Podczas kompletowania wyprawki dla malucha dobrze jest zwrócić uwagę na produkty uniwersalne, mogące służyć dziecku przez wiele lat. Są nimi m.in. muzyczne projektory, zawierające w sobie funkcję projekcji gwiazd, odtwarzacza muzyki oraz lampki nocnej. 
Dzięki szerokiemu wyborowi dostępnych opcji możesz mieć pewność, że projektor nie tylko spełni funkcję praktyczną, ale przede wszystkim będzie świetną zabawką przez wiele lat, nawet dla kilku pokoleń.

Muzyczne inspiracje

Nucenie, śpiewanie i puszczanie dziecku muzyki od pierwszych dni życia to świetny sposób na stymulowanie rozwoju mowy maluszka. Dziecko już w brzuchu matki słyszy dźwięki z jej otoczenia, dlatego warto zadbać o to, aby były one przyjemne.
Muzyczny projektor zawiera 17 wgranych melodii, 5 różnych rodzajów białego szumu oraz możliwość przesłania Twojej własnej muzyki w formacie mp3. Spokojnie możesz więc skorzystać z oferty producenta, a kiedy pociecha podrośnie i będzie już miała własne upodobania muzyczne w łatwy sposób wgrasz jego ulubioną muzykę do urządzenia. 
Muzyka oddziałuje na wiele obszarów w mózgu dziecka, dzięki czemu pobudza jego kreatywność, wspomaga skupienie, uczy nawiązywania relacji społecznych, a w przyszłości może nawet poprawiać jego wyniki w nauce. Wspólne słuchanie muzyki to także świetny sposób na wspólne spędzanie czasu i tworzenie wspólnych zainteresowań.

Czarodziejski spektakl świateł

Od dnia narodzin warto dbać o rutynę w życiu maleństwa. Dzieci, które mają stały rytm dnia są spokojniejsze i łatwiej przyswajają nowe informacje. Maluchy potrzebują przede wszystkim bezpieczeństwa, a stabilność w działaniach rodziców to jeden z elementów, które je buduje.
Dlatego warto zadbać o stałą porę kąpieli i snu, a już w łóżku o pewne atrakcje mające na celu wyciszenie dziecka. Dobrym pomysłem jest korzystanie z projektora, który może rzucać na ścianę lub na sufit projekcję gwiazd.
Uwagę na to powinni zwrócić zwłaszcza ci rodzice, których pociechy boją się zasypiać w ciemności. Projektor daje słabe, nierozbudzające światło, co może zadziałać kojąco i pomoże pokonać lęk przed mrokiem.
Projekcja nieba na ścianie to też dobry sposób na stymulację zmysłów. Dziecko uczy się dzięki temu skupiania wzroku i podążania wzrokiem za danym obiektem. Projekcja pobudza też wyobraźnię i może być dobrym pretekstem do opowiadania sobie wzajemnie tego, co widzimy, zatem jest to rozrywka dla małych i dużych.

Światło nocą

W pierwszych kilku miesiącach życia dziecka nocne pobudki to norma, do której ciężko przywyknąć. Każdemu rodzicowi zależy na tym, żeby maluch jak najszybciej znowu zasnął i nie rozbudził się np. zbyt mocnym i gwałtownym światłem.
Dlatego zapalanie normalnej lampy w pokoju nie jest dobrym pomysłem, zdecydowanie lepiej sprawdzi się projektor muzyczny z delikatną wiązką światła. Możesz samodzielnie wybrać kolor oświetlenia, które będzie Ci towarzyszyć podczas nocnego karmienia.

Nie tylko dla małych

Kiedy noworodek je mamy często sięgają po telefon, również nocą. Nie jest to dobrym pomysłem, ponieważ niebieskie światło z ekranu nie jest przyjazne dla naszych oczu i może spowodować, że nie będziesz mogła zasnąć jeszcze długo po tym, jak odłożysz maluszka do łóżeczka.
Warto skorzystać z delikatnego oświetlenia z projektora, spojrzeć w gwiazdy rzucane przez niego na ścianę i po prostu cieszyć się tym, co masz.

Towarzysz na lata

Projektor muzyczny może być używany przez dzieci w każdym wieku, wraz z rozwojem jego zainteresowań będzie coraz bardziej interesującą zabawką.
Z jego pomocą możesz zachęcić starszego malucha do aktywności fizycznej, tańca czy snucia własnych opowieści, co świetnie wpływa na rozwój mowy i wyobraźni. Wszystkie te elementy mają wpływ na przyszłą inteligencję i zdolności do nauki dziecka, dlatego warto dbać o nie od najmłodszych lat, zwłaszcza kiedy jest to aż tak proste.
W ostatnich latach coraz częściej można usłyszeć o zaburzeniach integracji sensorycznej. Są to wszelkiego rodzaju problemy z odbieraniem i rejestrowaniem bodźców z otoczenia.
Mogą dotyczyć m.in. problemów z równowagą, wzrokiem, słuchem czy czuciem głębokim. Dzięki codziennej, swobodnej zabawie możesz nie tylko wspierać rozwój swojego dziecka w tych obszarach, ale także szybko zauważyć ewentualne problemy i zareagować.

Co powinnaś wiedzieć przed urodzeniem dziecka?

Przede wszystkim to, że dasz radę! Wszystkie ciężkie chwile miną, a kiedyś będą miłymi wspomnieniami. Warto jednak pamiętać, że technologia cały czas idzie do przodu i należy korzystać z jej osiągnięć, żeby jak najbardziej ułatwić sobie początki życia z dzieckiem.
Więcej znajdziesz tutaj: https://www.tinylove.com/pl_pl/mobiles-soothers-crib-toys/boho-chic-tiny-dreamer-3-in-1-musical-projector
 

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku