Ty i Twój maluszek już jesteście w domu? Zadbaj, aby stworzyć bezpieczne miejsce dla niego. Choć na razie noworodek wymaga ciągłej opieki i pielęgnacji, to wraz z mijającym czasem zacznie eksplorować mieszkanie. Dlatego warto zainwestować w zabezpieczenia, które ochronią malucha przed niebezpiecznymi sytuacjami. Dowiedz się, jak przygotować wnętrze, tak by było odpowiednie dla dziecka.

 

Dlaczego warto zadbać o blokady ochronne dla dzieci?

Na co dzień możesz nie zauważać, ile niebezpiecznych miejsc może być w Twoim mieszkaniu. Jednak po głębszym zastanowieniu zwykłe wyposażenie wnętrza jest ryzykowne dla malucha. Przecież u nikogo nie brak takich elementów, jak:

  • ostre kanty mebli,
  • schody,
  • gniazda elektryczne,
  • chemia czyszcząca,
  • szuflady z ostrymi nożami,
  • przybory pielęgnacyjne.

Z pozoru zwykłe przedmioty codziennego użytku mogą sprawić, że Twoje dziecko się zrani. Dlatego, zanim maluch zacznie raczkować, zadbaj o odpowiednie zabezpieczenie wnętrza domu.

Bramki ochronne dla dzieci – gdzie powinny się znaleźć?

Zastanawiasz się, gdzie warto umieścić bramki ochronne dla dzieci? Wśród miejsc, które trzeba zabezpieczyć, najczęściej się wymienia:

  • klatkę schodową

Wydaje Ci się, że Twój maluch nie da rady podejść jeszcze do schodów? Niestety lepiej nie ryzykować i zawczasu zadbać o umieszczenie bramek ochronnych dla dzieci przy stopniach. Dzięki temu nawet chwila nieuwagi nie sprawi, że Twoja pociecha spadnie ze schodów. 

  • łazienkę

W łazience nie brak zarówno produktów pielęgnacyjnych, higienicznych, jak i chemii sprzątającej. Dlatego, jeśli uniknąć ryzyka spożycia przez malucha niebezpiecznych substancji, zabezpiecz to pomieszczenie dodatkowo za pomocą bramki dla dzieci.

  • kuchnię

Warto także zadbać o to, aby umieścić blokadę wszędzie tam, gdzie znajdują się ostre narzędzia – takie jak noże kuchenne. Dzięki temu zadbasz o odpowiednie warunki dla malucha.

Bramki ochronne dla dzieci powinny być wykonane z solidnych materiałów, a przy tym estetyczne. Takie produkty znajdziesz w ofercie sklepu internetowego Babyono

Gniazdka elektryczne – jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci?

Kolejnym elementem, który należy zabezpieczyć, są gniazdka elektryczne. Wszak wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do nieszczęścia. Warto zatem zainwestować w blokady przed dziećmi na gniazdka. Mają one formę zaślepki, a ich montaż jest niezwykle prosty. Dzięki uniwersalnemu designowi łatwo dopasować je do każdego gniazdka elektrycznego. Wyposażenie w blokadę rotacyjną sprawia, że maluch nie ma dostępu do otworów sieciowych, natomiast Ty nadal będziesz mógł korzystać z zasilania. Wystarczy użycie dowolnej wtyczki, za pomocą której odblokujesz zaślepkę.

 Blokady przed dziećmi na gniazdka oraz inne zabezpieczenia: blokady do mebli, szuflad, drzwi czy produkty przeznaczone na ostre kanty stołu, czy szafki, znajdziesz w specjalistycznych sklepach z ofertą dla dzieci i mam, takich jak Babyono. Wygodna forma zakupów online pozwoli na zamówienie wszystkich niezbędnych elementów, dzięki którym zadbasz o bezpieczeństwo malucha w domu.


Najczęściej zadawane pytania


Czy zabezpieczenia w domu są konieczne przy małym dziecku?

Z pewnością wiele z nich może okazać się pomocna, jeśli dziecko potrafi już samodzielnie się poruszać. Nie będą jednak potrzebne przy niemowlęciu. Jeśli jednak wiesz, że dziecko może otworzyć szafkę, szufladę czy okno, to warto zastosować wzmożoną ochronę, bo zawsze może się okazać, że na chwile spuścisz je z oczu.

Jak zabezpieczyć okna przed otwarciem przy małym dziecku?

Chyba jednym z najlepszych sposobów są klamki z kluczykami. Wówczas dziecko z pewnością nie otworzy takiego okna. Musisz jednak pilnować, aby je zamykać.

Jak zabezpieczyć kuchnię przed dzieckiem?

Jeśli jest to osobne pomieszczenie, to możesz zdecydować się na wstawienie w drzwiach bramki i ograniczenie dziecku dostępu do środka. Jeśli układ wnętrz na to nie pozwala, to możesz wstawić specjalne blokady do szafek i szuflad. Bardziej niebezpieczne sprzęty i narzędzia warto również przechowywać nieco wyżej.

Jak zabezpieczyć dostęp do detergentów w łazience?

Najlepiej, jeśli są one schowane w szafce u góry. Jeśli jednak jest to szafka pod zlewem, to również można zamknąć ją specjalną blokadą, która uniemożliwi dziecku otwarcie i wyjęcie czegokolwiek ze środka.

Jak zabezpieczyć gniazdka?

Nie ulega wątpliwości, że właśnie gniazdka i znajdujące się w nich dziurki są dla dzieci szczególnie interesujące. Niestety próby wkładania do nich różnych przedmiotów mogą być niebezpieczne. Dlatego warto zastosować zaślepki, lub specjalne kontakty, które będą zabezpieczone przed dziećmi.


Podobne artykuły:


Wersja do druku