Jeżeli chcą Państwo zapewnić w swojej firmie dobre warunki dla pracowników przede wszystkim należy zainwestować w profesjonalne meble biurowe. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?


 

Wygodne i ergonomiczne meble

Komfort pracowników ma duże znaczenie w efektowności wykonywanych przez nich czynności. Jeżeli czujemy się dobrze na danej przestrzeni z większą chęcią podchodzimy do powierzonych nam zadań i o wiele lepiej możemy się na nich skupić. Na odbiór otoczenia ma wpływ estetyka, funkcjonalności, ale przede wszystkim wygoda użytkowania.

Meble do biura powinny być stworzone z myślą o użytkujących je osobach. W przypadku siedzącego trybu pracy największe znaczenie będą miały biurka oraz krzesła. 

Biurko powinno być odpowiedniej wysokości i mieć wystarczająca przestrzeń na nogi. Ważne jest też by było na tyle duże żeby pomieścić wszelkie potrzebne akcesoria lub przyrządy. Użytkująca je osoba musi mieć wystarczająco miejsca na swobodne poruszanie się.

Kolejnym ważnym elementem jest krzesło. Krzesło jest kluczowe dla komfortu pracownika. Powinno wspierać właściwą postawę ciała i mieć możliwości dostosowania do wysokości. Należy pamiętać, że niewygodne krzesło, po kilku godzinach używania może odbić się negatywnie na zdrowiu. 

Wysokiej jakości systemy mebli biurowych

Dobrej jakości meble pozwalają na długoletnie użytkowanie ich bez oznak starzenia. Są przyjemne dla oka, ale również dzięki temu łatwiejsze w utrzymaniu w czystości. 

Solidne meble są zapewnieniem bezpieczeństwa w biurze. Dobrze ustabilizowane szafki oraz regały, w których przechowywana jest np. dokumentacja nie będą zagrażały osobom w ich otoczeniu. Przed uzupełnianiem ich zawsze należy sprawdzić nośność każdej półki oraz blatu. 

Pełny zestaw mebli pozwala na dużo lepsze zagospodarowanie przestrzeni. Produkty dostosowane do siebie nie tylko dobrze wyglądają, ale również są dużo bardziej praktyczne.

Estetyczne meble gabinetowe

Estetycznie wyglądające biuro to dobra inwestycja w rozwój marki. Jeżeli prowadzą Państwo biuro, do którego zaprasza się kontrahentów oraz współpracowników właściwa aranżacja przestrzeni jest bardzo ważne, ponieważ wpływa na pierwszy odbiór. Staje się więc swego rodzaju wizytówką. 

Dobrze wyglądające biuro wpływa na samopoczucie osoby przebywającej w niem. Wystrój, w tym również dopasowana kolorystyka oraz meble, sprawią, że praca stanie się przyjemniejsza. 

W zależności od potrzeb należy je dostosować pod branżę. Szerokie oferty sklepów pozwalają na wybór różnych stylów od nowoczesnych wariantów po meble w klasycznym wydaniu. Profesjonalne meble biurowe pomogą stworzyć zdrową przestrzeń, w której każdy będzie dobrze się czuł. 


Najczęściej zadawane pytania


Dlaczego meble do biura powinny być ergonomiczne?

Meble do biura powinny być ergonomiczne z kilku powodów: Zdrowie i wygoda pracowników: Ergonomiczne meble do biura pomagają w utrzymaniu dobrego zdrowia i samopoczucia pracowników. Odpowiednio zaprojektowane krzesła, stoły i inne meble pozwalają na poprawną postawę ciała, zmniejszając ryzyko bólu pleców, szyi i ramion. Komfortowe i ergonomiczne meble do biura mogą także zmniejszyć zmęczenie oraz stres, poprawiając wydajność pracowników. Poprawa wydajności pracy: Ergonomiczne meble do biura zwiększają wydajność pracy. Kiedy pracownik czuje się wygodnie i jest w dobrej postawie, jest bardziej skupiony na wykonywaniu swoich zadań, co przekłada się na lepszą produktywność. Dobrej jakości krzesło, biurko i inne meble do biura umożliwiają również lepszą organizację przestrzeni roboczej, co pozwala pracownikom na skuteczniejszą pracę. Zapewnienie bezpieczeństwa: Ergonomiczne meble do biura zapewniają bezpieczeństwo pracowników. Meble te są projektowane z myślą o minimalizacji ryzyka urazów, takich jak kontuzje spowodowane nieprawidłową postawą ciała czy poważne skutki zdrowotne wynikające z długotrwałej pracy w niewłaściwej pozycji.

Jakie krzesła wybrać do biura?

Wybierając krzesła do biura, należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników, aby zapewnić wygodę, zdrowie i bezpieczeństwo pracowników. Oto kilka ważnych aspektów, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze krzeseł do biura: Regulacja wysokości: Krzesła do biura powinny mieć regulację wysokości, aby dopasować je do wzrostu każdego pracownika. Odpowiednia regulacja umożliwi pracownikom prawidłową postawę ciała podczas pracy. Podłokietniki: Podłokietniki powinny być odpowiednio wyprofilowane i dopasowane do wysokości krzesła. Zbyt wysokie lub niskie podłokietniki mogą powodować bóle pleców i ramion. Regulacja kąta nachylenia oparcia: Oparcie krzesła powinno mieć możliwość regulacji kąta nachylenia. To umożliwi pracownikom dopasowanie oparcia do swoich potrzeb i preferencji. Regulacja głębokości siedziska: Krzesła do biura z regulacją głębokości siedziska pozwalają na dostosowanie krzesła do długości nóg każdego pracownika, co zapewni optymalne podparcie ud i zmniejszy napięcie w dolnej części pleców. Materiały: Krzesła do biura powinny być wykonane z wytrzymałych i trwałych materiałów, takich jak skóra, tkanina lub siatka. Ważne jest, aby materiały były łatwe do czyszczenia i utrzymania w czystości. Design: Krzesła do biura powinny być zaprojektowane z myślą o ergonomii i wygodzie, ale równie ważne jest, aby były estetyczne i pasowały do stylu wnętrza biura.

Czy wszystkie meble w biurze powinny być w jednym stylu?

Tak, szczególnie jeśli jest to miejsce odwiedzane przez klientów i kontrahentów. Spójny charakter całego biura i jego odpowiednie wyposażenie będą robić na nich lepsze wrażenie.

Jaką kolorystykę mebli wybrać do biura?

Wybór kolorystyki mebli do biura może wpłynąć na atmosferę pracy, samopoczucie pracowników oraz wizerunek firmy. Oto kilka sugestii, które mogą pomóc w wyborze odpowiedniej kolorystyki mebli do biura: Kolor neutralny: Kolory neutralne, takie jak biel, szarość, beż czy brąz, są popularnym wyborem do biur. Są one stonowane i eleganckie, co może pomóc w utrzymaniu spokojnej i profesjonalnej atmosfery pracy. Akcenty kolorystyczne: Dodanie do neutralnej kolorystyki mebli kilku akcentów kolorystycznych, takich jak jasna zieleń, niebieski lub pomarańczowy, może dodać energii i ożywić wnętrze biura. Warto jednak pamiętać, żeby nie przesadzać z ilością kolorów, aby nie zdominować wnętrza i zachować harmonię. Kolor związany z branżą: Wybór kolorów powiązanych z branżą, w której działa firma, może wpłynąć na postrzeganie wizerunku firmy przez klientów i pracowników. Na przykład firma związana z ekologią może wybrać zielenie i brązy, a firma związana z technologią może wybrać srebrne i niebieskie odcienie. Jasne kolory: Jasne kolory, takie jak biały lub jasny beż, odbijają światło i sprawiają, że wnętrze biura wydaje się większe i przestronniejsze. Kolor a psychologia kolorów: Warto pamiętać, że kolorystyka mebli w biurze może wpłynąć na samopoczucie pracowników. Na przykład, kolor niebieski może wpłynąć na spokój i koncentrację, a kolor czerwony może zwiększyć energię i pobudzenie.

Jak duże znaczenie ma organizacja miejsca pracy?

Organizacja miejsca pracy wpływa m.in. na wydajność pracowników, a także na efekty, jakie osiągają dla firmy. W związku z tym powinni mieć odpowiednio rozplanowane i wygodne miejsce do pracy.


Podobne artykuły:


Wersja do druku