Jak ujędrnić skórę – domowe sposoby

Według licznych badań naukowych , skóra po 25. roku życia zaczyna się stopniowo starzeć, czego efektem są pierwsze zmarszczki oraz utrata jędrności skóry. Z czasem deformacji ulega także owal twarzy – kontury są mniej wyraźne, policzki stają się obwisłe, pojawiają się wyraźne worki pod oczami. Dlatego wiele kobiet zaczyna szukać skutecznych rozwiązań, które pozwolą podnieść opadający owal twarzy i sprawią, że skóra nadal stanie się jędrna. Najlepszą opcją są poszczególne zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej i kosmetologii, które stanowią doskonale remedium zarówno na pierwsze, jak i postępujące oznaki starzenia się skóry.

Na wstępie należy wspomnieć o domowych sposobach na jędrną skórę przez jak najdłuższy czas. Co prawda w magiczny sposób nie zatrzymamy biologicznego zegara i procesu starzenia się skóry, natomiast możemy go nieco spowolnić bądź przeciwdziałać efektom jego działania. Ważna jest więc regularna i właściwa profilaktyka, polegająca głównie na zdrowym stylu życia – odpowiedniej diecie, aktywności fizycznej, unikaniu stresu, odpoczynku. Ponadto istotna jest codzienna pielęgnacja skóry twarzy – dokładne jej oczyszczenie, stosowanie preparatów z wysokim filtrem ochronnym, odpowiednie nawilżanie i odżywianie. Na rynku dostępnych jest wiele kremów, balsamów oraz innych kosmetyków o różnorodnym składzie i zastosowaniu, których zadaniem ma być przeciwdziałanie oznakom starzenia się skóry. Należy jednak przyznać, iż ich działanie jest wyłącznie powierzchowne i żaden, choćby najlepszy preparat do stosowania zewnętrznego nie będzie w stanie poprawić opadającego owalu twarzy czy na tyle ujędrnić skórę, byśmy byli w pełni zadowoleni z efektów jego działania. Dlatego też na pomoc przychodzą specjalistyczne zabiegi, których efekty nie tylko szybko dostrzeżemy, ale także będą one stosunkowo trwałe.

Zabiegi skutecznie ujędrniające skórę i poprawiające owal twarzy

Modelowanie owalu twarzy możliwe jest na kilka sposobów – istnieją zarówno metody inwazyjne, jak chirurgiczny lifting twarzy oraz małoinwazyjne, a nawet bezinwazyjne, jak zabieg Ulthera, wolumetria twarzy czy lifting nićmi.

Zabieg ULTHERA

To rewolucyjny zabieg, który pozwala odzyskać młodzieńczą jędrność skóry w wybranych miejscach na twarzy. Umożliwia przeprowadzenie dokładnej diagnostyki, poprzez wizualizację struktur poszczególnych tkanek, dzięki czemu specjalista może zaplanować dalszy przebieg zabiegu, by przyniósł on jak najlepsze rezultaty. W następnym kroku wykorzystuje się ultradźwięki o odpowiednio dobranych parametrach, których fale przecinając się w konkretnych miejscach pod skórą tworzą punkty koagulacji termalnej. W efekcie organizm pobudzany jest do naturalnej produkcji kolagenu, przywracając skórze jędrność i poprawiając elastyczność. Skóra ulega stopniowemu unoszeniu, dzięki czemu znacznie poprawia się owal twarzy.

Wolumetria twarzy

To zabieg to pewnego rodzaju modelowanie twarzy bez użycia skalpela. Dzięki niej możliwe jest przywrócenie właściwego owalu twarzy oraz poprawa jędrności skóry, najczęściej wykorzystując do tego preparaty na bazie kwasu hialuronowego lub własny tłuszcz. W ramach wolumetrii twarzy wykonuje się m.in. miękki lifting, czyli wprowadzenie w odpowiednie miejsca, przy użyciu kaniuli, kwasu hialuronowego, nadając tkankom miękkim właściwą objętość i działając liftingująco na okolice twarzy – źródło: https://www.drszczyt.pl/blog/wolumetria-twarzy-na-czym-polega-i-jakie-sa-jej-efekty W podobny sposób wykonuje się lipotransfer, a więc przeszczep tkanki tłuszczowej, która najpierw pobierana jest z określonych miejsc – zwykle okolic brzucha – następnie odpowiednio odwirowana, po czym podana w miejsca tego wymagające

Lifting nićmi

Kolejnym zabiegiem silnie liftingującym skórę twarzy jest ten z zastosowaniem nici liftingujących. Cieszy się on dużą popularnością, gdyż daje spektakularne efekty i przynosi szybkie rezultaty. Aplikacja nici odbywa się przy użyciu cienkiej igły, przy czym wyróżniamy kilka rodzajów nici, których wybór uzależniony jest od potrzeb pacjenta oraz parametrów jego skóry. Mogą to być chociażby nici ze specjalnymi haczykami, które odpowiednio unoszą tkanki lub nici PDO, które tworzą swoiste „rusztowanie” dla tkanek, a z czasem ulegają rozpuszczeniu, stymulując skórę do produkcji kolagenu.

Opadający owal twarzy i utrata jędrności skóry twarzy jest nie tylko problemem natury estetycznej, ale w dużej mierze może wpływać także na komfort psychiczny osoby, której on dotyczy. Wymienione powyżej zabiegi pozwolą przywrócić skórze młodzieńczy wygląd, znacznie poprawiając samopoczucie – to gwarancja najwyższej skuteczności, przy zachowaniu maksimum bezpieczeństwa.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku