Każda kobieta od czasu do czasu lubi ubrać sukienkę, aby podkreślić swój wdzięk i poczuć się jeszcze bardziej wyjątkowo. Jak jednak Państwo powinni wiedzieć, aby dobrze czuć się w sukience, musi być ona dopasowana do figury danej kobiety. W artykule opiszemy najpopularniejsze typy sylwetki i podpowiemy, które sukienki będą wprost idealnie pasować dla posiadaczek konkretnej figury.

 

Zwiewne sukienki dla figury gruszki i prostokąta

Figura gruszka charakteryzuje się szerszymi biodrami i wąską talią. Zatem warto nieco odciążyć dół swej sylwetki, celując w sukienki nieco opięte w biuście, aczkolwiek szersze i luźniejsze u dołu. Mogą to być np. sukienki średniej długości z odkrytymi ramionami. Natomiast wdzięczna figura prostokąt, choć często nazywana jest nieco chłopięcą, zdecydowanie ma mnóstwo atutów. Również i w tym wypadku najlepsze będą luźne sukienki, np. koszulowe lub takie w typie baby doll w pastelowych kolorkach https://mybaze.com/pl/katalog/house/ lub w kwiaty: delikatne i subtelne.Mała czarna dla klepsydry

A może coś w stylu retro? Chociaż trudno tak nazwać jeden z najmodniejszych fasonów sukienek. Idealny dla figury nazywanej najbardziej idealną. Panie posiadające ten typ sylwetki posiadają większy, pełny biust oraz szersze biodra. Zatem oczywistym jest, że warto podkreślić swe kształty dopasowaną sukienką. Sukienki house, dostępne na stronie https://mybaze.com/pl/sukienki/house/ z pewnością spełnią Państwa oczekiwania. Polecany typ sukienki to sukienka kopertowa z dekoltem w kształcie litery v oraz zwężeniem w talii. 


Hiszpanka dla jabłka

Panie z figurą jabłko mają zazwyczaj pełny biust oraz szerokie biodra, lecz oprócz tegoż jeszcze szersze ramiona. Dlatego też warto celować w sukienki z linią zwężenia pod żebrami. Zatem hiszpanki z wymyślną górą i luźnym dołem będą dobrze pasować do tego typu sylwetki https://mybaze.com/pl/sukienki/. Oprócz tego Panie z taką figurą często mają długie nogi, które warto podkreślić sukienkami mini. Będzie to doskonały wybór.

Poznali Państwo najpopularniejsze rodzaje sylwetki i typy kreacji, w których będą wyglądać idealnie Panie o danej figurze. Warto jeszcze znać dwa typy sylwetek: trójkąt i odwrócony trójkąt. Trójkąt ma sylwetkę bardzo kobiecą u góry, natomiast nieco węższą u dołu, zaś odwrócony trójkąt na odwrót: szerokie biodra i mały biust. Zatem odpowiednio warto w tych typach urody celować w sukienki z podkreślonym dekoltem lub z wcięciami w talii itp.Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku