Odczuwasz ból mięśniowy w wyniku przepracowania lub przemęczenia? Wykonujesz fizyczną pracę i potrzebujesz regeneracyjnego masażu na koniec dnia? Intensywnie trenujesz i chcesz, aby Twoje mięśnie pracowały bez zarzutu przed ważnymi zawodami? Wypróbuj pistolet do masażu MediGunPRO. To urządzenie łatwe w użyciu i bardzo poręczne. Poznaj specyfikę produktu marki Casada i dowiedz się więcej o jego zaletach.

Urządzenia do masażu idealne dla Ciebie

Uprawianie sportu wiąże się z ryzykiem kontuzji i przeciążeń. Dzieje się to zwłaszcza na szczeblu amatorskim, kiedy nie można jeszcze liczyć na profesjonalną opiekę lekarzy i fizjoterapeutów. To przywilej zawodowych sportowców, którzy utrzymują się z uprawiania ulubionej dyscypliny. Wiele osób, nawet jeśli dąży do profesjonalnego podejścia, musi samodzielnie zadbać o swoje ciało i mięśnie.

W tym celu powinno się wszelkie urazy konsultować ze specjalistami. Działaniem prewencyjnym i wspomagającym rehabilitację może być natomiast używanie urządzenia do masażu. Na szczęście można takie akcesoria dostać bez problemu i to nawet o konkretnym przeznaczeniu. Pistolet do masażu MediGunPRO został stworzony do masażu punktowego. Wprawiona w ruch głowica generuje wibracje i tym samym pobudza się ruch mięśni.

Tego rodzaju sprzęt pomaga skutecznie poradzić sobie np. z zakwasami, spięciem oraz sztywnością mięśni. Okazuje się przydatny także wtedy, gdy ćwicząca osoba odczuwa po sesji treningowej trwały ból. Pistolet do masażu MediGunPRO dociera do najgłębszych partii mięśni i rozluźnia powstałe napięcia. Doskonale sprawdza się, gdy trzeba przyspieszyć regenerację sportową lub proces długotrwałej rehabilitacji. Urządzenia do masażu tego rodzaju są używane zarówno w domu, jak i w profesjonalnych gabinetach fizjoterapeutycznych.

Sprawdź pistolety do masażu na: https://casada.pl/kategoria-produktu/fitness/pistolet-wibracyjny

Jakie wyposażenie ma pistolet do masażu marki Casada?

Co sprawia, że perspektywa zakupu urządzenia do masażu jest tak zachęcająca? W zestawie z MediGunPRO znajduje się 6 różnych końcówek masujących. Można zatem wybrać tę, która daje najlepsze rezultaty w konkretnym przypadku. Pistolet do masażu może pracować w dwóch trybach: automatycznym i ręcznym. To od użytkownika zależy, czy prędkość pracy urządzenia będzie zmienna, czy stała. Do wyboru jest aż 5 prędkości, a zakres uderzeń na minutę mieści się w przedziale od 1800 do 3400.

Trzeba też wspomnieć, że ten pistolet do masażu ma wiele możliwości zastosowania.  Niektóre końcówki są przeznaczone do konkretnych partii mięśni, a inne są bardziej uniwersalne i można ich używać na całym ciele. Gdy potrzebujemy rozmasować mięśnie wzdłuż kręgosłupa, wystarczy wybrać rozwidlone zakończenie, które stanowi wyposażenie zestawu. Natomiast falowana końcówka pozwala rozmasować okolice stawów, ponieważ jest miękka i zapewnia dobrą amortyzację wibracji.

Rozważ zakup urządzenia do masażu w sklepie online Casada. To producent i dostawca nie tylko pistoletów wibracyjnych. Fotele masujące i masażery niemieckiej marki cieszą się uznaniem na całym świecie i stanowią wyposażenie profesjonalnych gabinetów fizjoterapeutycznych oraz salonów odnowy biologicznej.


Najczęściej zadawane pytania


Dlaczego nasze mięśnie potrzebują regeneracji po treningu?

Gdy ćwiczymy, w kontrolowany sposób uszkadzamy nasze mięśnie, pobudzając je w ten sposób do regeneracji i wzrostu. Dlatego, aby rozpocząć kolejny trening, należy odczekać 2-3 dni i dać mięśniom czas na odpoczynek i zregenerowanie się po wysiłku.

Czy warto zainwestować w pistolet do masażu?

Sprawdzi się on zarówno u amatorów, jak i u zawodowych sportowców. Gdy kończymy trening, mięśnie są spięte, konieczne jest ich odpowiednie rozluźnienie, co czasem jest trudne bez pomocy fizjoterapeuty. Odpowiednie używanie pistoletu do masażu sprawi, że odczujesz wyraźną ulgę w napięciu mięśniowym, a co dodatkowo ważne pomoże Ci to uniknąć kontuzji.

Jak wybrać pistolet do masażu dla siebie?

Najlepiej w wyborze kierować się opiniami innych użytkowników i upewnić się, że wybrane urządzenie będzie w pełni zaspokajać nasze oczekiwania. Porównaj również funkcje poszczególnych pistoletów do masażu. Wówczas na pewno wybierzesz odpowiedni.

Czy pistolet do masażu do przydatne urządzenie dla zawodowych sportowców?

Można powiedzieć, że nawet niezbędne. W zawodowym uprawianiu sportu nieustannie pojawiają się spięcia mięśniowe, które mogą w łatwy sposób doprowadzić do kontuzji. Dlatego masowanie się nawet dodatkowo w domu po treningu pistoletem może przynieść same korzyści. W przypadku trudniej dostępnych partii mięśniowych będzie trzeba poprosić kogoś o pomoc, jednak wiele można zrobić samodzielnie.

Jak wygląda zasilanie takich pistoletów do masażu?

Najczęściej działają one na akumulatorze, a więc co pewien czas musisz podłączyć je do prądu i naładować, podobnie jak telefon. W związku z tym warto przed zakupem przyjrzeć się również pojemności baterii, bo będzie to świadczyło o wytrzymałości urządzenia na jednym ładowaniu.


Podobne artykuły:


Wersja do druku