Producenci szczoteczek do zębów prześcigają się w pomysłach i swoich zapewnieniach o jakości swoich produktów. Bez wątpienia jednak panuje przekonanie, że wśród wszystkich wymyślonych do dziś przedmiotów, to właśnie szczoteczka soniczna i elektryczna toczą między sobą bój o to, która z nich jest najlepsza. Część z wątpliwości postaram się rozwiać w tym artykule.

Jak działają szczoteczki soniczne?

 
Szczoteczka soniczna to jeden z rodzajów szczoteczki elektrycznej. Charakteryzuje się wydłużoną główką o kształcie szczoteczki manualnej. Pod wpływem energii elektrycznej wykonuje ruch boczny. Szczoteczkę soniczną możemy kupić i używać jej do codziennej higieny jamy ustnej. Używanie tego modelu znacznie wzmacnia skuteczność mycia zębów. Dzięki odpowiednim włóknom i mocy, czyszczenie przestrzeni międzyzębowych jest znacznie prostsze nić w przypadku tradycyjnej szczoteczki do zębów. Modele soniczne pozwalają również wykonać masaż dziąseł i znacznie lepiej czyszczą przestrzeń pomiędzy zębami a aparatem ortodontycznym. W szczoteczkach sonicznych bardzo ważne jest włosie główki, które powinno być wykonane z produktów premium by jeszcze lepiej spełniać swoje zadanie. 
 

Jak działają szczoteczki elektryczne?

 
Szczoteczka elektryczna bardzo dobrze czyści płytkę nazębną dzięki swojej obrotowej główne. Szczoteczka rotacyjna pozwala zrezygnować z nici dentystycznej i każdego dnia dbać o higienę jamy ustnej na najwyższym poziomie. Kształt główki czyszczącej sprawia, że bez większych problemów włosie dostaje się do trudno dostępnych miejsc i czyści zakamarki między zębami pozbywając się bakterii i resztek jedzenia. Szczoteczka obrotowa posiada czujnik siły nacisku i pozwala wybrać dowolną technikę szczotkowania. Główka dociska włosie na powierzchni zębów i obrotowe ruchy pomagają w pielęgnacji dziąseł. 

Szczoteczka soniczna a eletryczna - którą wybrać?

 
Zarówno szczoteczka elektryczna jak i szczoteczka soniczna oral b sprawdzą się w naszych domach. Różnica pomiędzy szczoteczką soniczną a elektryczną polega tylko na kształcie główki. Jeśli chcemy dbać o czystość naszej płytki nazębnej to powinniśmy wybrać szczoteczkę i technikę mycia zębów, która będzie odpowiadać naszym potrzebom. Dzięki temu zadbamy o świeży oddech, zdrowe dziąsła i białe mocne zęby. Jeśli więc nosimy się z zamiarem zakupu szczoteczki elektrycznej to powinniśmy zastanowić się nad producentem i modelem, który będzie spełniał nasze oczekiwania.  
 
Artykuł powstał we współpracy z Oral-B

Najczęściej zadawane pytania


Czy szczoteczka elektryczna to dobry wybór dla dziecka?

Okazuje się, że szczoteczki elektryczne potrafią skutecznie zachęcić dzieci do dokładniejszego i dłuższego mycia zębów. Zakładając, że powinny one być szczotkowane przez trzy minuty, warto wybrać taką, którą po włączeniu właśnie przez tyle czasu będzie pracować, po czym się wyłączy.

Czy wybrać twardą, średnią czy miękką szczoteczkę?

Osoby, które mają wrażliwe dziąsła lub chorują na choroby przyzębia, muszą zwykle korzystać z miękkich szczoteczek do zębów. Jeśli jednak nie masz takich problemów, możesz dopasować ją do swoich upodobań i preferencji.

Kiedy sprawdzi się szczoteczka soniczna?

Jest ona rodzajem szczoteczki elektrycznej, jednak sposób jej działania sprawia, że pomaga lepiej doczyścić zęby, a przede wszystkim przestrzenie między zębowe. Jest to szczególnie ważne dla osób z ciasno rozmieszczonymi zębami oraz dla tych noszących aparaty ortodontyczne.

Skąd mam wiedzieć, jaki rodzaj szczoteczki do zębów będzie dla mnie najlepszy?

Jeśli chcesz jak najlepiej zadbać o zęby, jednak nie wiesz, jaka szczoteczka najlepiej sprawdzi się w przypadku Twojego uzębienia, to najlepszą opcją jest zapytanie o radę swojego dentysty. Jeśli rozważasz elektryczną i nie wiesz na jaką dokładnie funkcjonalność się zdecydować, to również możesz uzyskać niezbędną pomoc.

Jak często należy myć zęby?

Zaleca się, aby myć zęby przynajmniej dwa razy dziennie ? rano i wieczorem, jednak można spotkać się również z opinią, że wskazane jest ich umycie po każdym spożytym posiłku. Dzięki temu mamy unikać niszczącej płytki nazębnej, która prowadzi do próchnicy.


Podobne artykuły:


Wersja do druku