Zabawy kreatywne już od najmłodszych lat pozwalają rozwijać u dziecka wyobraźnię i kształtować umiejętności manualne. Dzięki nim można również zaangażować w zabawę całą rodzinę. Sprawdź, jakie zabawki czy też produkty kreatywne można kupić zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek!


Na czym polegają kreatywne zabawy dla dzieci?

Z pewnością kojarzysz jedną z doktryn, która brzmi: uczyć, bawiąc. Taką funkcję spełniają właśnie kreatywne zabawy dla dzieci. Jest to również forma wspólnego, rodzinnego spędzania czasu, ponieważ poszczególne czynności pozwolą się zrelaksować dorosłym po ciężkim dniu w pracy. Dla samych dzieciaków będzie to frajda, a przy okazji tego zaczną pracować nad manualnymi umiejętnościami poprzez np. własnoręczne składanie modeli czy malowanie.

Do takich zabaw można zaliczyć samodzielne tworzenie dekoracji, masek na twarz, wyklejanie plakatów, tworzenie małych książeczek, szycie ubranek dla lalek, składanie samolotów, statków i innych modeli (np. z papieru lub klocków). Każda z tych zabaw powinna być, oczywiście, dostosowana do wieku dziecka. Dzięki takiej rozrywce Twoja pociecha zacznie rozwijać nie tylko kreatywne myślenie, czy umiejętności manualne, ale także wyobraźnię przestrzenną lub planowanie.
 

Zabawki kreatywne – na jakie warto się zdecydować?

Wariantów kreatywnej zabawy jest naprawdę wiele. Dzięki temu każdy rodzic znajdzie coś dla swojego dziecka, niezależnie od jego wieku. Można postawić m.in. na:

  • Kolorowe puzzle – w naszym sklepie można znaleźć wersje dla młodszych i starszych dzieci. Jest to doskonała propozycja na leniwe, jesienno-zimowe popołudnia. Wspólne układanie puzzli to forma relaksu, jednak ich ułożenie przyniesie wielką satysfakcję zarówno dzieciom, jak i rodzicom.

  • Domki z tektury – dzięki specjalnym zestawom OMY dzieci mogą samodzielnie stworzyć własny domek z tektury, a następnie go pokolorować.

  • Plakaty z naklejkami – to propozycja szczególnie dla młodszych dzieci, które dopiero uczą się i poznają świat. Mogą same zaprojektować swoją wioskę czy dżunglę. Dla nieco starszych propozycja bardziej edukacyjna, czyli plakat, na który przykleja się części ciała w odpowiednie miejsca.

  • Maski na przyjęcia – w tym przypadku, podobnie jak w przypadku domku z tektury, dzieci własnoręcznie przygotowują maski na bal karnawałowy.

W naszym sklepie dostępne są różnorodne zabawki kreatywne dla dzieci. Można je dopasować do wieku pociech czy ich indywidualnych preferencji. Dzięki nim można umilić rodzinne popołudnie wspólną i ciekawą zabawą.

 

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku