Wysokiej jakości wyposażenie stołówek, pozwala pracownikom i uczniom komfortowo spędzać przerwy i naładować akumulatory przed powrotem do obowiązków. Znaczącą rolę w aranżacji tych pomieszczeń odgrywają krzesła do jadalni. Podpowiadamy, jakim cechom i elementom warto się przyjrzeć, aby wybrać najlepszy dopasowany do potrzeb model siedziska.

Krzesła do stołówki szkolnej

Stołówka w szkole to miejsce, gdzie uczniowie nie tylko spożywają posiłki, ale również integrują się między sobą. Z tego powodu urządzając ją, trzeba zadbać o odpowiednią aranżację przestrzeni. Wybierając krzesła dla uczniów, należy dopasować je do ich wieku i wzrostu. Powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów i zapewniać wygodne podparcie dla kręgosłupa. Dzięki mnogości dostępnych na rynku modeli o różnych kształtach i kolorach można nowocześnie i funkcjonalnie urządzić stołówkę i sprawić, że dzieci będą chętniej spędzać w niej czas.

Krzesła do jadalni dla pracowników

Komfortowe spędzanie przerw, znacząco wpływa na poprawę wydajności pracy. Z tego powodu każdy pracodawca powinien zadbać o odpowiednie wyposażenie pomieszczeń socjalnych takich jak stołówki czy jadalnie pracownicze. Podstawowym krokiem jest zakup wygodnych krzeseł, które będą dopasowane do wystroju wnętrza – mówi Mirosław Stańczyk, ekspert z firmy EMPORO. – W naszym asortymencie oferujemy szeroką gamę modeli różniących się od siebie kolorami i designem, dzięki czemu bez problemu można dopasować odpowiedni mebel do reszty aranżacji, równocześnie dbając o komfort pracowników.

Jakie krzesła do stołówek wybrać?

Wybierając odpowiednie krzesła do jadalni, należy zwrócić uwagę na materiały, z których zostały wykonane. Warto wybrać meble, które będą łatwe do utrzymania w czystości. Powinny być również trwałe i wytrzymałe, aby były odporne na codzienne, intensywne użytkowanie. Dzięki temu będą służyły szkole lub firmie przez długie lata. Kolejną ważną cechą jest ich waga. W stołówkach najlepiej sprawdzają się lekkie, poręczne modele, które da się bez trudu przenosić i ustawiać, co znacznie usprawni prace porządkowe w pomieszaniu. Nie można również zapominać o ich funkcjonalności i wygodzie. Czasami jadalnie mogą okazjonalnie służyć innym celom – np. szkoleniowym. Wybór krzeseł dobrej jakości umożliwi wykorzystywanie tych pomieszczeń w różnych celach.

Jak dobrać krzesła do stołu?

Krzesła powinny być zawsze dobierane do stołu. Przy ich zakupie należy bowiem zwrócić uwagę na wysokość, na której znajduje się blat. Najlepiej, jeżeli siedzisko znajduje się około 30 centymetrów pod nim i mniej więcej 50 centymetrów nad podłogą. Istotna jest również szerokość krzesła. Rekomenduje się, aby każdej osobie siedzącej przy stole, zapewnić minimum 60 centymetrów miejsca. Co więcej, żadne z krzeseł nie powinno znaleźć się naprzeciwko nogi stołu. Należy tak rozplanować przestrzeń, aby meble znalazły się tylko w wolnych przestrzeniach pomiędzy nogami.

 

Powyższe instrukcje pomogą odpowiednio dobrać krzesła do stołówki czy jadalni. Główne cechy, na jakie trzeba zwrócić uwagę przy ich zakupie to przede wszystkim wygoda i funkcjonalność. Warto również zatroszczyć się o to, aby były odpowiednio ustawione i charakteryzowały się trwałością i solidnym wykonaniem.Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku