Kredka, czy inaczej konturówka do oczu, to kosmetyk wielofunkcyjny. W przypadku malowania oczu używa się jej na różne sposoby, a można ją dodatkowo wykorzystać również do nadania koloru i wyrazistości brwiom. Malowanie oczu i brwi konturówką pomoże zatuszować ewentualne dysproporcje, a także optycznie powiększy oczy. Jak nauczysz się w jaki sposób jej używać, to z całą pewnością uzyskany efekt będzie satysfakcjonujący.

Malowanie oczu kredką – konturówką – sprawdź, co musisz wiedzieć

 

Niektóre Panie uważają, że malowanie oczu konturówką jest bardzo proste, a efekty doskonale widoczne i wyraźne. Oczywiście nie każda z nas dobrze radzi sobie z takimi zadaniami. Dlatego warto dowiedzieć się nieco więcej i poćwiczyć, a na pewno znajdziesz odpowiedni sposób malowania oczu konturówką, który sprawi, że Twój makijaż będzie jeszcze doskonalszy i piękniejszy.

 

Jeśli masz już konturówkę, to zacznij od prób namalowania nią linii, jak najbliżej linii górnych rzęs na górnej powiece. Gdy namalujesz cienką kreskę możesz ją delikatnie rozetrzeć, wykorzystując pędzelek lub aplikator. W ten sposób uzyskasz bardziej naturalny efekt, a sama kreska będzie prezentować się mniej graficznie. Takie delikatne przydymienie będzie idealne do dziennego makijażu. Niezależnie od tego, jakiego koloru kreski rysujesz oraz jak grube one będą, to ich końcówki warto zawsze wyciągnąć nieco do góry. Ten mały trik sprawi, że oko optycznie się otworzy. Jest to również metoda, aby nieco skorygować opadającą powiekę.

 

Jaka konturówka do oczu będzie najlepsza? Oczywiście jeśli chodzi o kolor, to wiele zależy od indywidualnych cech Twojej urody. Blondynki i kobiety z rudymi włosami będą pięknie wyglądać w brązach lub szarościach. Jeśli jednak jesteś szatynką lub nosisz czarne włosy, to kredka najlepiej, jeśli będzie właśnie czarna lub ciemnobrązowa.

 

Malowanie oczu kredką w odpowiedni sposób, może przyczynić się do ich optycznego powiększenia. Aby to się udało, zacznij od delikatnego zaakcentowania brwi. Następnie na całą górną powiekę nałóż jasny cień do powiek. Dobrze, jeśli będzie on nieznacznie, o jakieś 2-3 tony ciemniejszy od samej powieki. Potrzebna będzie miękka kredka, którą należy namalować kreskę jak najbliżej linii górnych rzęs. Jej koniec musi zostać delikatnie wyciągnięty do góry. Taki makijaż jest zdecydowanie najprostszą formą, która może pozwolić na optyczne powiększenie oczu. Należy jednak koniecznie zadbać, aby kreska nie była zbyt gruba, bo wówczas zamiast powiększyć jeszcze zmniejszy oczy.

 

Oczywiście makijaż taki można jeszcze rozbudować. Dobrze będzie wprowadzić dwa dodatkowe cienie. Jeden jasny, rozświetlony oraz o kilka tonów ciemniejszy od tego, który nakładaliśmy na całą powiekę. Ciemniejszy należy nałożyć przy zewnętrznych kącika oka na załamaniu i rozetrzeć. Ten sam cień należy wykorzystać do namalowania kreski przy dolnej linii rzęs i ją rozetrzeć. Jednak nie powinna ona być długa na całą szerokość powieki. Może sięgać np. do połowy. Od strony wewnętrznego kącika nakładamy jasny cień – biały lub kremowy o wyraźnym połysku, który doda spojrzeniu blasku i świeżości. Dodatkowo nałożenie w tym miejscu jasnego cienia pozwoli zamaskować oznaki zmęczenia i niewyspania, a także sińce i worki pod oczami. Niezależnie od tego, czy decydujesz się na prostszą wersję makijażu, czy tą bardziej rozbudowaną, na koniec niezbędne jest dokładne wytuszowanie rzęs. To również pomaga otworzyć oko i sprawić, że będzie wyglądało na większe. Pamiętaj, że malujemy i dolne i górne rzęsy, a zawsze zaczynamy od dolnych, które maluje się ruchem zygzakowatym. Następnie przechodzisz do górnych, kilka pociągnięć od góry przy przymkniętym oku i stopniowe, dokładne tuszowanie ich od spodu również ruchem zygzakowatym.

 

Kredka – wykorzystaj ją do pomalowania brwi

 

Wiele konturówek doskonale sprawdza się również do malowania brwi. Jednak w tym wypadku lepsze są te mniej tłuste i mniej kryjące, bardziej twarde.Pamiętaj, że kosmetyki, szczególnie te kolorowe często sprawdzają się również w mniej typowych dla określonego przez ich producenta przeznaczeniach. Dlatego właśnie konturówki warto wykorzystać do pomalowania brwi, które nadal często są zaniedbywane w czasie wykonywania makijażu. Kluczem jest odpowiednie dobranie koloru do swojej urody – podobnie jak z henną, musisz wybrać czy sprawdzą się brązy, grafit, a może czerń.

 

Kolor nanosi się pomiędzy włoskami, tak aby nadać brwi pożądany kształt. Na koniec dobrze jest nieco rozetrzeć, aby uzyskać odrobinę przydymiony i bardziej spójny efekt. Nie musisz w tym celu stosować specjalnych gąbek czy grzebyków lub pędzelków, choć mimo wszystko są one wygodne. Wystarczy zwykły patyczek kosmetyczny, którym rozprowadzisz kolor. Co istotne, jeśli kredka będzie dobrze naostrzona, to możliwe będzie precyzyjne namalowanie nią określonego kształtu brwi. To wyraźna przewaga w stosunku do cieni, pudrów, czy wosków.

 

Oczywiście nie każdy potrzebuje, aby malować brwi w czasie makijażu. Jeśli są one mocne i wyraziste, to zwykle można je pominąć. Jednak w sytuacji, gdy widoczna jest asymetria lub włoski są bardzo jasne, to takie działanie jest bardzo przydatne, gdyż pomaga pięknie uwydatnić oprawę oczu i je podkreślić. Bez domalowania brwi zdaje się wówczas, jakby czegoś na twarzy brakowało. Wspomniane rozcieranie stosuje się bardzo często, choć oczywiście nie jest obowiązkowe. Jednak jest to działanie, które pozwala na ich ujednolicenie.

 

Poza odpowiednią kredką i dobrze dobranym kolorem warto również zachować umiar. Jeśli brwi są zbyt ciemne lub graficznie wyrysowane, to będą postarzać i nadawać twarzy srogiego wyglądu. Z pewnością jest to jeden z tych elementów makijażu, w którym koniecznie należy dojść do wprawy. Jeszcze jedna ważna kwestia. Należy pamiętać o regularnej regulacji brwi. Jedynie wtedy, gdy są one pozbawione niepotrzebnych włosków i mają dobrze wyrównaną linię, będą nadawały się do malowania.

 

Konturówka do oczu – niezbędny kosmetyk dla każdej kobiety

 

Konturówki do oczu znajdziesz m.in. w medme sklep. Dobierz ją odpowiednio do zadań, jakie chcesz nią wykonywać. Do malowania po powiece lepiej sprawdzają się kredki miękkie. W przypadku brwi, z pewnością bardziej zadowolona będziesz z twardszych. Każda z nich może okazać się niezbędna. Warto więc mieć kilka kredek, tym bardziej, że bardzo powoli się zużywają, a nie kosztują wiele, więc będziesz z nich korzystać naprawdę długo.

 

Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z tego rodzaju makijażem, to konieczne może się okazać przetestowanie przynajmniej kilku rodzajów kredek zanim dobierzesz taką, która najlepiej będzie pasować do Twojej urody i sprawi, że Twój makijaż będzie spektakularny. Ważne jest, aby zawsze używać kredki jedynie na powiece, a nie w środku oka. Z pewnością widziałaś jak niektóre osoby malują oko nad rzęsami na dolnej powiece. Takie działania w przypadku osób bardziej wrażliwych mogą doprowadzić do zapalenia spojówek. Z pewnością chciałabyś tego uniknąć, więc zalecamy aby stosować się do przedstawionych powyżej wskazówek makijażowych.


Najczęściej zadawane pytania


Jak dobrać kolor konturówki do oczu?

Zdecydowanie najpopularniejsza jest czarna. Jednak wszystko zależy od tego, jak chcemy ją wykorzystać i jaki efekt w makijażu osiągnąć. Jeśli ma być stosowana do brwi, to lepsza może okazać się taka w odcieniach brązu lub grafitowa. A jeśli chcesz zrobić oryginalny makijaż, to możesz zaszaleć z jej kolorami. Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na ich odpowiednie dopasowanie do typu swojej urody.

Czy do smoky eye potrzebuje twardej czy miękkiej konkurówki?

Zdecydowanie łatwiej będzie Ci osiągnąć zamierzony efekt, jeśli zdecydujesz się na miękką konturówkę. Łatwiej nią namalować pożądane linie, a także lepiej się ona rozciera i pozwala uzyskać charakterystyczny przydymiony efekt.

Jak namalować idealną linię na górnej powiece?

Najważniejsze, aby znajdowała się ona jak najbliżej linii rzęs, a na końcu była lekko uniesiona do góry. Dlatego pamiętać o dobrym zatemperowaniu kredki. Linie zaczyna się zwykle od połowy oka do jego zewnętrznej części. Reszta to już praktyka. Musisz próbować i wyćwiczyć jej idealne malowanie.

Jak malować brwi konturówką?

Warto unikać zbyt ciemnych kredek, bo uzyskamy nienaturalny i przerysowany efekt. Konturówka w nieco ciemniejszym od naszych brwi kolorze pozwoli je przyciemnić i odpowiednio zarysować ich kształt. Dzięki temu Twój makijaż zyska, a także twarz będzie prezentować się zdecydowanie lepiej.

Gdzie kupować konturówki do oczu?

Można je właściwie kupić w każdej drogerii. Jeśli jednak chcesz produkt konkretnej marki, to zakupy możesz z powodzeniem robić również w sieci. Po przetestowaniu kilku różnych kredek łatwo określisz, która jest najwygodniejsza i daje najlepszy efekt.


Podobne artykuły:


Wersja do druku