Każdy remont, budowa, zakup domu sprawia, że przeglądamy aranżacje łazienek w poszukiwaniu inspiracji. To świetny sposób na zaplanowanie tej wymagającej przestrzeni oraz sprawdzenie, co jest na rynku, jakie są nowoczesne rozwiązania i jaka jest oferta producentów. Oczywiście każda aranżacja łazienki musi odpowiadać na potrzeby domowników. Jest także wymierną przestrzeni, jaką ma się do zagospodarowania, a także ulubionego stylu. W aranżacji łazienek chodzi więc o to, by stworzyć funkcjonalne i piękne miejsce, które będzie oazą relaksu.

Modne aranżacje łazienek

Planując remont łazienki, inspiracje można czerpać z katalogów, stron internetowych czy blogów wnętrzarskich. Niektórzy decydują się też na zatrudnienie projektanta, który zaplanuję tę wymagającą przestrzeń. Dzięki temu remont łazienki może się okazać zdecydowanie mniejszym wyzwaniem, a z pewnością będzie kosztować mniej stresu. Pytanie, jak urządzić przestrzeń zabiegów higienicznych i pielęgnacyjnych, miejsce relaksu, a nawet strefę SPA, by spełniała oczekiwania, pojawia się w wielu domach. Tym samym projekt łazienki to podążanie po trendach i dobieranie armatury, mebli, baterii i oświetlenia do konkretnych potrzeb dorosłych, dzieci, a czasem też osób starszych.

Jak może wyglądać funkcjonalna aranżacja łazienki?

Gotowe projekty łazienek są w pewien sposób dowodem na to, że to miejsce może być ładne i praktyczne, a także dostosowane do potrzeb wszystkich domowników. Wybór kolejnych elementów po prostu pozwala złożyć plan w sensowną całość, a potem oczywiście korzystać z nowoczesnych rozwiązań. Nawet mała łazienka wymaga często dużych zmian, by efekt finalny był satysfakcjonujący dla wszystkich. Metraż jest bowiem jedną z ważniejszych rzeczy przy planowaniu, a dylematy, co będzie lepsze wanna czy prysznic są równie istotne jak planowany budżet.
Wybierając meble łazienkowe, armaturę i baterie, nadaje się przestrzeni określony styl. Wiele osób niezmiennie wybiera jasny minimalizm czy też naturalne skandynawskie inspiracje. Nie brakuje jednak też tych, którzy sięgają po klimatyczny vintage czy też niemalże luksusowe glamour. Tu szczególnie istotne będzie  oświetlenie łazienki oraz lustra, które optycznie powiększa przestrzeń i sprawią, że efekt będzie zachwycający. Takie aranżacje w wielu wariantach są spójne w całym mieszkaniu czy domu, a wówczas konsekwentnie zaplanowana przestrzeń przyciąga pomysłem oraz oryginalnymi rozwiązaniami. Tych też nie brakuje w sklepach i wystarczy spojrzeć tylko na baterie łazienkowe, by przekonać się, że ilość kolorów, wykończeń, kształtów oraz dodatkowych mechanizmów może przyprawić o ból głowy. A to tylko jeden z elementów aranżacji, która szczególnie w niewielkich przestrzeniach pozwala wykorzystać każdy wolny centymetr.

Projekt łazienki szyty na miarę

Aranżacje łazienki w bloku czy w domu rządzi się swoimi prawami. W tym pierwszym wariancie w niewielkiej często powierzchni trzeba po prostu zmieścić wszystko, a nawet sprzęt AGD. Duże salony kąpielowe pozwalają na nieco więcej nonszalancji i tu szczególnie efektownie prezentować się będzie armatura wolnostojąca. Jak widać, urządzanie łazienki to podróż po trendach i odpowiadanie na potrzeby. Tu niezwykle ważne są kolory i materiały, które poza wytrzymałością na dość specyficzne warunki muszą jeszcze być ponadczasowe. W tym miejscu nie zmienia się bowiem często aranżacji, a im lepie wykonamy prace od projektu po wykończenie, tym dłużej cieszyć się będziemy zjawiskową łazienką
 

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku