Przeszukujesz torebkę, usiłując znaleźć telefon, a jego tam nie ma. Jeżeli zdarzyła Ci się kiedyś podobna sytuacja, wiesz, że może ona skutecznie podnieść ciśnienie. Zwłaszcza jeśli smartfona nie ma również w kieszeni płaszcza. W głowie kłębi się milion myśli: może ktoś Ci go ukradł? Albo telefon wypadł Ci, gdy biegłaś na autobus? Co zrobić, gdy zgubisz telefon? Podpowiadamy!


Przede wszystkim: nie panikuj. Przypomnij sobie, gdzie ostatnio używałaś telefonu. Może zostawiłaś go na stoliku w kawiarni lub na ławce w parku? Jeśli wróciłaś do tych miejsc i okazało się, że jednak nie ma tam Twojego smartfona, nie musi oznaczać to, że powinnaś rozejrzeć się za nowym urządzeniem. Sprawdź, jak łatwo i skutecznie namierzyć swoje urządzenie i odzyskać swój telefon.

 „Znajdź moje urządzenie!”

Ach, gdyby mieć lampę, w której mieszka spełniający życzenia dżin, wystarczyłoby rozkazać: znajdź moje urządzenie! i po kłopocie. Rzeczywistość to nie bajka, okazuje się jednak, że możesz poprosić o wskazanie, gdzie znajduje się Twój telefon, nie dżina, lecz… specjalną aplikację! Pamiętaj jednak, że aby namierzyć telefon za pomocą aplikacji, powinnaś się najpierw zarejestrować się na stronie internetowej i wprowadzić swój numer telefonu.

 Darmowe namierzanie telefonu – jak to działa?

Jeżeli interesuje Cię darmowe namierzanie telefonu w przypadku jego zagubienia lub kradzieży, powinnaś najpierw zarejestrować się na portalu lokalizo.pl. Rejestracja jest bezpłatna. W następnym kroku wybierz i opłać interesujący Cię pakiet oraz wpisz do 10 numerów telefonów, które chcesz lokalizować. Następnie pobierz na swój telefon darmową aplikację, która umożliwi zlokalizowanie Twojego urządzenia w razie potrzeby. Informacje o miejscu, w którym znajduje się Twój smartfon, będziesz mogła sprawdzić w specjalnym panelu po zalogowaniu się na swoje konto.

 

 Lokalizuj smartfon swojego dziecka

Aplikacja do lokalizowania telefonu przyda się nie tylko podczas zaginięcia Twojego urządzenia. Jeśli zdecydowałaś się podarować dziecku smartfon, możesz czasami chcieć sprawdzić, gdzie znajduje się Twoja pociecha.

To zrozumiałe – telefon dziecka może się rozładować, a ono spóźniać się z powrotem do domu po szkole. Wówczas w głowie mogą rodziców mogą pojawiać się najczarniejsze scenariusze. W takim przypadku dzięki aplikacji będziesz mogła łatwo sprawdzić, gdzie znajduje się Twoje dziecko. Będziesz spokojniejsza o jego bezpieczeństwo, kiedy akurat znajduje się poza domem.

 

Pierwszy smartfon dla dziecka? Zadbaj o jego bezpieczeństwo!

Poza tym roztargnione dzieci często zapominają, gdzie zostawiają swoje rzeczy – również tak cenne jak smartfon. Jeśli zdarzy się to w domu, wystarczy zadzwonić na numer dziecka – dźwięk dzwonka podpowie Ci, gdzie leży urządzenie. Jeśli jednak Twoje dziecko zgubi swój telefon poza domem, Twoim ratunkiem okaże się aplikacja lokalizująca. Dzięki niej szybko sprawdzisz, gdzie znajduje się urządzenie, co pozwoli Ci nieraz zaoszczędzić niemałe pieniądze.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku