Makijaż permanentny to ciekawa alternatywa dla klasycznego makijażu. Gwarantuje doskonały wygląd przez cały dzień. Pozwala zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Przy okazji zapewnia doskonałe samopoczucie. Do kogo skierowany jest ten zabieg? Kto powinien się na niego zdecydować?

Makijaż permanentny dla kobiet aktywnych i zapracowanych

Makijaż permanentny polecany jest tym kobietom, które cenią sobie swój czas, a jednocześnie chcą na co dzień prezentować się perfekcyjnie. 

Na zabieg powinny zdecydować się te panie, które nie mają rano czasu na wykonywanie standardowego makijażu. W tym przypadku wystarczy nałożyć na twarz podkład, aby wyglądać doskonale. Nie trzeba sprawdzać, czy kreska przypadkiem się nie rozmazała. 

Makijaż permanentny sprawdzi się także w przypadku kobiet, które na co dzień dużo podróżują czy uprawiają sport - amatorsko lub wyczynowo. Cenią to sobie panie, które często korzystają z basenu lub sauny. 

Czy na makijaż permanentny mogą zdecydować się alergiczki?

Alergiczki często nie mogą na co dzień stosować kolorowych kosmetyków lub mają w tym przypadku ograniczone pole do popisu. Dla nich często makijaż permanentny to jedyne rozwiązanie, które pozwala na co dzień prezentować się nienagannie. Oczywiście w tym przypadku trzeba przed zabiegiem skonsultować się ze specjalistą lub wykonać specjalistyczne testy. Są bowiem takie barwniki, które wywoływać mogą uczulenie. To jednak na szczęście sytuacje bardzo rzadkie. Makijaż permanentny na ogół nie powoduje żadnych skutków ubocznych. 

Kiedy jeszcze warto wykonać makijaż permanentny?

Niestety chemioterapia czy androgenne kuracje hormonalne często skutkują wypadaniem rzęs oraz ubytkami włosów na łukach brwiowych. Makijaż permanentny może ten problem skutecznie rozwiązać. Zapewnia komfort psychiczny kobietom borykającym się z chorobą nowotworową czy przechodzącym kurację hormonalną. Zabieg ten uzupełnia braki włosów i tworzy brwi, które trudno odróżnić od tych naturalnych. Jednak makijaż permanentny wykonać można dopiero po kilku miesiącach od zakończonej chemioterapii. Należy to także skonsultować z lekarzem.

Makijaż permanentny sprawdza się w przypadku kobiet, które chcą zminimalizować dysproporcje twarzy lub dokonać delikatnej korekty rysów twarzy. Doskonale ukrywa niewielkie blizny czy przebarwienia skórne. To propozycja skierowana do kobiet w różnym wieku. Sporo cennych informacji na temat tego zabiegu znaleźć można na blogu sklepu internetowego quantumpmu.com.

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku