Majorka zdobywa coraz większą popularność jako cel wakacyjnych wypraw Polaków. Decydują o tym zapierające dech w piersiach widoki, walory przyrodnicze, liczne możliwości aktywnego spędzania czasu, przepiękne zabytki, pyszne jedzenie, a także bogata oferta wycieczek zorganizowanych, jak i łatwość samodzielnego znalezienia lotu i zakwaterowania.


Wyspę warto odwiedzić o każdej porze roku – od czerwca do września trwa pełnia sezonu, temperatura powietrza przekracza 30 stopni a wody – 20 stopni. Pozostałe miesiące są również ciepłe i słoneczne, ale mniej tłoczne i spokojniejsze, idealne dla wielbicieli kameralnego i aktywnego wypoczynku.

Zwłaszcza jeśli wybierasz się na Majorkę tylko na tydzień czy 10 dni, warto wcześniej opracować plan jej zwiedzania. Holidu, wyszukiwarka domów i apartamentów wakacyjnych, przygotowała zestawienie najciekawszych szlaków turystycznych Majorki – obowiązkowo powinieneś je zaliczyć, jeśli chcesz poczuć klimat tej wyjątkowej wyspy!

Poniżej przedstawiamy 5 najlepszych tras na Majorce – pełne zestawienie dostępne jest na https://www.holidu.pl/mieszkania-wakacyjne/hiszpania/majorka#szlaki-turystyczne.
 

O Holidu

Wyszukiwarka Holidu powstała z myślą o wygodzie właścicieli nieruchomości wakacyjnych oraz ich gości. Pozwala na szybką i łatwą rezerwację jednego ze starannie wyselekcjonowanych domów i apartamentów, właścicielom oferując zmniejszenie nakładów ich pracy przy jednoczesnym zwiększeniu zainteresowania ich ofertą.

Wyszukiwarka powstała w Monachium w 2014 r. jako firma rodzinna, założona przez dwóch braci. Dziś zatrudnia już 500 osób i posiada lokalne biura w najatrakcyjniejszych miejscowościach turystycznych całego świata.

 

Es Pujadors - Coll de na Benet - Bon Aire - śr. 5/5 gwiazdek, 25 recenzji

Przyjemny szlak pieszy o długości ok. 5 km i średnim stopniu trudności. Na jego pokonanie potrzeba ok. 2 godzin. Trudniejsze momenty, wymagające większego wysiłku, wynagradzane są przepięknymi widokami na pasmo górskie Serra de Tramuntana (wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO) oraz na Morze Balearskie (fragment Morza Śródziemnego).

 

La Trapa Ruin Loop - śr. 4.7/5 gwiazdek, 214 recenzji

To nieco dłuższa trasa, licząca ok. 7,6 km. Można ją pokonać w niecałe trzy godziny. Ma umiarkowany stopień trudności, nadaje się również do wędrówek z dziećmi. Jej główną atrakcją są ruiny klasztoru La Trampa, piękny widok na Morze Balearskie oraz zabytkowe miasto Sant Elm z portem rybackim.

Szczególną gratką jest możliwość obserwacji ptaków, mających swoje siedliska w pobliżu trasy.

 

Valldemossa - Puig de Teix - Puig Gros - śr. 4.7/5 gwiazdek, 54 recenzji

Trasa jest dość trudna, ale bardzo malownicza. Przygotuj się na dłuższy marsz – wyprawa zajmie ok. 5 godzin, ponieważ szlak liczy ok. 13 km. To zróżnicowana trasa po górzystym terenie należy więc liczyć się z wieloma podejściami i zejściami – warto zadbać o wygodne obuwie oraz zapasy wody i jedzenia.

Szlak ma budowę pętli – zaczyna się i kończy w malowniczym miasteczku Valldemossa, w którym warto pozostać po wyprawie, aby podziwiać jego przepiękną architekturę (zachwycał się nią bawiący tutaj pod koniec życia Fryderyk Chopin), jak również spróbować lokalnych specjałów w jednej z licznych przytulnych, rodzinnych restauracyjek.

 

Ruta de Pedra en Sec - Variant al Puig de Maria - śr. 4.7/5 gwiazdek, 49 recenzji

To wyjątkowy szlak, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przebycie go jest łatwe – trasa liczy 5 km i zajmuje ok. 2 godzin. Biegnie wzdłuż zachodniego wybrzeża wyspy przez pasmo górskie Serra de Tramuntana. Można podziwiać wyjątkowe walory przyrody i krajobrazu, zachwycające zwłaszcza w miesiącach wiosennych, gdy rozkwita typowa dla obszarów śródziemnomorskich, bujna roślinność.

 

Ermita la Victoria - Penya des Migdia - Talaia d'Alcudia - śr. 4.7/5 gwiazdek, 37 recenzji

Trasa ma ok. 10 km i uważana jest za trudną. Na jej pokonanie należy zarezerwować sobie ok. 4 godzin. Szlak jest miejscami kamienisty i wymagający, ale warto przejść nim z uwagi na unikatowe widoki – przeplatające się panoramy morskie i górzyste.

 

Metodologia

Ranking powstał na podstawie analizy danych dostępnych w AllTrails, aplikacji fitness & travel stworzonej z myślą o rekreacji na świeżym powietrzu. Zestawienie uwzględnia wszystkie szlaki turystyczne Majorki a pozycje poszczególnych tras zostały ustalone dzięki sortowaniu od szlaków od

najwyższej do najniższej średniej liczby gwiazdek i od najwyższej do najniższej liczby recenzji. Dane pochodzą z września 2022 r.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku