Każdy, kto podjął decyzję, by zacząć prowadzić zdrowy styl życia, wie, jak wiele znaczeń może mieć pojęcie dbania o kondycję organizmu. Konieczne pozostają m.in. regularna aktywność fizyczna, właściwa ilość snu, prawidłowa dieta, a niekiedy wsparcie w postaci suplementów diety usprawniających różnorodne procesy biologiczne. Ostatniej z wymienionych kwestii należy poświęcić szczególnie dużo uwagi. Dostępne na rynku preparaty mające pomagać w funkcjonowaniu organizmu nierzadko zawierają bowiem niepotrzebne dodatki, a ich skuteczność bywa wątpliwa. Znacznie lepszym wyborem okażą się naturalne zioła, których dobroczynne właściwości znane są od wieków.

 


 

Napary i olejki ziołowe jako sposób na radzenie sobie z dolegliwościami

 

Odpowiednio dobrane zioła mogą pomagać na różnego rodzaju dolegliwości, od problemów skórnych, przez kłopoty żołądkowe, po bolący ząb. Warto więc sięgać po produkty wolne od sztucznych dodatków, pochodzące z zaufanego sklepu zielarskiego, aby skorzystać z remedium przygotowanego przez matkę naturę. Przykładowo olejek z goździków wykazuje działanie przeciwświądowe i antyseptyczne, natomiast kora dębu może posłużyć do radzenia sobie z przetłuszczającymi się włosami. Napar z liści mięty pieprzowej świetnie sprawdzi się zaś do łagodzenia dolegliwości ze strony układu pokarmowego, a podobny napój przyrządzony z korzenia lukrecji zredukuje dyskomfort po ukąszeniach owadów.

 

Profilaktyka oraz codzienna pielęgnacja

 

Stosowanie ziół to nie tylko świetny sposób na radzenie sobie z bieżącymi problemami zdrowotnymi. Włączenie ich do codziennego planu dnia ma również znakomite walory profilaktyczne, wspierając prawidłowe funkcjonowanie organizmu na różnych płaszczyznach. Przygotowanie odwaru z kory berberysu pomoże zapobiec łupieżowi, dzika róża wzmocni odporność w okresie większej zachorowalności, a przy tym przyspieszy regenerację po wysiłku, natomiast nasiona kozieradki to idealny wybór, by zatroszczyć się o stan cery. Zioła powinny też zainteresować osoby cierpiące na bezsenność lub narażone na przewlekły stres – napar z ziela dziurawca może okazać się nieocenioną pomocą. Nie wolno także zapomnieć o rumianku, perfekcyjnym do płukania jasnych włosów.

 

Zioła pochodzące wyłącznie z zaufanego źródła

 

Choć najnowsze osiągnięcia medycyny konwencjonalnej pomagają nam coraz lepiej radzić sobie z rozmaitymi chorobami, to nie powinniśmy zapominać o tym, jak znakomitym wsparciem dla nich może być stosowanie naturalnych ziół. Te zaś zawsze powinny pochodzić ze sprawdzonego źródła, takiego jak Laboratorium Zielarza. To ceniony sklep zielarski online, w którym można znaleźć rozmaite zioła, ale też korzystne dla zdrowia herbaty, suplementy czy ekstrakty roślinne.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku