Odkładasz wykonanie badań laboratoryjnych z powodu braku czasu lub trudności w przemieszczaniu się, które uniemożliwiają Ci dotarcie do przychodni? Usługa ALAB w domu umożliwia pobranie krwi z dojazdem do pacjenta. Dowiedz się, kto może z niej skorzystać, jakie badanie można wykonać i jak umówić wizytę pielęgniarki.

 

Usługa ALAB w domu – jak wyglądają badania z dojazdem do pacjenta?

Badania z dojazdem do domu przeprowadza wykwalifikowany personel medyczny, który posiada niezbędny medyczny sprzęt oraz środki pozwalające pobrać próbkę krwi od pacjenta w bezpiecznych, sterylnych warunkach. Pacjent może również przekazać przygotowane wcześniej próbki kału i moczu – o ile zakupił badania wykonywane z tych materiałów. Po pobraniu krwi i odebraniu innych próbek materiał transportowany jest do laboratorium diagnostycznego.

Jakie badania można wykonać w domu?

Usługa ALAB w domu umożliwia wykonanie szerokiego zakresu badań laboratoryjnych – wykorzystywanych zarówno w profilaktyce zdrowia i monitorowaniu postępów w leczeniu, jak również diagnostyce różnych schorzeń. W ofercie dostępne są badania wykonywane z próbek krwi, moczu i kału. W ramach usługi ALAB w domu można wykonać m.in.:

 • podstawową profilaktykę, np. morfologię, lipidogram, badanie ogólne moczu;
 • badania w kierunku cukrzycy, np. oznaczenie poziomu glukozy we krwi;
 • laboratoryjną diagnostykę przyczyn dolegliwości o obszarze narządów wewnętrznych;
 • badania hormonalne;
 • laboratoryjną diagnostykę infekcji wirusowych i zakażeń bakteryjnych;
 • laboratoryjną diagnostykę chorób układu pokarmowego;
 • laboratoryjną diagnostykę chorób układu sercowo-naczyniowego.

Kto może skorzystać z badań z dojazdem do domu?

Usługa ALAB w domu dostępna jest obecnie w 8 polskich miastach – Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie, Katowicach, Płocku. Skorzystać z niej mogą wszystkie osoby, dla których pobranie krwi w domu to sposób na rozwiązanie problemu, jaki stanowi wizyta w Punkcie Pobrań – np. dla:

 • osób niesamodzielnych z powodu podeszłego wieku, zaawansowanej choroby czy niepełnosprawności;
 • osób z obniżoną odpornością, które obawiają się rozwoju ewentualnej infekcji wskutek kontaktu z innymi pacjentami przychodni;
 • osób z fobiami i lękami przed wizytami w placówkach medycznych oraz małych dzieci, dla których wiążą się one z dużym stresem (pobranie krwi w domu wykonuje się u dzieci, które ukończyły 5. rok życia);
 • osób zapracowanych, które odwlekają badania profilaktyczne z powodu braku czasu na dojazd do Punktu Pobrań lub oczekiwanie w kolejce w swojej przychodni.

Jak umówić się na pobranie krwi w domu?

Jeśli chcesz skorzystać z pobrania krwi z dojazdem lub umówić pobranie krwi dla kogoś ze swojej rodziny, odwiedź serwis internetowy ALAB w domu i wybierz zakładkę swojego miasta. Następnie zadzwoń pod podany na stronie numer telefonu albo wypełnij dostępny formularz elektroniczny.

Należy wskazać badania, które mają zostać wykonane z pobranych od pacjenta próbek, a także określić termin wizyty personelu medycznego i podać dokładny adres. Płatność za usługę możliwa jest u pielęgniarki w dniu wizyty – gotówką lub kartą. Wyniki badań można odebrać online, bez wychodzenia z domu.


Najczęściej zadawane pytania


Czym są badania z dojazdem do domu?

Badania z dojazdem do domu to usługa, w której personel medyczny przyjeżdża do domu pacjenta, aby pobrać krew lub przeprowadzić inne badania diagnostyczne w komfortowych warunkach dla pacjenta.

Kto może skorzystać z usługi badania z dojazdem do domu?

Usługa ta jest przeznaczona dla pacjentów, którzy mają trudności z samodzielnym przemieszczaniem się lub chcą wygodnie i szybko wykonać badania diagnostyczne w domu.

Jak zamówić badanie z dojazdem do domu?

Aby zamówić badanie z dojazdem do domu, należy skontaktować się z firmą medyczną oferującą tę usługę i umówić się na wizytę w domu.

Czy badania z dojazdem do domu są bezpieczne?

Tak, badania z dojazdem do domu są bezpieczne, ponieważ przeprowadzane są przez wykwalifikowany personel medyczny, który stosuje odpowiednie środki bezpieczeństwa, takie jak rękawiczki i dezynfekcja sprzętu.

Jakie są korzyści z korzystania z usługi badania z dojazdem do domu?

Korzyścią z korzystania z usługi badania z dojazdem do domu jest wygoda i oszczędność czasu oraz możliwość przeprowadzenia badań w komfortowych warunkach dla pacjenta.


Podobne artykuły:


Wersja do druku