Praca w opiece w Niemczech jest jedną z najczęstszych zawodów wykonywanych przez panie w wieku emerytalnym. Nie można się temu dziwić ? praca ta nie ma wygórowanych wymagań, można na niej dobrze zarobić i zrealizować swoje cele. Nieważne, czy zbierasz pieniądze na remont mieszkania czy na wesele syna lub po prostu chcesz odłożyć dodatkowy pieniądz do kieszeni ? praca opiekunki osób starszych w Niemczech może być też dla Ciebie.

Wyjazd na własną rękę czy z agencją?

Może się zdarzyć, że jakaś koleżanka, która dorabia sobie jako opiekunka osób starszych w Niemczech odradza Ci współpracę z agencją. Z pewnością ma dobre intencje: nie chce, by firma zabrała Ci części pieniędzy, które przecież Ty zarobiłaś. Po co polegać na obcych ludziach? Ofert pracy w opiece w internecie jest mnóstwo – wystarczy na którąś się zdecydować i jechać.
W takim momencie należy się zatrzymać i przeanalizować możliwe scenariusze. Niestety opiekunka wyjeżdżająca samodzielnie dużo ryzykuje. Może paść ofiarą oszustwa lub własnej niewiedzy. Niewiele pań w wieku emerytalnym zna dobrze niemiecki rynek pracy, więc nie wie, jakie w ogóle ma prawa i jakich warunków owej pracy może żądać.

Niewiele pań zna też język na tyle dobrze, by zrozumieć wszystkie zapisy w umowie. To daje wiele możliwości oszustom. W niektórych przypadkach opiekunka jest zatrudniana „na słowo”: rodzina podopiecznego nie daje do podpisania żadnej umowy, a potem odmawia wypłacenia wynagrodzenia, tłumacząc pokrętnie, że praca nie została dobrze wykonana.
Gdy wyjeżdżasz sama, musisz też sama o wszystko zadbać: o transport, ubezpieczenie zdrowotne i przed wypadkami. Musisz sama odprowadzać składki i podatek, tylko w którym kraju? W Polsce czy w Niemczech?
Na szczęście można oszczędzić sobie wszystkich tych zmartwień – wystarczy nawiązać współpracę z agencją godną zaufania.
 

Współpraca z Ostiną Opieka

Ostina posiada wieloletnie doświadczenie na rynku, a komfort i bezpieczeństwo pracy opiekunek to jej priorytet. Z Ostiną opiekunka jest w bezpiecznych rękach.
Opiekunkom przedkładamy do podpisania umowę wyłącznie po polsku. Dzięki temu współpracowniczka oszczędza mnóstwo czasu i nerwów – nie musi rozszyfrowywać umowy ze słownikiem w ręku. Na zapoznanie się z zapisami w umowie opiekunka poświęca tyle czasu, ile potrzebuje.
Nasze oferty pracy w opiece są jednymi z najatrakcyjniejszych na rynku. Przedział zarobków wynosi 8-10 tysięcy złotych netto miesięcznie. Opiekunka nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów: transport zapewnia firma, a nocleg i wyżywienie rodzina podopiecznego. Każda oferta jest wynikiem ankiety wypełnianej przez seniora lub jego bliskich. W ogłoszeniu znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące podopiecznego, chorób, jakie mu doskwierają, oraz warunków mieszkalnych. Dowiesz się też, czy na danym zleceniu można palić papierosy oraz czy wymagane jest prawo jazdy. Szczegóły znajdziesz na https://ostina-opieka.pl/oferty-pracy-opieka-niemcy .
Oferty dopasowują nasi rekruterzy odpowiednio do doświadczenia, warunków i stopnia znajomości języka opiekunki. Chcemy, by opiekunka czuła się na zleceniu komfortowo.
Każda opiekunka jest objęta opieką koordynatora, któremu opiekunka może zgłosić swoje uwagi lub wątpliwości. Może też zgłosić się do niego o pomoc w przypadku nietypowych sytuacji. Opiekunki pracujące z Ostiną nigdy nie są pozostawione same sobie.
Panie nie musza też się martwić o ubezpieczenia czy składki: ZUS, karta EKUZ, zaświadczenie A1 – to wszystko zapewnia firma.
 
Warto nawiązać współpracę z firmą posiadającą certyfikat Rzetelna Firma. Naszej firmie zaufało już ponad 5000 zadowolonych opiekunek. Jeśli chcesz do nich dołączyć, aplikuj za pomocą formularza na stronie https://ostina-opieka.pl/ lub telefonicznie. Pomagaj innym i zarabiaj jednocześnie!

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku