Podczas wigilijnego wieczoru niemal każdy z niecierpliwością czeka na to, co znajdzie dla siebie pod choinką. Jednym z popularniejszych podarunków świątecznych jest biżuteria ręcznie robiona. Jak wybrać konkretny model, aby zadowolić osobę obdarowywaną?

 

Biżuteria na święta – jakość materiału

Przy wyborze biżuterii najważniejszym aspektem jest materiał, z którego została wykonana. Najpopularniejszym metalem szlachetnym jest złoto. Występuje w kilku wariantach: białym, żółtym czy różowym. Poza tym powszechna jest również biżuteria srebrna, która nierzadko jest pozłacana cienką powłoką o żółtym odcieniu. W ostatnich latach wiele osób docenia także biżuterię ze stali chirurgicznej, która cechuje się niższą ceną.

Warto stawiać na wysokiej jakości podarunki ze złota. W wielu pierścionkach, kolczykach, bransoletkach czy zawieszkach znajdują się dodatkowo kamienie. Najcenniejszym z nich jest brylant, ale nie tylko jego można znaleźć pod świąteczną choinką. Na uwagę zasługują również perły, szmaragdy, rubiny czy labradoryty. Pierścionek z diamentem to idealna propozycja dla panów, którzy w święta planują oświadczyć się swojej wybrance.
 

Rodzaje biżuterii na prezent

Na prezent można kupić kolczyki, naszyjniki, zawieszki, bransoletki czy pierścionki. Przed wyborem najlepiej przypomnieć sobie, jaką biżuterię najczęściej nosi osoba, do której ma trafić podarunek. Zanim kupi się kolczyki, koniecznie trzeba mieć pewność, że ma przebite uszy.

Kolczyki to jeden z popularniejszych wyborów, ponieważ jest to biżuteria, którą często się zmienia. Warto mieć w swojej szkatułce różnorodne kolczyki, aby dopasowywać je do wielu stylizacji. To także najbardziej zróżnicowane modele. Występują w długich i krótkich wersjach, mają różnorodne zapięcia, a kobiety je uwielbiają.
 

Motywy dopasowane do obdarowywanej osoby

Twórcy biżuterii w swoich projektach często czerpią inspiracje z natury oraz życia codziennego. Poszczególne jej modele nierzadko nawiązują zatem do motywów roślinnych, uczuć czy hobby. Dla ukochanej osoby warto kupić np. naszyjnik z zawieszką w kształcie serca.

Świeżo upieczona mama ucieszy się zapewne z bransoletki ze złotymi stópkami dziecka. Miłośniczki natury docenią pierścionki z motywami kwiatów. Dla osób związanych z wiarą można kupić m.in. wisiorek z krzyżykiem. Zwolennicy minimalizmu ucieszą się z delikatnych modeli wykonanych ze złota. Dodatkowo ciekawą opcją są pierścionki i bransoletki o kwadratowym kształcie. To świetny pomysł na oryginalny prezent.

 

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku