Bukmacherka ekscytuje maniaków sportu od przeszło stu lat. Przez ten okres wiele się zmieniło - dziś legalni bukmacherzy podkręcają sportowe emocje na sposoby, których przed laty nie znano. O klienta trzeba zadbać - wie to w obecnych czasach każdy biznesmen i z takiego samego założenia wyszły firmy bukmacherskie. A jak lepiej zadbać o gracza, niż fundując mu w grze określone przywileje? Takimi właśnie przywilejami są dodawane do zakładów bukmacherskich bonusy.


Jak wyglądają bonusy w zakładach bukmacherskich?

 
Zakłady bukmacherskie bonusy - co warto o nich wiedziec? Pierwszy podział występujących przy zakładach bukmacherskich bonusów to kwestia tego, czy mamy do czynienia ze stałym bywalcem serwisu i zasłużonym typerem, czy osobą dopiero zaczynającą swoją przygodę z obstawianiem zakładów, która wymaga odpowiedniej zachęty, by zrobić pierwszy ruch. Najczęściej więc bonusy dla weteranów będą przyjmowały formę dodatkowej gratyfikacji na koncie gracza, którą muszą obrócić, jak i tak zwykli to robić. Bonusy dla nowicjuszy zaś będą nastawione na zmniejszanie postrzeganego ryzyka, aby nie wahali się przed obstawieniem pierwszego kuponu.

Bonusy bez depozytu

 
Najczęściej spotykane na kontach osób świeżo zarejestrowanych w serwisie, stawiających pierwsze kroki w zakładach bukmacherskich. Bonusy tego rodzaju oznaczają, że gracz otrzymuje na start określoną kwotę. Nie musi wpłacać swoich środków - na dobry początek może spróbować szczęścia za pieniądze bukmachera. Możemy też znaleźć inną nazwę tego typu bonusu - freebet.

Zakłady bez ryzyka

 
To kolejna opcja dla nowych typerów, którzy nie mają pełnego przekonania co do pierwszych zakładów. Bonus tego rodzaju (nazywany również często cashback) pozwala im na obstawienie zakładu, na którym nie stracą. Jeżeli ich typy okażą się prawidłowe, wygrana ląduje na ich koncie, a jeśli nie mieli szczęścia, zainwestowana w zakład suma powróci na swoje miejsce.

Mnożniki kursów

 
To już bonus dla graczy, którzy wiedzą, czego szukać lub ostrzą sobie zęby na konkretne rozgrywki, o których huczy cały sportowy świat. W tym wypadku typer otrzymuje możliwość obstawienia kuponu po wyższych kursach, niż pierwotnie przewidywała oferta bukmachera. Chęci na pozostanie w grze rosną - wygrana wszak może być znacznie wyższa, niż zakładał to początkowy plan.

Mnożniki depozytu

 
Analogicznie, jak w przypadku powyższej formy premiowania gry - to częsty sposób na utrzymanie zainteresowania typerów z dłuższym stażem. Osoby te doskonale wiedzą, że bez zasilenia swojego konta nie pojadą dalej. Dlatego bukmacherzy chcąc zachęcić ich do dalszych działań oferują dodatkowy procent a nawet podwojenie kolejnego depozytu - z tego względu często promocja tego rodzaju nosi nazwę bonusu 200%.

Bonusy a aplikacje

 
Działalność bukmacherów przeniosła się w przeważającej części do internetu - a dziś każdy z nas ma przy sobie smartfon z Androidem lub iOSem, na którym można zainstalować aplikację ulubionego serwisu bukmacherskiego, wobec czego dla nowych użytkowników aplikacji często przewidziane są dodatkowe atrakcje. Forma bonusu oczywiście może się diametralnie różnić (dlatego zawsze czytajmy regulaminy bukmacherów), ale zadanie tej formy promocji jest jasne - przyciągnąć nowych użytkowników aplikacji, aby mieli jeszcze łatwiejszy dostęp do typowania.

Na nic jednak bonusy, gdy...

 
...mamy do czynienia z nieuczciwym bukmacherem. A należy mieć świadomość, że oprócz licencjonowanych, legalnych bukmacherów możemy łatwo naciąć się na stojące w sprzeczności z prawem firmy oferujące zakłady bukmacherskie. Bonusy oferowane przez te podmioty mogą kusić warunkami, o jakich w przypadku legalnej bukmacherki można jedynie pomarzyć - ale co z tego, jeśli buk okaże się nieuczciwy i zatrzyma wygraną dla siebie albo po ludzku wpadniemy i narazimy się na wysoką grzywnę? Jeśli już mamy ryzykować - lepiej zrobić to w serwisie, co do którego mamy s

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku