiele lat.

Jak wybrać najlepszą tapetę dla mojego domu?

Przy wyborze tapety warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Pomyśl o stylu, jaki chcesz osiągnąć, wielkości i przeznaczeniu pomieszczenia, a także o praktyczności - na przykład, tapety łatwozmywalne mogą być lepszym wyborem dla kuchni czy pokoju dziecięcego. Możesz też poprosić o próbki, aby zobaczyć, jak dany wzór wygląda w twoim wnętrzu.

Czy mogę połączyć kilka popularnych wzorów tapet w jednym pomieszczeniu?

Tak, można łączyć różne wzory tapet, ale wymaga to pewnej umiejętności, aby efekt nie był chaotyczny. Najlepiej jest połączyć wzory, które mają coś wspólnego - na przykład podobną kolorystykę czy motyw. Możesz też skonsultować się z projektantem wnętrz, aby uzyskać profesjonalną radę.


Podobne artykuły:


Wersja do druku