W dzisiejszym świecie technologia otacza nas niemal z każdej strony. Nawet proste przyrządy codziennego użytku wyposażone są w nowoczesne rozwiązania technologiczne, pozwalające na ich precyzyjniejszą pracę. Doskonale widać to na przykładzie szczoteczek do zębów. Coraz więcej osób bowiem decyduje się na szczoteczkę elektryczną. Są one doskonałą alternatywą dla klasycznej szczoteczki manualnej. Dlaczego? Szczoteczki elektryczne dzięki zastosowaniu takich technologii jak wbudowany timer, czy czujnik siły nacisku pozwalają na dokładniejsze i precyzyjniejsze dbanie o higienę jamy ustnej w porównaniu do klasycznych szczoteczek.
Obecnie na rynku można znaleźć wiele modeli szczoteczek elektrycznych, a ich producenci wymyślają coraz to nowsze sposoby, żeby przekonać klientów do wyboru ich marki. O tym, po którą markę warto sięgnąć i jak wybrać najlepszą szczoteczkę elektryczną dowiedzą się Państwo z dalszej części tego artykułu.
  1. Szczoteczki elektryczne - dlaczego warto ich używać?
  2. Jaka jest najlepsza szczoteczka elektryczna?
  3. Elektryczne szczoteczki do zębów dla dzieci

1. Szczoteczki elektryczne - dlaczego warto ich używać?

Zdrowy i piękny uśmiech to wizytówka człowieka oraz oznaka zdrowia. Dlatego tak ważna jest prawidłowa codzienna pielęgnacja zębów szczoteczką elektryczną. To proste urządzenie ma wiele zalet i korzystny wpływ na poprawę higieny jamy ustnej.
Przy stosowaniu tradycyjnej szczoteczki należy pamiętać o stosowaniu odpowiedniej techniki, która pozwoli nam uniknąć podrażnień dziąseł oraz uszkodzenia szkliwa. Elektryczna szczoteczka do zębów natomiast daje nam gwarancję bezpieczeństwa przez wbudowany czujnik siły nacisku. Wykonuje ruchy po powierzchni zębów za nas, zapewniając głębokie czyszczenie przestrzeni międzyzębowych. Ruchy pulsacyjne, oscylacyjne i rotacyjne pozwalają na usunięcie przebarwień oraz płytki nazębnej.
Warto także podkreślić, że ruchy wykonywane przez elektryczną szczoteczkę są nawet cztery razy szybsze, niż te wykonywane przez człowieka, co także wpływa na skuteczność działania. Ważnym elementem są również końcówki wymienne, dzięki którym szczoteczki elektryczne mogą służyć przez wiele lat.

2. Jaka jest najlepsza szczoteczka elektryczna?

Jak wybrać odpowiednią szczoteczkę do codziennej higieny? Wśród Polaków od lat prym wiedzie szczoteczka elektryczna Oral-B. Nic dziwnego, ponieważ marka ta przez lata konsekwentnie pracuje nad swoją pozycją na rynku, wzbogacając kolejne modele szczoteczek o coraz to nowsze rozwiązania. Aktualnie zakup szczoteczki elektrycznej od renomowanej marki pozwala na użytkowanie inteligentnego wręcz urządzenia, które dzięki bieżącej analizie szczotkowania zębów, przekazuje wskazówki mające na celu sprawić, by czynność ta była jak najdokładniejsza.
Nikogo więc chyba nie dziwi, że szczoteczka elektryczna Oral B to według wielu rankingów internetowych i opinii klientów najlepsza szczoteczka do zębów.

3. Elektryczne szczoteczki do zębów dla dzieci

Ze szczoteczki elektrycznej oczywiście mogą korzystać również dzieci, także te w wieku wczesnoszkolnym. Czym powinna charakteryzować się szczoteczka elektryczna dla dzieci? Tutaj także nie bez znaczenia jest technologia, bowiem warto, żeby była ona wyposażona we wbudowany czujnik nacisku, do precyzyjnego mycia zębów oraz w sygnalizator czasu mycia. Timer pomoże dziecku w kontroli czasu. Czyszczenie zębów powinno bowiem trwać dokładnie dwie minuty, czyli tyle czasu, ile zalecają dentyści.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku