Wybór ubranka na chrzest dziecka to ważna decyzja, przed którą stają młodzi rodzice. Czym kierować się podczas kupowania kreacji na chrzest święty? Na pewno warto zwrócić uwagę na materiał ubrania, jego kolor oraz wykończenie. To właśnie ten ostatni aspekt wpływa na całościowy wygląd stroju i prezencję pociechy.

 

Jaki wybrać kolor sukienki na chrzest?

Chrzest dziecka to dla wielu rodziców jeden z najważniejszych momentów. Wszystkie matki oraz ojcowie chcą jak najlepiej przygotować swoją pociechę na dzień udzielenia sakramentu. Jedną z podstawowych rzeczy, o które muszą zadbać przed udaniem się do kościoła, jest ubranko dla dziecka.

Zanim rodzice przejdą do wybierania konkretnego fasonu sukienki do chrztu, powinni najpierw zdecydować się na określony kolor kreacji. Chrzest tradycyjnie kojarzony jest z ubraniem utrzymanym w bieli. W końcu taka barwa symbolizuje czystość i niewinność, którą dzieciątko uzyskuje po zmyciu grzechu pierworodnego w trakcie chrztu.

Niemniej jednak obok białych kreacji można znaleźć również sukienki w odcieniach beżu bądź écru. Te jasne barwy pasują także do okoliczności związanych z przyjęciem chrztu świętego. Wszystko dlatego, że można przypisać im cechy takie jak naturalność czy delikatność.
 

Z jakiego materiału powinno być ubranie na chrzest?

W trakcie wybierania ubranka dla malucha należy wziąć pod uwagę to, z jakiego materiału jest sukienka. Podszewka kreacji powinna być wykonana z bezpiecznych tkanin takich jak bawełna. Jest ona przyjemna w dotyku, nie podrażnia skóry oraz nie powoduje reakcji alergicznych. W przypadku malutkiego dziecka dbałość o wysoką jakość materiałów jest niezwykle ważna, ponieważ mają bardzo wrażliwą i delikatną skórę.

Wierzchnia część sukienki może być wykonana z czegoś zupełnie innego niż np. bawełna. Do ozdoby dziecięcych kreacji często wykosztuje się, np. tiul, koronkę czy też muślin. Tiulowe spódnice dodają dziewczynkom lekkości i uroku. Natomiast muślinowe lub koronkowe wykończenie zapewniają nutę dziecięcej elegancji.
 

Perełki, falbanki i kokardki, czyli jakie ozdoby warto wprowadzić do dziecięcej kreacji na chrzest?

Strój na chrzest nie musi być prostą, tradycyjną sukienką. Nawet jeśli rodzic decyduje się na klasyczne fasony, może urozmaicić je o oryginalne elementy dekoracyjne. Niewielkie zabiegi takie jak wszycie perełek do materiału spódnicy sprawiają, że kreacja nabierze charakteru. O unikalne wykończenie zadbają również kokardki umieszczone w pasie lub falbanki przy ramionkach czy na rękawach.

 

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku