Większość rodziców wyrzuca zużyte pieluchy swoich dzieci do zwykłych śmieci. Każde dziecko w pewnym momencie swojego życia musi używać pieluch. Potrzeba czasu, aby dzieci przestały z nich korzystać i nauczyły się korzystać ze zwykłych toalet.


Właśnie w tym okresie pomocne są kosze na pieluchy dla niemowląt. Cząsteczki zapachu są mniejsze niż szczeliny między cząsteczkami tworzącymi powierzchnię filmu. Mowa o pospolitych foliach, takich jak worki na śmieci, plastikowe torby na zakupy czy torby śniadaniowe.

Dlatego używane pieluchy mogą mieć mocno przykry zapach, a niestety po owinięciu ich w folię nadal nieprzyjemnie pachnie. Co musisz wiedzieć wybierając kosz na pieluchy?

Do czego służą kosze na zużyte pieluchy?

W ciągu dnia będziesz musiała kilka razy ubierać i przewijać dziecko. Początkowo, gdy dziecko je tylko mleko matki lub mleko rekonstytuowane, zapachu nie ma, później, gdy w jego diecie pojawiają się inne pokarmy, zwłaszcza pokarmy stałe, zapach zaczyna być intensywny i nieprzyjemny.

Pojemniki na zużyte pieluchy służą do przechowywania odchodów, aby w pomieszczeniu nie było nieprzyjemnego zapachu. Dzięki niemu nie trzeba już kilka razy dziennie wyrzucać śmieci z mieszkania. Kosz na pieluchy posiada system izolujący zarazki i eliminujący nieprzyjemne zapachy. Tak więc, choć nie jest wymagany, może być bardzo przydatnym i praktycznym gadżetem.

Na co zwrócić uwagę wybierając kosz na pieluchy?

Nowoczesna kuweta do przechowywania zużytych pieluch została starannie zaprojektowana, aby zminimalizować kontakt z brudnymi pieluchami. Rodzice wrzucają śmieci do wiadra, a następnie przekręcają poręczną rączkę, aby spadły na samo dno.

Szczelność najnowszego projektu jest bardzo dobra, co może skutecznie blokować wewnętrzny zapach. Co ważne, nie dotykamy też pieluchy podczas wyjmowania całego woreczka. Trudno o bardziej higieniczne rozwiązanie.

Warto pomyśleć o koszyczku na pieluchy – jako rozwiązaniu problemu zapachu zużytych pieluch jednorazowych – zwłaszcza jeśli: pokój malucha jest na innym piętrze, dziecko opiekuje się tylko jednym rodzicem,, członkowie rodziny dużo pracują i spędzają noc z dala od miejsca zamieszkania.
Ciągłe wyjmowanie pieluszek wraz z zawartością jest w tym przypadku bardzo uciążliwe, zwłaszcza jeśli są mocno zabrudzone. Zapach - nie tylko latem, ale także gdy jest ciepło i duszno przy włączonym grzejniku - roznosi się bardzo szybko.

Tak więc nieprzyjemna woń zużytych pieluch nie tylko unosi się po pomieszczeniu, w którym są przechowywane, ale może utrzymywać się przez wiele godzin – aż trafią do mieszkania lub do kosza na śmieci przed domem. 

Jakie akcesoria do koszy na zużyte pieluchy wybrać?

Konieczność użycia specjalnych wkładek wymusza specyficzne obchodzenie się z koszem na pieluchy. Jego głównym zadaniem jest niwelowanie zapachów pieluszek, dlatego należy je zbierać w odpowiedni sposób.

Przechowuj zużyte pieluchy w torbie wewnątrz pojemnika. Zastosowanie folii daje możliwość dodatkowego zaizolowania zapachów i zapobieżenia ich przedostawaniu się do pojemnika.

Dzięki temu kosz na pieluchy pozostaje czysty i bezwonny w środku pomimo zbierania zawartości. Innym powodem zastosowania wkładu do kosza na pieluchy jest spakowanie jego zawartości i umieszczenie jej w kuwecie grupowej.

Wkładka umożliwia łatwe opróżnianie kosza bez dotykania zawartości. Kosz na zużyte pieluchy   może nie będzie konieczny, ale z pewnością pomoże w codziennej pielęgnacji domowej. Z pewnością zaoszczędzi czas na codziennym wywozie śmieci i ochroni Twój dom przed nieprzyjemnymi zapachami z dziecięcych niespodzianek z pieluch.


 Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku