Nicole i Jamie uważają rodziców za parę idealną: małżeństwo z 35-letnim stażem i domem na przedmieściach Londynu, któremu z całą pewnością niczego do szczęścia nie brakuje! Dlatego kiedy Gerry i Linda na uroczystym lunchu przynają się, że postanowili się rozstać, rodzeństwo przeżywa szok. Ta niespodziewana wiadomość zmusza ich do konfrontacji z własnymi oczekiwaniami, pragnieniami oraz lękami. Debiutancka powieść Claire Powell w księgarniach już od 1 marca!


Informacja o rozstaniu i separacji rodziców wstrząsa rodzeństwem Maguire’ów. Nicole, 35-letnia pozornie twarda i pewna siebie kobieta sukcesu, przeżywa kryzys. Nadużywa alkoholu i podejmuje wiele niewłaściwych decyzji. Kłóci się z najlepszą przyjaciółką, wszczyna awantury a nawet odzywa się do byłego chłopaka z nadzieją, że to on jest „tym jedynym”. Jej brat Jamie, nauczyciel angielskiego, ugodowy i „miły” facet, siłą rozpędu zmierza w kierunku ślubu ze swoją dziewczyną Lucy, z którą jest od dziesięciu lat. Zdaje się nie zważać na fakt, że coraz mniej ich łączy. Wszystko jednak zmienia się, gdy w jego szkole – i świecie – pojawia się nowa, sympatyczna dziewczyna, Priya.

 Tytułowy stół to miejsce, gdzie najczęściej obserwujemy bohaterów. Każdy z nich ma na swoim koncie życiowe pomyłki i jest rozczarowany bliskimi. Przez jeden burzliwy rok czytelnik podąża za każdym członkiem rodziny. Towarzyszy mu na obiadach, w pubach, na kolacjach, podczas świąt, wychodzi razem z nim na drinka, odkrywa dawne historie oraz stare konflikty. Poznaje jego prawdziwą twarz i prawdziwe życie. Śledzi, jak rodzeństwo zmaga się z presją życia po trzydziestce, a rodzice walczą o ochronę kruchej fasady ich związku i sekretów, które skrywają przed dorosłymi dziećmi.

Debiutancka powieść Claire Powell jest przenikliwa emocjonalnie i trzyma w napięciu. To poruszająca opowieść o relacjach rodzinnych, miłości i rozczarowaniu. Ukazuje kruchy obraz rodziny, która powoli się rozpada. W tej historii nie ma zwycięzców: żadna z obranych dróg życiowych nie jest właściwa i każdy napotyka wiele przeszkód. Ale jest nadzieja. Ostatecznie okazuje się, że mimo niepowodzeń, rozstań i błędnych decyzji, bohaterom pozostają więzi rodzinne. Historia Claire Powell to pełna czułości odpowiedź na pytanie, co to znaczy dorastać – zarówno jako jednostka, jak i rodzina.


 

 

Claire Powell urodziła się w Londynie w 1985 roku. Zdobyła licencjat z literatury angielskiej i teatrologii na Uniwersytecie w Leeds oraz tytuł magistra kreatywnego pisania na Uniwersytecie Wschodniej Anglii. Jej opowiadania były czytane w BBC Radio 4, a w 2017 roku wygrała konkurs opowiadań „Harper's Bazaar”. Mieszka w Londynie i pracuje jako copywriterka.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku