Latem goście restauracji i kawiarni szukają miejsc, w którym mogą miło spędzić czas na świeżym powietrzu. Ogródek restauracyjny to idealnie rozwiązanie, aby wyróżnić swój lokal wśród konkurencji i zachęcić Klientów do odwiedzenia go. Takie miejsce zapewni gościom odpowiednie warunki, w których będą mogli delektować się słońcem i wypoczywać na zewnątrz podczas spożywania posiłków. Sprawdź, jak urządzić ogródek restauracyjny i jakie meble wybrać!

Jak urządzić ogródek w lokalu?

Często możliwość zajęcia stolika na zewnątrz to czynnik decydujący o wyborze danej restauracji. Urządzając przestrzeń wokół lokalu, powinniśmy zastanowić się nad tym, jak przyciągnąć uwagę jak największej liczby osób. Z pewnością pomoże aranżacja, która będzie zapewniać komfort, zachwycać estetyczną formą oraz oryginalnością. Designerskie meble ogrodowe, udogodnienie dla rodzin z dziećmi i zwierząt z pewnością pozytywnie wpłyną na opinie o lokalu.

Meble restauracyjne – oryginalny design

Aranżując ogródek, trzeba pamiętać o tym, że jest on integralną częścią lokalu. Powinien być zatem urządzony w podobnym stylu, aby zachować spójną całość. Już klimat na zewnątrz ma sugerować, czy ma się do czynienia z elegancką restauracją, studenckim barem, czy kawiarnią w rustykalnym stylu – mówi Grzegorz Binkiewicz, prezes marki HAGEA. – Najlepiej wybrać wyposażenie z jednej firmy, która dostarcza meble w różnorodnych kształtach i kolorach. Dzięki temu można idealnie dopasować nowe modele ogrodowe do indywidualnych potrzeb i wnętrza lokalu. W naszym asortymencie oferujemy produkty, które można wykorzystać zarówno w środku restauracji, jak i w letnich ogródkach. Mają również możliwość sztaplowania, dzięki czemu nie ma problemu z ich przechowywaniem po sezonie.

Meble do restauracji – na co zwrócić uwagę?

Meble restauracyjne, w szczególności te ogrodowe, są wystawione na intensywne, codzienne użytkowanie. Z tego powodu powinny charakteryzować się wyjątkową wytrzymałością i odpornością na zmienne warunku atmosferyczne. Takie cechy posiadają m.in. meble z technorattanu oraz polipropylenu. Modele wykonane z tych materiałów to połączenie ponadczasowego wyglądu z solidnością tworzywa sztucznego. Szczególnie polecamy stoły restauracyjne i krzesła ogrodowe lub całe zestawy wzmacniane włóknem szklanym. Cechują się wysoką jakością oraz są odporne na uszkodzenia i zarysowania. Dodatkowo łatwo utrzymać je w czystości – bez problemu można usunąć z nich plamy po jedzeniu czy napojach, a także kurz.

 

Meble z tworzyw sztucznych to idealny wybór podczas aranżacji ogródków restauracyjnych. Są nie tylko dekoracją przestrzeni, ale również wytrzymałym wyposażeniem lokalu. Zachowują swój wygląd przez lata mimo ekspozycji na intensywne użytkowanie i zmienne warunki atmosferyczne. Wybierz je do swojego lokalu i umil swoim gościom chwile relaksu na zewnątrz przy pysznych daniach i aromatycznych napojach.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku