Meble są niezbędne w każdym gabinecie i salonie kosmetycznym. To właśnie one pomagają specjalistom w wykonywaniu zabiegów w sposób wygodny zarówno dla nich, jak i dla samych klientów. Są też niezbędne do przechowywania wszystkich urządzeń, akcesoriów i kosmetyków. Zobaczmy zatem, po jakie warto sięgnąć.


Czy specjalnie zaprojektowane meble kosmetyczne są niezbędne?

Meble zaprojektowane z myślą o gabinetach kosmetycznych powinny być w nich wykorzystywane przede wszystkim ze względu na swoją wysoką funkcjonalność. Są projektowane i wykonywane tak, aby zapewniały jak najwygodniejsze i największe miejsce do przechowywania wszystkich niezbędnych akcesoriów i urządzeń. W ten sposób umożliwiają zachowanie dużej ilości wolnego (niezbędnego) miejsca w każdym, nawet stosunkowo małym gabinecie.

Meble kosmetyczne są też projektowane w taki sposób, aby gwarantowały wygodę ich użytkowania specjalistom, jak i klientom. W szczególności warto zwrócić uwagę na fotele kosmetyczne, które można znaleźć pod adresem https://activeshop.com.pl/. Ich budowa umożliwia między innymi regulację wysokości i sposobu ustawienia klienta, co pomaga w przeprowadzaniu wszelkiego rodzaju zabiegów. Dlatego też specjalistycznie dedykowane meble mogą sprawdzać się w gabinecie lepiej niż te, które mają ogólne przeznaczenie.
 

Meble o wysokiej funkcjonalności

Aby powiedzieć o tym, który rodzaj mebli kosmetycznych będzie najlepszy, najlepiej jest zacząć od ich funkcjonalności. Im więcej możliwości zapewniają meble, tym lepiej. Dlatego też powinny być dostosowane do pełnienia różnych funkcji. Jest tak między innymi w przypadku wspomnianych już regulowanych foteli kosmetycznych.

Jednocześnie dużą funkcjonalnością mogą odznacza się meble mobilne, takie jak szafki na kółkach czy obrotowe taborety dla kosmetyczek. Możemy je ustawiać w dowolnych miejscach i szybko przesuwać względem klienta. W ten sposób zarówno kosmetyczka może ustawiać się w najwygodniejszej dla siebie pozycji, jak też poprowadzi za sobą wszystkie akcesoria, których w tym momencie potrzebuje i nie będzie musiała oderwać się od pracy, by po nie sięgnąć.

 

Wysoka jakość wykonania

Meble kosmetyczne będą wykorzystywane codziennie, przez wiele kolejnych dni i przez wielu klientów. W związku z tym należy wybierać wyłącznie te, które wykonane zostały z najtrwalszych materiałów. Wysoka jakość chromowanej stali, płyty MDF czy drewna, a także innych detali sprawi, że zawsze będą się zachowywać i prezentować tak samo dobrze.


Elegancka stylizacja i wygoda

W gabinecie kosmetycznym każdy klient powinien czuć się dobrze, wygodnie i spokojnie. Dlatego też poza całą funkcjonalnością mebli kosmetycznych, należy zwrócić uwagę na ich wygląd. Mają być eleganckie, stylowe, a jednocześnie wygodne. Tylko dzięki temu możliwe będzie zapewnienie klientom najwyższej wygody i poczucia, że są traktowani dosłownie po królewsku. Estetyka wnętrza także poprawi ich samopoczucie i wpłynie na pozytywny odbiór samego pomieszczenia, jak i profesjonalizmu, który panuje w gabinecie. Pamiętaj, że meble mogą być odebrane jako wyraz tego, jaki jest twój salon: estetyczny, luksusowy i przyjazny, co warto wykorzystać, aby działać na podświadomość klientów.


Najczęściej zadawane pytania


Czy meble w gabinecie kosmetycznym muszą być wykonane ze specjalnego materiału?

Nie ma konkretnego wymogu, jednak należy pamiętać, że wszystkie powierzchnie muszą umożliwiać łatwą dezynfekcję. Najlepiej poprzez wycieranie specjalnym środkiem. Są one stosunkowo silne, więc i powierzchnie muszą cechować się wytrzymałością i odpornością na nie.

Jaki kolor mebli do gabinetu kosmetycznego wybrać?

Zdecydowanie najpopularniejsze są te w kolorze białym, jednak nie jest powiedziane, że nie sprawdzą się inne, np. bladoróżowe, czy delikatnie zielonkawe. Tak naprawdę decyzja należy do Ciebie i tego, jaki ma być wystrój i design Twojego gabinetu.

Gdzie zamawiać meble do gabinetu kosmetycznego?

W swojej ofercie posiada je wiele branżowych hurtowni stacjonarnych. W związku z tym, jeśli chcesz obejrzeć, dotknąć, sprawdzić, to możesz wybrać się właśnie w takie miejsce. Często jednak porównuje się obecnie ceny również w hurtowniach w sieci. Dobrą opcją będzie ponadto przejrzenie lokalnych serwisów ogłoszeniowych, gdyż często przy likwidacji gabinetu takie meble, w idealnym stanie są wyprzedawane zdecydowanie taniej.

Jakie meble będą potrzebne w salonie kosmetycznym?

Poza oczywistymi, takimi jak fotel kosmetyczny, czy fotel do pedicure, niezbędne będzie również biurko i krzesełka do wykonywania manicure. Przydadzą się komody z szufladami i półki, na których wyeksponujemy kosmetyki. Jednak dokładna ilość i rodzaj mebli zależy od tego, jak duże jest pomieszczenie i jakie zabiegi dokładnie będziemy wykonywać.

Czy meble na wymiar do gabinetu kosmetycznego to dobry pomysł?

Jeśli chcesz stworzyć wyjątkową i jedyną w swoim rodzaju przestrzeń, to z pewnością warto rozważyć wykonanie mebli na indywidualne zamówienie, które w pełni dopasujesz pod względem funkcjonalności.


Podobne artykuły:


Wersja do druku