Sztuczne rzęsy coraz częściej wypierają klasyczny tusz do rzęs, gdyż z ich pomocą można zyskać nieprawdopodobnie spektakularne spojrzenie. Zaopatrując się w ich komplet i specjalny klej można zyskać efekt długich, niesklejonych, naturalnie wyglądających rzęs. Przychodzi jednak czas na to, by je zdjąć. W jaki sposób można to zrobić?

Przydatne akcesoria do usuwania sztucznych rzęs

Przy zdejmowaniu kępek lub całych rzęs warto korzystać z płatków kosmetycznych, które nasączone profesjonalnym preparatem ułatwiają rozpuszczanie kleju mocującego rzęsy do powieki. Przydatna będzie również pęseta do precyzyjnego zdejmowania rzęs.

Płyn do demakijażu

Czym jednak nasączyć wspomniane waciki? Nie mając dostępu do środków stosowanych w gabinetach kosmetycznych, można posłużyć się klasycznym płynem do demakijażu — zwracając jednak uwagę na to, by z jego pomocą dało się usuwać makijaż wodoodporny.

Oliwa z oliwek

Jedną z największych zalet oliwy z oliwek jest to, że jest całkowicie naturalna i bezpieczna. Nawilża skórę, nie podrażnia jej, dlatego warto nasączyć nią wacik, a następnie na chwilę umieścić go na powiekach. Kolejny krok to przetarcie rzęs. W zależności od potrzeby może pojawić się konieczność kilkukrotnego ich przetarcia płatkami kosmetycznymi. Najważniejsze, by podczas przecierania nie stosować siły, lecz delikatnie i subtelnie podejść do tego zabiegu.

Olejek kokosowy

Atutem olejku kokosowego jest jego hipoalergiczność. Pielęgnuje skórę i pomaga sprawnie zdjąć przeklejone rzęsy. Tak jak w przypadku oliwy, olej kokosowy wystarczy zaaplikować na wacik i następnie pozostawić na powiekach przez kilka minut. Zaraz potem można delikatnie oddzielić rzęsy doczepiane, a w razie potrzeby — ponownie skorzystać z olejku.

Czego nie robić przy zdejmowaniu rzęs?

Bez względu na to, czy mowa tutaj o sztucznych rzęsach na pasku, czy kępkach, nigdy nie należy na siłę ich zdejmować przez ich skubanie lub wyrywanie. Taka technika może doprowadzić do usunięcia również prawdziwych rzęs i osłabienia tych, które pozostaną.

Pod żadnym pozorem nie powinno się również przycinać rzęs. W ten sposób skraca się także własne, co w finalnym rezultacie będzie wyglądać nieestetycznie.

W usuwaniu sztucznych rzęs liczy się wyczucie i delikatna pielęgnacja. Aby nie doprowadzić do podrażnienia oczu i przetarcia delikatnego naskórka, każdą czynność warto wykonywać spokojnie, bez pośpiechu i niepotrzebnego nacisku.

Warto naturalnym rzęsom dać odpocząć przed aplikacją kolejnych, odżywić je olejkiem rycynowym lub specjalnym tuszem o charakterze pielęgnacyjnym.

 

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku