Potrzebujesz całkowicie wymienić swoją garderobę i zmienić styl ubierania? A może przygotowujesz się na sezonowe obniżki cen i już wiesz, że nie masz wystarczających środków, aby dać się ponieść internetowemu szałowi zakupowemu? Jest wiele sposobów, aby zaoszczędzić lub w krótkim czasie pozyskać dodatkowe pieniądze na dowolny cel,
np. pokrycie kosztów zakupów online. Sprawdź, jakie są najrozsądniejsze opcje.


Musisz wiedzieć, że realizowanie zakupów przez internet wymaga ostrożności. Dlaczego?
Na etapie finalizacji zamówienia zawsze musisz podać swoje dane osobowe, które
w przypadku niezabezpieczonego połączenia lub mało popularnego sklepu online mogą zostać skradzione. To generuje spore ryzyko zaciągnięcia na Twoje pożyczki, nawet bez Twojej wiedzy. Na szczęście jest wiele sposobów, które wskazują: jak sprawdzić, czy ktoś wziął na mnie kredyt i zacząć działać, zanim wierzyciel upomni się o spłatę.

Dodatkowe środki na zakupy odzieżowe – 4 najlepsze porady

Jeśli planujesz spore zakupy odzieżowe z wyprzedzeniem czasowym, możesz skorzystać
z kilku ciekawych sposobów na oszczędzanie
, które pomogą Ci zgromadzić odpowiednią pulę pieniędzy.

  1. Sprzedaj nieużywaną odzież, której już nie potrzebujesz. To dobry sposób, aby zdobyć dodatkowe pieniądze, a dodatkowo dać drugie życie rzeczom, których już nie używasz na co dzień. Wyposażenie swojej garderoby możesz wystawić na portalach ogłoszeniowych (nawet tych darmowych) i odzyskać całkiem sporo pieniędzy.

  2. Regularnie odkładaj określoną kwotę z wypłaty – to dobry sposób na oszczędzanie, szczególnie jeśli planujesz spore wydatki na wyprzedażach odzieżowych online lub stacjonarnie. Możesz przelewać, np. 200 zł miesięcznie na rachunek oszczędnościowy, a dzień rozpoczęcia szaleństwa zakupowego wykorzystać zaoszczędzoną kwotę.

  3. Wpłać oszczędności na lokatę – wybierając wysokooprocentowaną lokatę, możesz
    w skali kilku miesięcy zyskać nawet do kilkuset złotych. Ostateczne zyski zależą od warunków, jakie bank proponuje na lokacie, a także od tego, jak dużo pieniędzy jesteś w stanie wpłacić w celu wypracowania zysków.

 

Oczywiście jest też inna metoda na pozyskanie dodatkowych środków, np. na zakupy odzieżowe lub jakikolwiek inny cel. Możesz zdecydować się na kredyt w banku lub pożyczkę pozabankową online, która jest łatwa do uzyskania nawet w ciągu kilkunastu minut od czasu złożenia wniosku. Pamiętaj jednak, aby przed podpisaniem umowy dobrze przeanalizować warunki finansowania, a także rzetelnie ocenić swoją sytuację finansową. W przeciwnym razie możesz popaść w spore długi.

Pożyczka stała się problemem? Wybierz korzystne rozwiązanie!

Jeśli już podjęłaś decyzję o zaciągnięciu chwilówki lub pożyczki, bo nie wystarczyło Ci pieniędzy na zakupy i jednocześnie wpadłaś w spore zadłużenie, możesz uniknąć dalszych problemów finansowych. Brak spłaty zobowiązań może skutkować nawet zajęciem komorniczym majątku prywatnego, dlatego lepiej czym prędzej zdecydować się na współpracę z firmą oddłużeniową Biliti.pl. W ten sposób szybko spłacisz swoje długi i zaczniesz spłatę na korzystniejszych warunkach.


Najczęściej zadawane pytania


Jak skutecznie kontrolować swoje wydatki i nauczyć się oszczędzać?

Przede wszystkim, jeśli zadajesz takie pytanie, to zapewne zastanawiasz się, gdzie znikają Twoje pieniądze, bo nie zarabiasz mało, a jednak ciągle ich brakuje. Musisz dokładnie sprawdzić, na co je wydajesz. Możesz wziąć zeszyt, podzielić wydatki na kategorie i zapisywać kwoty ze wszystkich paragonów, możesz to zrobić na komputerze w exelu, ale chyba najwygodniejszą opcją jest obecnie korzystanie ze specjalnej aplikacji, która pomoże Ci kontrolować finanse i znaleźć miejsce na oszczędności.

Czy pożyczka lub kredyt to dobra opcja, aby skorzystać z wyprzedaży?

Zastanów się, czy będzie ona dla Ciebie obciążeniem. Oczywiście wszystko jest dla ludzi, kredyty i pożyczki również, jednak czy będziesz w stanie spłacić i nie będziesz zaciągać kolejnych. Czy potrzebujesz tych nowych spodni teraz, czy możesz kupić je za 2 tygodnie po wypłacie bez zadłużania się?

Gdzie sprzedawać swoje stare, nieużywane rzeczy?

Obecnie w sieci działa wiele serwisów, które pozwalają sprawnie i skutecznie pozbyć się nienoszonej odzieży i innych niepotrzebnych rzeczy z domu. Przejrzyj więc szafki i wybierz zbędne przedmioty i ubrania, zrób zdjęcia i wystaw ogłoszenia. W ten sposób możesz uzyskać dodatkową kwotę budżetu na zakupy wyprzedażowe.

Czy warto skorzystać z automatycznego oszczędzania?

Wiele banków oferuje taką opcję, możesz ustawić, że np. po wypłacie określona kwota będzie przelewać się automatycznie na konto oszczędnościowo, albo będzie się tam przelewać procent od każdej wykonanej transakcji. Plusem takiego rozwiązania jest to, że łatwiej nam oszczędzać, bo zazwyczaj zapominamy o kwocie, która zbiera się na innym koncie, a można ja wykorzystać właśnie na dodatkowe zakupy lub wakacje.

Jak oszczędzać na codziennych zakupach?

Przede wszystkim warto przeglądać gazetki okolicznych marketów i deskontów, korzystać z ich aplikacji i kuponów, a także szukać okazji. Często zdecydowanie taniej wychodzi przygotowywanie jedzenia samodzielnie. Jeśli wejdzie Ci to w nawyk, to nie będzie problematyczne, a możesz sporo zaoszczędzić.


Podobne artykuły:


Wersja do druku