Zastanawiasz się, co lubią najmłodsi? Chcesz wybrać na prezent coś, co ucieszy maluchy i sprawi im nieukrywaną satysfakcję? W poniższym artykule mamy dla Ciebie garść inspiracji i podpowiedzi, dzięki którym wybierzesz coś odpowiedniego.


Atrakcyjne wizualnie, kolorowe, zachęcające do eksplorowania świata – takie powinny być dobrze zaprojektowane zabawki. Nauka przez zabawę to najskuteczniejszy sposób rozwoju emocjonalnego, intelektualnego i mentalnego dziecka. Wchodząc do sklepu z zabawkami, nietrudno dostać zawrotów głowy od oszałamiającego wyboru produktów. Jaki prezent będzie najlepszy dla roczniaka, jaki z kolei dla dziecka w wieku przedszkolnym? Sprawdź!

Strażak Sam – idealny wybór dla przedszkolaka

Strażak Sam to kultowa bajka dla obecnych pokoleń przedszkolaków. Dzielna postać jeździ do pożarów, pomagając ludziom, gdy pojawi się ogień lub inne zagrożenia czy sytuacje. Ogromne zainteresowanie ze strony najmłodszych podchwycili producenci zabawek i akcesoriów powiązanych tematycznie z serią. Dlatego też można wybrać kilkulatkowi na prezent jeden z ciekawych zestawów, składający się z figurki i pojazdu, ale też dokupić oddzielnie samo autko. Dla niektórych dzieci idealnym pomysłem będzie sięgnięcie po akcesoria wykorzystujące wizerunek bohatera. Wśród nich znajdują się funkcjonalne plecaki z motywem 3D. W rozwoju dziecięcej motoryki i zdolności logicznego myślenia oraz cierpliwości pomagają produkty takie jak puzzle.

Strażak Sam – zestaw wóz strażacki Venus i skuter + akcesoria

Firma Simba wypuściła na rynek zestaw składający się z wozu strażackiego Venus, skutera i akcesoriów. Tego typu prezent dostarczy wielu wspaniałych chwil pełnych dobrej zabawy. Wóz strażacki Venus wyposażono w sześć gumowych kół, otwierane boczne drzwi, otwieraną przyczepę oraz zbiornik na wodę z armatką. Dodatkową jego zaletą jest opcja zdjęcia zbiornika i wlania do niego wody. Wśród akcesoriów strażackich znajdujących się w zestawie warto wymienić takie jak: latarka, apteczka, szlaban drogowy, kask ochronny i gaśnica. Wóz może wydawać efekty dźwiękowe, w tym dźwięk syreny alarmowej.

Mata piankowa – pomysł na prezent dla młodszych dzieci

Mata piankowa to znakomity upominek dla rocznych i nieco starszych dzieci. Produkty marki Humbi pozwalają maluszkowi w bezpiecznych i komfortowych warunkach poznawać otaczający świat. Za zakupem maty piankowej przemawia radosna, wesoła kolorystyka przyciągająca uwagę dziecka, jak też wysoka jakość wykonania wyrobu, a także antyalergiczne tworzywo. Maty piankowe stanowią świetny bodziec do dziecięcego rozwoju emocjonalnego i intelektualnego. Są bezproblemowe w utrzymaniu w czystości. Po złożeniu nie zajmują zbyt wiele cennej przestrzeni w domu. Warianty przypominające kojec mają dodatkowo ograniczniki, dzięki którym maluch pozostaje w bezpiecznym miejscu. Wybierając się na pierwsze urodzinki dziecka dalszego członka rodziny czy do przyjaciółki z pociechą, zdecydowanie warto postawić na funkcjonalną matę piankową z atrakcyjnym wzorem.


Najczęściej zadawane pytania


Jaki prezent wybrać dla roczniaka?

Dla roczniaka najlepszym prezentem są zabawki, które pomagają w rozwijaniu umiejętności manualnych i poznawczych, takie jak: klocki, układanki, miękkie książeczki, interaktywne zabawki, drewniane klocki, pianinko, itp. Ważne jest, aby wybrać zabawkę odpowiednią do wieku dziecka i która nie stanowi zagrożenia dla jego bezpieczeństwa.

Jaki prezent wybrać dla przedszkolaka?

Dla przedszkolaka dobrym wyborem będą zabawki rozwijające jego zdolności poznawcze i społeczne, np. puzzle, gry planszowe, zestawy kreatywno-ruchowe, klocki konstrukcyjne, układanki, samochodziki, lalki, instrumenty muzyczne, itp. Ważne jest, aby wybrać zabawki dopasowane do wieku dziecka, a także uwzględnić jego zainteresowania i preferencje.

Czy istnieją zabawki, które nadają się zarówno dla roczniaka, jak i dla przedszkolaka?

Tak, istnieją zabawki, które są odpowiednie dla obu grup wiekowych. Przykłady to: klocki, puzzle, układanki, zestawy kreatywno-ruchowe, pianinko, samochodziki, instrumenty muzyczne, itp. Jednak ważne jest, aby wybrać wersję odpowiednią dla wieku dziecka, ponieważ wiele z tych zabawek ma różne poziomy trudności i wymagań.

Czy warto wybierać zabawki edukacyjne dla dzieci w wieku rocznym i przedszkolnym?

Tak, zabawki edukacyjne są bardzo ważne dla rozwoju dzieci w tym wieku. Pomagają rozwijać umiejętności poznawcze, społeczne i emocjonalne, takie jak koordynacja ruchowa, rozumienie pojęć przestrzennych, rozpoznawanie kolorów i kształtów, uczenie się liczenia, rozpoznawanie emocji i zasad zachowania. Ważne jest, aby wybierać zabawki odpowiednie dla wieku dziecka i dostosować poziom trudności do jego umiejętności.

Czy warto kupować prezent dla dziecka, którego nie znamy zbyt dobrze?

Jeśli nie znamy dziecka zbyt dobrze, warto skonsultować się z rodzicami lub opiekunami, aby dowiedzieć się o jego preferencjach i zainteresowaniach. Można również wybrać uniwersalną zabawkę, która będzie odpowiednia dla większości dzieci w tym wieku, np.zestaw klocków konstrukcyjnych, układankę, zestaw kreatywny lub instrument muzyczny. Ważne jest, aby pamiętać o wieku dziecka i jego bezpieczeństwie, dlatego najlepiej wybierać zabawki z odpowiednimi certyfikatami i normami bezpieczeństwa. Warto również zwrócić uwagę na jakość wykonania i trwałość zabawki, aby prezent mógł służyć dziecku przez długi czas.


Podobne artykuły:


Wersja do druku